پیشكسوت فوتبال در واكنش به جدایی یزدی از نفت:

مدیران غریبه پرست، تیشه به ریشه فوتبال خوزستان می زنند

مدیران غریبه پرست، تیشه به ریشه فوتبال خوزستان می زنند

به گزارش ساماس خوزستان پیشکسوت فوتبال خوزستان با اشاره به اینکه مدیران غریبه پرست، تیشه به ریشه فوتبال استان می زنند، اظهار داشت: گویا مدیریت نفت مسجدسلیمان بی صبرانه منتظر رفتن یزدی بودند.


امین یزدانی در گفتگو با ایسنا، اظهارکرد: سرانجام مدیران تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان که به دنبال بهانه بودند، دست از حمایت داریوش یزدی مربی بومی، دلسوز و پاک فوتبال خوزستان کشیدند و باردیگر دست همکاری به یک مربی شکست خورده همین فصل لیگ برتر فوتبال کشورمان دراز کردند تا شرایط را تغییر دهد.
وی بیان نمود: چرا مدیران فوتبال استان بخصوص مسجدسلیمان بارها و بارها با مربیان غیربومی همکاری نزدیک و صمیمانه ای داشتند و هر آنچه را که خواستند و طلب کردند در اختیارشان قرار دادند؟ از زمین های تمرینی، اسکان و تغذیه بازیکنان گرفته تا بازی های تدارکاتی و ۵۰ درصد از قراردادهای مالی. همه موارد ذکر شده را تماما در تهران مهیا کرده اما برای مربیان بومی از حداقل امکانات هم خبری نیست؟
این کارشناس فوتبال اضافه کرد: بیشتر بازیکنان نفت مسجدسلیمان را غیربومی ها تشکیل داده اند و در تعطیلات نیم فصل هم مربیان سابق و غیربومی این تیم، خیلی از آنها را هوایی کردند و واضح است، هنگامی که داریوش یزدی از خروج آنها جلوگیری کرد و در نفت ماندند، شکل و کیفیت بازی آنها برابر تیم های خیبر در جام حذفی و نساجی مازندران در لیگ برتر را به روشنی آفتاب دیدیدم که چگونه در زمین فقط راه می رفتند و به قولی وا دادند.
وی درباره علت این رفتار بازیکنانی که به آنها اشاره داشته است هم اظهار داشت: فقط برای تخریب مربی که از خروج آنها ممانعت کرد. فوتبال ناپاک ما ریشه در خیلی مسائل دارد. اگر یک مرتبه دیگر فیلم بازی نفت مسجدسلیمان و نساجی را مشاهده کنید، به وضوح این کم کاری ها مثل روز، روشن است. وقتی بازیکنان تیمی با اکثریت غیربومی می سازند، یقینا بهتر از این هم نمی گردد و این سنگ لای چرخ گذاشتن است.
یزدانی افزود: در جایی دیگر هم یکی از مربیان غیربومی شاغل در فوتبال خوزستان به خیال خودش برای گریز و فرار از این گونه مسائل، ترکیب اصلی تیمش را با ۹۰ درصد بازیکنان غیربومی می چیند که این هم متاسفانه نشان دهنده فرهنگ ناپاک و نابابی است که بین بعضی از بازیکنان فوتبال کشور به یک اپیدمی مهار نشدنی تبدیل گشته است و مرجعی هم برای رسیدگی به آن، وجود خارجی ندارد.
وی تصریح کرد: مدیران نفت مسجدسلیمان باید مدبرانه و به شکل حرفه ای بازی اخیر تیم را آنالیز و علل شکست اخیر را شناسایی می کردند و با کادر فنی جلسه می گذاشتند تا به یک اتفاق نظر می رسیدند. اما گویا مدیریت نفت مسجدسلیمان بی صبرانه منتظر چنین روزی یعنی رفتن یزدی بودند تا گزینه خویش را با سرعت نور، رسانه ای و به تیم قالب کنند.
این کارشناس فوتبال با اشاره به اینکه مدیران غریبه پرست، تیشه به ریشه فوتبال خوزستان می زنند، اظهار داشت: مدیران فوتبال خوزستان به تیم های استقلال خوزستان، استقلال ملاثانی، نفت امیدیه، فرهنگ رامهرمز، سپاهان ایذه، حفاری اهواز و... که با مربیان بومی به موفقیت های فراوانی دست پیدا کرده اند، نگاه کنند تا قدر و منزلت مربیان بومی را بیشتر درک کنند. این جا خوزستان است، مهد فوتبال ایران و این مهم نباید فراموش شود.
وی بیان نمود: آیا این همه بازیکن بزرگ، باکیفیت، تکنیکی و فنی خوزستان که در استان و بخصوص بیرون از آن بازی می کنند، دست پروده مربیان سینه سوخته و خاک خورده سرزمین خوزستان نیستند؟ پس چگونه است که برای برند شدن و رزومه پیدا کردن، باید دست به دامان مربیانی شویم که بهتر از آنها به وفور در خوزستان پیدا می شود و فقط باید زمان داد و اعتماد کرد. اخراج یزدی و استعفای پورموسوی شب غم انگیزی را برای فوتبال خوزستان رقم زد.
منبع:

1400/01/17
12:37:12
5.0 / 5
1134
تگهای خبر: فوتبال , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
لینک دوستان ساماس
ساماس - یوگا