فعلا اسمی از آقایان نمی آورم؛

كمیل قاسمی: اجازه نمی دهم پشت پرده های كشتی مخفی بماند

كمیل قاسمی: اجازه نمی دهم پشت پرده های كشتی مخفی بماند

به گزارش ساماس پرافتخارترین سنگین وزن كشتی ایران همچنان در حال پیگیری برای دریافت مدال طلای المپیك ۲۰۱۲ لندن است و اعلام نموده به زودی به دیدار رئیس اتحادیه جهانی می رود.به گزارش ساماس به نقل از مهر، اوایل مردادماه سال گذشته، سایت اتحادیه جهانی کشتی رسماً اعلام نمود با عنایت به محرز شدن دوپینگ نفرات برتر سنگین وزن کشتی آزاد المپیک ۲۰۱۲ لندن، مدال طلای این وزن به کمیل قاسمی خواهد رسید. این در حالیست که این مدال هنوز به دست کمیل قاسمی نرسیده و او مدعی است اقدامات لازم از جانب متولیان ورزش کشورمان صورت نگرفته است.
در همین راستا کمیل قاسمی اعلام نمود: پیگیر هستم تا بتوانم در نخستین فرصت با لالویچ ملاقاتی داشته باشم و به او بگویم مردم ایران وبه خصوص مردم کشتی دوست مازندران از او انتظار دارند حق مرا همانگونه که اعلام شده بدهند.
وی افزود: وقتی کشتی گیر گرجستانی که مدال نقره المپیک ۲۰۱۲ را با پیروزی بر بلال ماخوف روسی بدست آورده بود دوپینگش اعلام شد، سریع کشتی گیر روسی را به عنوان نفر دوم اعلام نمودند. وقتی پیگیری کردم گفتند قوانین می گوید آخرین بازنده به کشتی گیر دوپینگی، جایگزین او می شود و آن زمان هیچکس پیگیرآن نشد که چرا مقام دومی به ایران نرسید!
قاسمی افزود: پس از اینکه دوپینگ تایمازوف ازبکستانی از جانب وادا به اتحادیه جهانی کشتی اعلام شد، اتحادیه جهانی مرا بعنوان آخرین بازنده به تایمازوف بعنوان نفر اول معرفی نمود. یعنی مطابق همان قانونی که خودشان می گفتند.
دارنده مدال نقره المپیک ۲۰۱۶ ریو خاطرنشان کرد: چند ماه پیش در کمیته ملی المپیک دو نفر از آقایان دست اندرکار را دیدم که درست نیست نامشان را بیاورم. آنها به من گفتند روسها به مدال طلای المپیک تو اعتراض کردند و احیانا محاسبات درستی برای اعلام مدال طلای تو صورت نگرفته است. از نوع صحبت شان متوجه شدم که کاملا در جریان مبحث پیگیری روسها هستند.
وی تصریح کرد: آن زمان هم تقاضا کردم که چرا فدراسیون کشتی و کمیته ملی المپیک به طور مستقیم از اتحادیه جهانی کشتی کار مرا پیگیری نمی کنند. آن مدال طلا مال من نیست که بگویم از من خوششان نمی آید. آن سهم مردم ایران و سهم کشتی است. وقتی کمیته ملی المپیک برای مدال طلای تورنمنت بین المللی ایتالیا، برای باقر یخکشی، جوان آینده دار و هم استانی من که در فینال دیسکالیفه شده بود، مستقیم نامه به لالوویچ می زند، چطوربرای پیگیری مدال طلای المپیک به اتحادیه جهانی کشتی که اعلام کننده نتایج بوده هیچ کاری ندارد.
دارنده مدال نقره جهان اضافه کرد: لالوویچ بعنوان رئیس اتحادیه جهانی کشتی، نماینده IOC در ستاد جهانی مبارزه با دوپینگ حضور دارد و کاملا در جریان همه مسائل است.
قاسمی در انتها اظهار داشت: مردم هوشیار هستند، می فهمند که چه اتفاقی در حال رخ دادن است. من هم تا جایی که توانم برسد پیگیری خواهم کرد، من کسی را جز خدا ندارم و هر اتفاقی هم بیافتد نمی گذارم پشت پرده ها مخفی بماند.

1399/04/15
12:16:15
5.0 / 5
2042
تگهای خبر: سایت , هوش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
ساماس - یوگا