عصر یاغیان آرام

عصر یاغیان آرام

واقعیت آنست که در ۲۰ سال قبل و پس از ماجرای مشهور هاشمی نسب وارد عصر یاغیان آرام و این اواخر کاملا بی اثر شدیم. البته در لیگ ششم دو انتقال پرهیجان داشتیم؛ علی انصاریان سرخپوش به استقلال پیوست و نیکبخت واحدی آبی پوش سر از پرسپولیس در آورد. هر چه جلوتر آمدیم اما، جذابیت و اثرگذاری این انتقال های مستقیم کاهش پیدا کرد.به گزارش ساماس به نقل از ایسنا، روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: «درست ۲۰ سال پیش، یعنی سال ۷۹ زمانی که مهدی هاشمی نسب به صورت مستقیم از پرسپولیس به استقلال پیوست، چنان بلوایی به پا شد که هنوز هم هواداران فوتبال آنرا از یاد نبرده اند. آتش التهاب ماه ها روشن بود تا زمانی که روز نهم دی ماه، نخستین تقابل هاشمی نسب با پرسپولیس به یکی از مهیج ترین داربی های تاریخ فوتبال ایران تبدیل شد. ۲۰ سال پس از آن روزگار، حالا به جایی رسیده ایم که وقتی خبر انتقال آرمان رمضانی از پرسپولیس به استقلال منتشر می شود، موجی از شوخی و طنز شبکه های اجتماعی را دربرمی گیرد. صد البته بخشی از این داستان هم به کیفیت بازیکن منتقل شده مربوط است. اگر به جای رمضانی مثلا احمد نوراللهی یا امید عالیشاه آبی پوش می شدند، بی شک شاهد شرایط دیگری می بودیم. با این همه حقیقت آن است که در ۲۰ سال قبل و پس از ماجرای مشهور هاشمی نسب وارد عصر یاغیان آرام و این اواخر کاملا بی اثر شدیم. البته در لیگ ششم دو انتقال پرهیجان داشتیم؛ علی انصاریان سرخپوش به استقلال پیوست و نیکبخت واحدی آبی پوش سر از پرسپولیس در آورد. هر چه جلوتر آمدیم اما، جذابیت و اثرگذاری این انتقال های مستقیم کاهش پیدا کرد.

محمد قاضی

در لیگ دوازدهم به پرسپولیس پیوست. قاضی آن زمان مهاجم خوب و سر حالی بود اما مشکل از جایی پیدا شد که دقیقا همزمان با او، کریم انصاری فرد هم در خط حمله جذب شد. این دو بازیکن با هم نساختند. شرایط تیم مانوئل ژوزه هم خیلی چنگی به دل نمی زد. نهایتا هر دو در انتها فصل جدا شدند و رفتند. در این میان قاضی در انتقالی غیر منتظره راهی استقلال شد. با این وجود لباس آبی هم برای او معجزه نکرد و این بازیکن چیزی فراتر از دوران حضورش در پرسپولیس به نمایش نگذاشت.

محمدحسین کنعانی زادگان

به عنوان بازیکن قرضی پرسپولیس در ملوان خدمت سربازی اش را پشت سر گذاشت. ابتدای لیگ شانزدهم پرسپولیس خواستار بازگشت او شد اما کنعانی زادگان که با دعوت به تیم ملی توقعاتش بالا رفته بود، از نظر مالی با سرخ ها به توافق نرسید و راهی استقلال شد. او فصل بسیار بدی را در این تیم پشت سر گذاشت، رباط صلیبی پاره کرد و نهایتا پس از یک فصل به سایپا و بعد ماشین سازی پیوست. کنعانی زادگان با بیان پشیمانی از حضور در استقلال، به پرسپولیس برگشت و هم اکنون برای این تیم بازی می کند.

گادوین منشا

او در لیگ هفدهم برای کمک به خط حمله پرسپولیس جذب شد. مهاجم نیجریه ای شروع خوبی در این تیم داشت اما به تدریج به خصوص در بحث زندگی خصوصی به حاشیه رانده شد و کیفیت فوتبالش افت کرد. نهایتا بین دو نیم فصل لیگ هجدهم برانکو، منشا را کنار گذاشت و استقلال با نظر وینفرید شفر این بازیکن را جذب کرد. شش ماه حضور در استقلال هم برای گادوین موفقیت آمیز نبود تا او لیگ ایران را ترک کند و پس از یک فاصله کوتاه، با لباس گل گهر سیرجان به این رقابت ها برگردد.

محمد نادری

به عنوان بازیکن قرضی از کورتریک بلژیک به پرسپولیس پیوست و این انتقال در دو پنجره تمدید گردید. ابتدای فصل جاری اما باشگاه بلژیکی خواستار دریافت مبلغی برای صدور رضایتنامه حتمی شد. پرسپولیس از پرداخت این پول خودداری کرد و در عوض سعید آقایی را برای پست دفاع چپ گرفت اما استقلال روی نادری دست گذاشت و او را جذب کرد. این بازیکن در نیم فصل اول نمایش چندان درخشانی در پیراهن آبی نداشت اما هنوز برای قضاوت در مورد او زود است.

آرمان رمضانی

پیوستن او به استقلال علاوه بر پرسپولیسی ها، خیل کثیری از هواداران این تیم را هم شوکه کرد. رمضانی نیم فصل اول بدی در پرسپولیس داشت. او گل نزد، پاس گل هم نداد و با خراب کردن تعدادی موقعیت مسلم گلزنی زیر فشار شدید انتقادات قرار گرفت. رمضانی قبل از حضور در پرسپولیس در لیست خرید فرهاد مجیدی برای لیگ بیستم قرار داشت؛ هرچند این مسئله با جدایی مجیدی از استقلال خود به خود منتفی شد. فرهاد اما رمضانی را از یاد نبرد و بی تفاوت به عملکرد وی در نیم فصل نخست، این بازیکن را در پنجره زمستانی جذب کرد. حالا باید منتظر ماند و دید رمضانی در استقلال چه می کند؛ هرچند از همین حالا میتوان حدس زد کار وی در ترافیک خط حمله آبی ها بسیار دشوار است.»
1399/12/26
13:36:38
0.0 / 5
1120
تگهای خبر: زندگی , فوتبال , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
ساماس - یوگا