ورزشگاه حتی اینترنت ندارد

روایت باشگاه پرسپولیس از مشكلات عجیب میزبانی هندوستان

روایت باشگاه پرسپولیس از مشكلات عجیب میزبانی هندوستان

به گزارش ساماس باشگاه پرسپولیس با انتشار گزارشی مشکلات میزبانی هندوستان در گروه پنجم لیگ قهرمانان آسیا را برشمرد؛ از کوچک بودن رختکن ها که صدای سرمربی الوحده را هم درآورده تا نبود اینترنت در ورزشگاه!به گزارش ساماس به نقل از سایت باشگاه پرسپولیس، میزبانی لیگ قهرمانان آسیا، با عنایت به آن چه همیشه در این رقابت ها دیده می شد، انتظارات را برآورده نمی کند و صدای اعتراض هر سه تیم میهمان در گوا هند (پرسپولیس، الریان و الوحده) را درآورده است.
این مسئله در حالی رقم خورده که میزبانی گوا و فدراسیون فوتبال هند، با مشکلات مختلفی روبرو است. تیم های حاضر با مسائلی روبرو می شوند که در دوره های قبلی رقابت ها دیده نمی شد.
در نخستین نگاه، ورودی ورزشگاه «فتوردا» توی ذوق می زد. یک ورودی در حد ورزشگاه های میزبان بازی های درجه یک آسیایی نبود و تایید آن برای میزبانی گروه، با عنایت به شانس کشورهای ایران، قطر و امارات برای میزبانی، واقعاً عجیب بود.
در ادامه، رختکن ورزشگاه بود که بازیکنان را سورپرایز کرد. کوچکی رختکن ها غیر از اعضای پرسپولیس ایران، مورد اعتراض «تن کاته» سرمربی تیم الوحده امارات هم قرار گرفت.
نگرانی بعدی، در ارتباط با زمین چمن می شد. این زمین برای بازی روز گذشته (چهارشنبه) شرایط خوبی داشت ولی با عنایت به برگزاری همه بازی های این گروه به فاصله زمانی بسیار اندک، این نگرانی وجود دارد که کیفیت زمین، گرفتار افت شود.
ورزشگاه جواهرنعل نهرو یا همان فتوردا گوا، در واقع ورزشگاه کریکت بوده که حالا برای فوتبال به کار گرفته می شود. در ورزشگاه، جای خالی صندلی روی سکوها جلب توجه می کرد و این مسئله حتی برای میزبانی از مسابقات هم برطرف نشد. همینطور شکل متفاوت نیمکت ذخیره ها هم مورد توجه اعضای دو تیم بود.
با توجه به شکل استقرار دوربین های تلویزیونی به نظر می رسید این محل ها فقط برای این دوره از مسابقات تدارک دیده شده بود و هندی ها پیش از این، تجربه ضبط و پخش زنده اتفاقات ورزشی در این استادیوم را نداشتند.
با وجود آنکه بازی ها در سطح رقابت های درجه یک آسیا است و پرسپولیس بعنوان فینالیست رقابت ها در این گروه حضور دارد، برخی امکانات اولیه هم در ورزشگاه دیده نمی شد که از آن جمله باید به نبود اینترنت اشاره نمود.
یکی از نکات جالب این بازی وقتی رقم خورد که برخی از بازیکنان و اعضای کادرفنی همراه دو تیم حدود ۴۰ دقیقه پیش از شروع مسابقه در ورزشگاه افطار کردند.
ابراهیم شکوری، سرپرست کاروان پرسپولیس و دبیرکل پیشین فدراسیون فوتبال که خود در جریان برگزاری فینال ۲۰۱۸ از نزدیک با مسئله میزبانی درگیر بود، پس از حضور در ورزشگاه، کمبود امکانات را به نمایندگان کنفدراسیون گوشزد کرد و خواست که این مشکلات به کنفدراسیون منتقل و گزارش شود.
سالن اصلی تجمعات ورزشگاه هم بسیار کوچک بود که سبب شد مسئولان دو تیم و مدیران کنفدراسیون و برگزارکنندگان مسابقات، به شکل فشرده ای در آن جا حضور یابند که با عنایت به شرایط پیچیده انتشار کرونا در شهر گوا، اصلاً منطقی نبود. در این میان اعضا و بازیکنان پرسپولیس با دو ماسک و در محل حضور بهم رساندند تا ریسک مبتلا شدن را پایین بیاورند.
تن کاته، سرمربی الوحده بارها به مسایل مختلف ورزشگاه و میزبانی ضعیف هند اعتراض کرد. جالب اینکه او هنگام ملاقات با افشین پیروانی، رفتار خوبی داشت و به خوش وبش با کاپیتان پیشین پرسپولیس مشغول شد.
در این بازی هم اشتباهات داوری وجود داشت که سبب اعتراض یحیی گل محمدی و دیگر اعضای کادر فنی در چند صحنه شد. افشین پیروانی، مدیر تیم، هم به دنبال همین مسایل چند بار با ناظر داوری و ناظر مسابقه صحبت کرد.
در حالی که دیدار دو تیم پرسپولیس ایران و الوحده امارات در دقیقه ۸۰ در جریان بود، اتفاق جالبی رخ داد. در آن دقیقه درهای سالن منتهی به رختکن باز شد و بازیکنان دو تیم گوا هند و الریان قطر با حضور در حاشیه زمین چمن و در فضای پشت نیمکت ها، مشغول گرم کردن بدن خود شدند!
این موضوع، تعجب حاضران در ورزشگاه را به دنبال داشت. میزبانی آماتور کشور هند سبب شده کنفدراسیون فوتبال آسیا هم با دشواری فراوان مبادرت به برگزاری و مدیریت بازی ها کند.
پس از آخر بازی، اعضای پرسپولیس فوراً ورزشگاه را به سمت هتل محل اقامت خود ترک کردند اما حمید مطهری به همراه محمد عسگری و مهرداد خانبان در ورزشگاه ماندند تا دو رقیب دیگر در گروه پنجم را آنالیز کنند.


منبع:

1400/01/26
18:04:11
5.0 / 5
1186
تگهای خبر: سایت , فوتبال , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان ساماس
ساماس - یوگا