در گفت وگو با ساماس اعلام شد:

علت لغو دیدار صنعت نفت و استقلال

علت لغو دیدار صنعت نفت و استقلال

به گزارش ساماس رئیس کمیته برگزاری مسابقات سازمان لیگ فوتبال ایران در ارتباط با تعویق دیدار تیم های فوتبال صنعت نفت آبادان و استقلال تهران توضیحاتی را عرضه کرد و اظهار داشت: شرایط برای تمامی تیم های ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا در این رابطه یکسان است.


سهیل مهدی در گفتگو با ایسنا، در ارتباط با آخرین وضعیت لغو دیدار تیم های فوتبال صنعت نفت آبادان و استقلال تهران از سری رقابت های هفته بیستم لیگ برتر فوتبال ایران، اظهار نمود: باشگاه استقلال از ستاد مقابله با کرونا در فوتبال درخواست نمود اگر امکان پذیر است با عنایت به شرایط کشور عربستان سعودی و پروتکلهای سختگیرانه در ارتباط با مقابله با کرونا در لیگ قهرمانان آسیا، دیدار این تیم مقابل صنعت نفت آبادان به علت انجام سفر و ریسک مبتلا شدن به کووید ۱۹ به تعویق افتد.
او افزود: به علت شرایط بسیار سختگیرانه پروتکلهای مقابله با کرونا در لیگ قهرمانان آسیا، اگر تیم ها حتی یک نفر مبتلا داشته باشند گرفتار مشکل خواهند شد و با شرایط ویژه ای روبه رو می شوند، چون که قوانین سختگیرانه ای اعمال شده است و این امکان وجود دارد که نمایندگان مان گرفتار ضرر و زیان شوند.
به گفته رئیس کمیته برگزاری مسابقات سازمان لیگ فوتبال ایران بعد از پنج روز بررسی، شب گذشته جلسه اضطراری در ارتباط با درخواست استقلال در خصوص تعویق دیدار این تیم مقابل صنعت نفت آبادان تشکیل و در نهایت دبیرکل فدراسیون فوتبال دستور داد تا این دیدار با تعویق زمانی برگزار گردد.
مهدی در ادامه با تکیه بر این که شرایط برای تمامی تیم های ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا یکسان است، اظهار داشت: این مسئله مبنای تصمیم گیری هاست هر چند که شرایط مسابقات و تیم ها در تصمیمات اتخاذ شده اثرگذار است؛ سال قبل هم مشابه این اتفاق برای دیدار تیم های فوتبال پرسپولیس تهران و نساجی به علت سفر به مازندران رخ داد، هرچند که دیدار پرسپولیسی ها مقابل ذوب آهن در تهران برگزار شد.
او اضافه کرد: این اتفاق هم اکنون برای تیم های فوتبال صنعت نفت آبادان و استقلال مدنظر قرار گرفته است، اما دیدار استقلالی ها مقابل پیکان برگزار می شود، چون که به علت انجام سفر به آبادان ریسک مبتلا شدن به ویروس کرونا افزایش می یابد و مسئولان ستاد مقابله با کرونا در فوتبال تصمیم گرفتند تا این دیدار به تعویق افتد.
رییس کمیته برگزاری مسابقات سازمان لیگ فوتبال ایران در مورد وضعیت مبتلایان به کرونا در تیم فوتبال استقلال و زمان بندی بعدی دیدار تیم های فوتبال صنعت نفت آبادان و استقلال، اظهار نمود: این مسئله اخیرا اعلام شده و هر چند شرایط برگزاری مسابقات با عنایت به تقویم فشرده لیگ برتر سخت شده است اما با برنامه ریزی مناسب این چالش هم حل می شود. در مورد وضعیت بازیکنان استقلال هم اعلام شده که در حال بهبود هستند.
مهدی با تکیه بر این که اولویت اول فوتبال ایران، تیم ملی است و بعد از آن باشگاه های حاضر در لیگ قهرمانان آسیا همانند تیم ملی تلقی می شوند، اظهار داشت: بطور حتم با کسب نتایج مطلوب تیم های ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا سهمیه فوتبال ما در این مسابقات حفظ می شود و باید تمام تلاش خویش را به کار گیریم تا بتوانیم سهمیه خویش را برای فصل بعد حفظ نماییم تا تیم هایی که هم اکنون و در لیگ برتر فوتبال ایران به منظور شرکت در مسابقات آسیایی سال آینده تلاش می کنند، متضرر نشوند.
وی ضمن اشاره به این که باشگاه فولاد خوزستان هم چندی قبل درخواستی را عرضه کرد تا دیدارش مقابل گل گهر سیرجان به تعویق افتد، اظهار داشت: این درخواست به واسطه اردوی آماده سازی آنها بود و هر کاری که از دست سازمان لیگ بر بیاید برای تیم های ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا انجام می دهد و برای ما فرقی نمی کند که رنگ لباس ها چیست و تیم مربوطه متعلق به کدام استان کشور است.
منبع:

1400/01/13
15:49:43
5.0 / 5
1034
تگهای خبر: شركت , فوتبال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
ساماس - یوگا