حجت نظری تشریح كرد

ماجرای بدهی درهمی استقلال و وضعیت قرارداد چند بازیكن

ماجرای بدهی درهمی استقلال و وضعیت قرارداد چند بازیكن

به گزارش ساماس سخنگوی باشگاه استقلال اظهار داشت: هیات مدیره هر کاری برای تمدید قرارداد با میلیچ لازم بود را انجام داد و حالا مددی باید مراحل اجرائی این اتفاق سرعت دهد.به گزارش ساماس به نقل از مهر، حجت نظری عضو و سخنگوی هیات مدیره باشگاه استقلال پس از ظهر امروز در نخستین جلسه خبری آنلاین سال ۱۴۰۰ پاسخگوی سئوالات خبرنگاران حوزه استقلال شد. نظری صحبتهای خودرا با تبریک سال نو و آرزوی سلامتی برای مردم ایران و شروع کرد.
تمدید قرارداد با میلیچ
وی ابتدا در پاسخ به این پرسش که وضعیت تمدید قرارداد میلیچ چه می شود اظهار داشت: به این مساله زمان زیادی خورده و به هواداران باشگاه استقلال حق می دهم که نگران باشند.
در این مورد دو بخش سیاستگذاری و اجرا در مجموعه باشگاه داریم که در یکی از جلسات هیات مدیره سال ۹۹ هیات مدیره مصوب کرد که میلیچ بازگردد که با این پرسش از مدیران اجرائی مواجه شدیم که هیات مدیره آیا مبلغ مورد نظر را هم تهیه کرده یا خیر، که این مبلغ از طرف عبدیان عضو هیات مدیره تامین شد و در اختیار باشگاه قرار گرفت؛ هیات مدیره هر کاری در این خصوص لازم بود را انجام داد. انتظار داریم آقای مددی به تمدید قرارداد سرعت ببخشد تا نگرانی در این خصوص از بین برود.
حضور در لیگ قهرمانان آسیا
هر تیمی وارد این مسابقات می شود به دنبال تحقق اهداف خودش است و ما هم وارد این مسابقات نمی شویم که فقط از مرحله گروهی صعود نماییم یا بخواهیم با نتایج ضعیف بازگردیم.
هوادار ما هم این انتظار را دارد که وارد هر تورنمنتی می شویم برای قهرمانی ورود نماییم و ما تلاش می نماییم تا با زحمات کادر فنی و بازیکنان، همه مقدمات برای موفقیت را فراهم نماییم و با بهترین نتایج از آسیا به خانه برگردیم.
امیدوارم در وهله اول ارائه گر بازی زیبا باشیم و سپس بتوانیم مراحل گروهی و حذفی را با موفقیت سپری نماییم تا دل هوادارانمان را شاد نماییم.
انتفاع باشگاه از انتقال صیاد منش
در قراردادی که صیادمنش با باشگاه استقلال داشت برای ترانسفر اولی که از این مرحله به بعد خواهد داشت ۲۰ درصد از ترانسفر بعدی ۱۷/۵ درصد به باشگاه استقلال می رسد.
امیدوارم این اتفاق بیفتد تا هم باشگاه استقلال منتفع شود و هم این بازیکن رشد شایان توجهی در فوتبال نماید. اما باید به این نکته هم دقت کنیم که ممکنست به سبب تحریم ها این امکان نباشد که این پول ها سریع به حساب باشگاه واریز شود و احتمال اینکه این پول ها در حساب هایی نزد AFC یا فیفا بماند تا در آینده از این پول ها استفاده نمائیم وجود دارد.
حضور در عربستان
ما هم جزیی از جامعه جهانی فوتبال هستیم و در مورد مسابقات برون مرزی تابع نظرات کنفدراسیون فوتبال آسیا، فیفا، فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش و جوانان هستیم.
در موضوعات اینچنینی تصمیم گیرنده نیستیم که شرکت نماییم یا خیر که خدای ناکرده در ادامه با یکسری تصمیمات غیر فوتبالی باشگاه استقلال را با عواقبی مواجه نماییم. در این مورد هرچه مراجع بالاتر چه خارجی چه داخلی تصمیم گیری کنند ما اجرا می نماییم. دوست داشتیم شرایط بهتری در مرحله گروهی داشته باشیم.
محمد دانشگر
پرونده ایشان در کمیته انضباطی مطرح شده و در این مورد رای صادر می شود. اینکه برای تیم بازی کند یا خیر در اختیار سرمربی است. اما اینکه برای وی در تیم چه اتفاقی بیفتد برمبنای رای کمیته انضباطی رفتار می نماییم. اما امیدواریم شرایطی فراهم گردد که مجموعه بازیکنان ما چه داخل و چه خارج از کشور برای تیم بازی کنند. در این عرصه پس از تصمیم گیری کادر فنی همه شرایط برای اقدامات بعدی به سمت باشگاه فراهم گردد.
بدهی درهمی در زمان سعادتمند
متاسفانه اسنادی در باشگاه موجود نیست و ما عملاً نمی دانیم چه اتفاقی افتاده و امیدواریم خیلی زود تعیین تکلیف شود. اینکه بنده ذیل آن قرارداد را امضا کردم شایعه است و من هیچ سندی را امضا نکردم.
اما این مهمست که هیات مدیره اختیار همه امور باشگاه را دارد و می تواند برخی امور را مدیرعامل تفویض کند. با توجه به این که این قرارداد کاملاً از طرف مدیرعامل وقت منعقد شده، بنظر می رسد از جهات قانون وجاهت لازم را ندارد. با این وجود بخش حقوقی باشگاه موضوع را کاملاً تا حصول نتیجه پیگیری می کند.
وضعیت هیات مدیره استقلال در دولت آینده
واقعاً ما نمی دانیم تا کی و چه زمانی در باشگاه استقلال مسئولیت خواهیم داشت. در کشور ایران بسیاری از مدیران نمی دانند تا چه زمانی عهده دار مسئولیت خود هستند. اما فارغ از اینکه مقرر است تا کی مسئولیت داشته باشیم، برنامه هایی را از سال قبل شروع کردیم که با هماهنگی کامل بین اعضای هیات مدیره، تا هر زمانی که خدمتگذار هواداران باشگاه استقلال باشیم این برنامه ها را اجرائی خواهیم کرد.
مجموعاً هم اکنون شرایط مدیریتی استقلال خوب است و با هماهنگی که درون هیات مدیره وجود دارد شرایط بهتر هم می شود.
تمدید قراردادها
ما باید بدانیم برمبنای کادر فنی و هیات مدیره باشگاه کدام بازیکنان برای فصل آینده مورد نیاز هستند. در این زمینه صحبت هایی شده و مجیدی هم نقطه نظراتش را داده است.
بر همین اساس مذاکراتی شروع شده و مهندس عبدیان در کنار مددی تلاش نموده اند تا با بازیکنان گفتگوی اولیه را داشته باشند. امیدواریم این مسیر با قدت و سرعت بیشتری صورت گیرد و بنظر می رسد توافقات در حال نهایی شدن است. آقای مددی هم امور اجرائی لازم را برای تمدید قراردادها انجام خواهند داد.
قاسمی نژاد
خیلی دشوار است در با ره موضوعات اینچنینی صحبت کردن اما تا جایی که بتوانم این مساله را باز می کنم. در باره قاسمی نژاد ما با باشگاهی مواجه بودیم که اصلاً نمی دانستیم درون آن باشگاه چه اتفاقی افتاده بود و چه نفراتی در این تیم تصمیم گیرنده بودند.
اما آنچه ما می دانیم خروجی بود که به ما منتقل می شد. ما سعی کردیم قاسمی نژاد را در نیم فصل دوم در استقلال ببینیم و توافق هم تا مرحله نهایی پیش رفت، اما پس از آن این توافقات به هم خورد.
ابتدا قرار بود ۲ میلیارد تومان برای رضایت نامه پرداخت گردد. سپس پدیده اعلام نمود مد نظر ما ۳ میلیارد است و قاسمی نژاد پذیرفت این مبلغ اضافه از قرارداد خودش کسر شود.
هنگام پرداخت این مبلغ آقای نامداری آماده ارائه چک شدند که پدیده ای ها گفتند چک آقای عبدیان را می خواهیم. آقای عبدیان چک شخصی نداشتند و پدیده ای ها گفتند عبدیان پشت چک آقای نامداری را امضا کند. وقتی ما شرایط را آماده کردیم پدیده ای ها نظرشان را تغییر دادند و گفتند از آقای نامداری چک نمی گیریم.
سپس کارگزار ما ورود کرد و پذیرفت چک این انتقال را بدهد که باز هم پدیده ای ها آنرا نپذیرفتند. باز هم ما پیگیر موضوع شدیم ولی شب عید پدیده ای ها درخواست پول نقد کردند که عملاً چنین چیزی در شب عید و در ساعات تعطیلی بانک ها مقدور نبود. اما به باشگاه پدیده هم از یک سو حق می دهیم که دنبال منافع خودشان بودند. اما ما هم همه تلاش مان را انجام دادیم.
آرامش، نیاز اولیه تیم
ما در شرف ورود به بازی های آسیایی هستیم و همه تمرکزمان را گذاشتیم به جهت اینکه در بازی های آسیایی نتایج بهتری را کسب نماییم. پس آرامش و تمرکز بهترین ره توشه ما برای رفتن به عربستان است. ما حتما به دنبال این هستیم که در مقطع فعلی تیم را با آرامش بدرقه نماییم و تمرکزمان را برای بازی های آسیایی حفظ نماییم.
پادوانی
هنوز هیچ وضعیت جدیدی به وجود نیامده و CAS هم ادعاهای آقای پادوانی را به باشگاه منتقل می کند. اما تا این لحظه هیچ وضعیت جدیدی ایجاد نشده.
شایعه استعفای مددی
نمی دانیم یکسری شایعات چطور ایجاد می شود. ما یک بخش خبری به اسم ۴: ۴۴ راه اندازی کردیم که اهم اخبار را منعکس می نماییم. انتظارمان این است که هوادار فهیم باشگاه منبع خبری اش را مبادی رسمی خبری باشگاه بداند و بوسیله رسانه های رسمی باشگاه اخبار دقیق را پیگیری کند تا شایعات موجب نگرانی و تشویش اذهان هواداران نباشد.
ساعت بازی ها در عربستان
ما زمانی به بازی های آسیایی می رویم که عملاً در ماه مبارک رمضان قرار داریم و باتوجه به اینکه کشور میزبان مسلمان و مهد اسلام است و ما هم مسلمان هستیم و عربستان هم از ابتدا اعلام نمود بازی ها پس از افطار انجام می شود و این مساله هم با آموزه های دینی ما منطبق بود اعتراضی به این مطلب نداشتیم.
این بازی ها به وقت محلی ۸ و ۱۰: ۳۰ شب هست که باتوجه به اختلاف یک ساعت و نیمه در ایران دیروقت می شود و باوجود پیگیری کردن بازی ها در ایران دشوار است، اما این ساعت در جایی که بازی ها برگزار می گردد خیلی نامتعارف نیست.


منبع:

1400/01/16
20:15:17
5.0 / 5
1343
تگهای خبر: سلامت , شركت , فوتبال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
لینک دوستان ساماس
ساماس - یوگا