قول قطری ها:

پاك ترین جام جهانی تاریخ را برگزار می نماییم

پاك ترین جام جهانی تاریخ را برگزار می نماییم

ساماس: مسئولان قطری خاطرنشان کردند به دنبال این هستند تا تمیزترین جام جهانی تاریخ را در سال 2022 میزبانی کنند.به گزارش ساماس به نقل از ایسنا و به نقل از خبرگزاری تاس، کمیته عالی میزبانی جام جهانی فیفا ۲۰۲۲ متعهد شده است که پاک ترین جام جهانی فوتبال را تا حالا برگزار کند. کمتر از دو سال تا شروع جام جهانی باقی مانده است و در این زمان مسئولان قطری اعلام نمودند ۲۰ درصد اتوبوس های مسابقات جام جهانی برقی خواهند بود و بقیه از استاندارد زیست محیطی یورو-۵ برخوردار می باشند که محتوای مواد مضر در گازهای خروجی را تنظیم می کند.

شارژ اتوبوس برقی نیز به نوبه خود با انرژی خورشیدی کار می کند یعنی اتوبوس ها از صفحات خورشیدی شارژ می شوند.

مترو در دوحه پایتخت قطر فرودگاه را به پنج ورزشگاه متصل می کند و هواداران می توانند از آن استفاده کنند. بطور کلی، مقامات قطر اطمینان می دهند که دسترسی به همه استادیوم ها تقریباً از هر نقطه قطر چه با مترو و چه با اتوبوس امکان پذیر خواهد بود. در این حالت، ایستگاه ها در مجاورت هتل ها واقع خواهند شد.

علاوه بر مترو، اتوبوس و تراموای بدون ریل و ترامواهای معمولی مسافران را در طول مسابقات حمل می کنند.

تمام مسابقات جام جهانی قطر در ورزشگاه هایی برگزار می گردد که فاصله آنها با هم ۷۵ کیلومتر بیشتر نخواهد شد. بنابراین، کمیته عالی گفت، بازدید کنندگان از مسابقات قهرمانی و بازیکنان نیازی به انجام پروازهای داخلی ندارند که همین طور به کاهش قابل توجهی در انتشار دی اکسید کربن در مقایسه با سایر مسابقات بین المللی کمک می نماید.

افتتاح ۲۰۰ تا ۵۰۰ ایستگاه شارژ وسایل نقلیه الکتریکی در قطر در نزدیکی مراکز خرید، مناطق مسکونی، استادیوم ها، پارک ها و دفاتر دولتی نوآوری دیگر برای جام جهانی خواهد بود. به موازات این، کشور هم اکنون بطور فعال اجاره اسکوترهای برقی و دوچرخه را توسعه می دهد و می خواهد تعداد آنها را برای مسابقات قهرمانی فوتبال بیشتر کند.

جام جهانی از ۲۱ نوامبر تا ۱۸ دسامبر ۲۰۲۲ در پنج شهر و هشت استادیوم برگزار می گردد.

منبع:

1400/02/03
13:00:19
5.0 / 5
1191
تگهای خبر: فوتبال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
ساماس - یوگا