انتقاد همیلتون از سكوت راننده های فرمول یك در قبال مرگ جرج فلوید

انتقاد همیلتون از سكوت راننده های فرمول یك در قبال مرگ جرج فلوید

ساماس: راننده مطرح فرمول یك از سكوت راننده های فرمول یك در قبال مرگ جرج فلوید انتقاد نمود.به گزارش ساماس به نقل از ایسنا و به نقل از سان، لوئیس همیلتون به سبب سکوت راننده های فرمول یک در قبال مرگ جرج فلوید انتقاد نمود. این اتفاق موجب شد اعتراضات زیادی در سراسر جهان نسبت به مرگ جرج فلوید نمایان شود.

همیلتون ۳۵ ساله که در طول فعالیت خود در فرمول یک، خود مورد نژادپرستی قرار گرفته است احساس می کند که در کوشش برای مقابله با تبعیض نژادی در یک رشته ورزشی (اتوموبیل رانی) که او را تحت سلطه سفیدها قرار گرفته است جدا مانده است.

قهرمان شش دوره فرمول یک در اینستاگرام خود نوشت: "من می بینم چه کسانی ساکت هستند، بعضی از این افراد بزرگترین ستاره رشته ورزشی خود هستند ولی ساکتند. رشته ورزشی من تحت سلطه سفیدهاست و به همین خاطر است که شما هیچ اعتراضی درباره مرگ جرج فلوید در میان راننده های فرمول یک نمی بینید. من یکی از معدود افراد رنگین پوستم و هنوز تنها هستم. حالا فکر می کنید چرا این اتفاق می افتد؟

در اعتراضات در آمریکا شاهد برخوردهای شدید خشونت آمیز با پلیس بودیم که ده ها شهر آمریکایی در آن به خطر افتادند و درگذشت فلوید به سمبل وحشیگری پلیس در مقابل آمریکایی های آفریقایی تبدیل شد.

او در آخر اظهار داشت: ما در قلب خود با نژادپرستی و نفرت به دنیا نیامده ایم، این چیزها توسط کسانی که خودمان می دانیم به ما یاد داده می شود.

این راننده ۳۵ ساله که بعنوان یکی از بزرگترین ورزشکاران انگلیس مورد توجه واقع شده است به سبب رنگ پوست خود در گذشته نژادپرستی را تجربه کرده است.

منبع:

1399/03/12
22:24:19
5.0 / 5
2386
تگهای خبر: قلب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
لینک دوستان ساماس
ساماس - یوگا