در گزارش ساماس مطرح شد

روایت شاهین طبع از نخستین قهرمانی شهرداری گرگان و شوت پری پتی

روایت شاهین طبع از نخستین قهرمانی شهرداری گرگان و شوت پری پتی

به گزارش ساماس سرمربی تیم بسکتبال شهرداری گرگان با تاکید بر اینکه قهرمانی این تیم در لیگ برتر نتیجه یک برنامه دو ساله بود، اظهار داشت: امسال با کیفیت تر از همیشه بازی کردیم و به هدف مان هم رسیدیم.به گزارش ساماس به نقل از مهر، مسابقات باشگاهی بسکتبال که از نیمه آبان ماه سال قبل با حضور ۱۴ تیم شروع شد شامگاه شنبه با قهرمانی تیم شهرداری گرگان به انتها رسید.
این تیم در چهارمین دیدار فینال این رقابت ها مقابل مهرام پیروز شد و با عنایت به بردی که در دو دیدار دیگر فینال به دست آورده بود، قهرمانی این فصل از رقابت ها را از آن خود کرد.
مهران شاهین طبع سرمربی تیم بسکتبال شهرداری گرگان تاکید دارد که قهرمانی به دست آمده نتیجه یک برنامه و کار دو ساله است که با حمایت و پشتیابی مسئولان گرگان و هواداران این تیم به نتیجه رسیده است.
مهران شاهین طبع در گفتگو با خبرنگار مهر با یادآوری اینکه شهرداری گرگان دو سال پیش تا فینال لیگ برتر پیش رفت و بعنوان نایب قهرمانی بسنده کرد، اظهار داشت: پس از آن فصل فضای خاص و کاملا حمایتی در مورد بسکتبال و تیم شهرداری گرگان به وجود آمد که بطور کامل از جانب سیستم مدیریتی در شهرداری و شورای شهر گرگان هم محسوس بود. از آن فینال به بعد توجه و سرمایه گذاری بر روی تیم شهرداری گرگان بیشتر شد و بگونه ای ادامه پیدا کرد که به قهرمانی در این فصل منجر گردید.
وی اضافه کرد: البته در جهت سرمایه گذاری ها و توجه به بسکتبال شهرداری گرگان، سال قبل هم نتایج خوبی در لیگ برتر گرفتیم اما متأسفانه در شروع دیدارهای پلی آف با معضل کرونا مواجه شدیم که منجر به لغو کلی رقابت ها شد. با این وجود حمایت ها ادامه پیدا کرد تا امسال که توانستیم نتیجه دو ساله از تمام تلاش ها و پشتیبانی ها را بگیریم.
سرمربی تیم بسکتبال شهرداری گرگان با تاکید بر اینکه لیگ ۹۹-۱۴۰۰ به خاطر کرونا و تحت تأثیر این ویروس در وضعیت خاص و متفاوت از همیشه برگزار شد، خاطرنشان کرد: فکر می کنم بیشترین ضربه را در این شرایط تیم هایی متحمل شدند که همیشه از تماشاگران زیادی بهره می بردند و به صورتی به حمایت آنان در بازی های مختلف متکی بودند. علاوه بر شهرداری گرگان تیم هایی مانند نفت آبادان، ذوب آهن اصفهان و... جزو تیم هایی هستند که تماشاگر چند هزار نفری دارند طوری که در بعضی از رقابت ها، برخی از آنها پشت در می مانند اما به خاطر برگزاری متفاوت لیگ امسال و متمرکز بودن آن دیدارها، از حضور این تعداد تماشاگر محروم بودیم.
شاهین طبع در این رابطه اظهار داشت: شهرداری گرگان یک تیم کاملا مردمی است و به مفهوم واقعی خودرا متعلق به مردم می داند. در سالهایی که این تیم با فراز و نشیب مواجه بود، حمایت های مردمی از شاخصهای تأثیرگذار در ادامه کار تیم به حساب می آمد. ما امسال از حمایت این افراد محروم بودیم و همین مسئله می توانست عملکرد ما را متزلزل کند. اما همین که حمایت و پیگیری های دورادور آنها را احساس می کردیم نقطه امیدی بود برای تلاش بیشتر برای رسیدن به هدف. به ویژه اینکه در دیدارهای فینال هم شرایط بگونه ای مهیا شد که بتوانیم حضور مجازی آنها را داشته باشیم.
وی با اشاره به اینکه اجرای متمرکز مسابقات روشی است که در وضعیت کرونا توسط بسیاری از کشورها مورد استقبال قرار گرفت، خاطرنشان کرد: در این شرایط تعداد بازی ها در حد انتظار نبود. بهتر آنست که یک تیم در یک فصل از رقابت ها بصورت میانگین بین ۴۰ تا ۴۵ بازی داشته باشد اما مثلا ما در تیم شهرداری گرگان که تا فینال پیش رفتیم حدود ۲۶ بازی داشتیم. این تعداد بازی برای تیم هایی که زودتر کنار رفتند کمتر هم بود. به هر حال تعداد کم بازی ها هم به خاطر شرایط کرونائی کشور بود اما در مجموع لیگ امسال و به ویژه دیدارهای پایانی کیفیت خوبی داشتند.
شاهین طبع همین طور در مورد مهرام که حریف تیمش در فینال لیگ برتر بسکتبال بود، اظهار داشت: در مورد این تیم اظهار نظر خاصی ندارم. مهرام تیم قابل احترامی است که به نوبه خود سبب گسترش و رشد بسکتبال شده است.
سرمربی تیم بسکتبال شهرداری گرگان همین طور اشاره ای به جریان دیدار چهارم فینال و به ویژه ثانیه پایانی کوارتر چهارم داشت که با شوت «پری پتی»بازیکن آمریکایی تیمش بسیار مورد توجه قرار گرفت. وی در این حوزه اظهار داشت: کاری که «پتی» انجام داد بسیار نادر بود و موجب تغییر جریان بازی شد. در آن ثانیه پایانی بازی همه به بازی پنجم فینال و تعیین قهرمان در آن بازی فکر می کردند اما اقدام استثنایی پتی نه فقط نتیجه را بصورت کلی تغییر داد بلکه زیبایی های بسکتبال را بیش از همیشه به رخ کشید.
شاهین طبع افزود: شوت استثنایی پری پتی در فضای مجازی هم با استقبال زیادی روبه رو شده است. این شوت تعیین کننده ترین حرکت در بازی فینال بود که به مفهوم واقعی سرنوشت دو تیم را تغییر داد. اقدام تعیین کننده بازیکن آمریکایی شهرداری گرگان بازهم نشان داد که در بسکتبال به مفهوم واقعی هیچ چیز قابل پیش بینی نیست و نباید در هیچ ثانیه ای ناامید شد.
سرمربی تیم شهرداری گرگان با تشکر از مسئولان شهرداری، استانداری و شورای شهر گرگان تصریح کرد: با حمایت این مدیران در کنار حمایت های رسانه ای و هواداران، تیم شهرداری گرگان مسیر حرفه ای بهتری را نسبت به گذشته طی کرد و توانست نتیجه تلاش خودرا بگیرد. قهرمانی امسال نتیجه کار گروهی و جمعی است. شاید من بعنوان مربی پیشاپیش گروه در حرکت بودم اما پشت سر من یک سیستم پشتیبانی قوی قرار داشت که در کسب نتیجه کاملاً تأثیرگذار بودند.


منبع:

1400/02/05
13:33:26
5.0 / 5
1418
تگهای خبر: كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
ساماس - یوگا