حضرتی:

خرداد در مسابقات انتخابی المپیك شركت می نماییم

خرداد در مسابقات انتخابی المپیك شركت می نماییم

به گزارش ساماس سرمربی تیم ملی شنا اظهار داشت: اگر شرایط فراهم باشد در خرداد در دو مسابقه انتخابی المپیک شرکت می نماییم.خشایار حضرتی در گفتگو با ایسنا در مورد حضور شناگران در مسابقات انتخابی المپیک اظهار نمود: اگر شرایط فراهم گردد در خرداد در یکی دو مسابقه شرکت خواهیم کرد. تعدادی مسابقه در فهرست فینا قرار گرفته است که حکم سهمیه المپیک را دارند. ما ترجیح می دهیم اواسط و انتهای خرداد که آخرین مهلت انتخابی المپیک است در مسابقات شرکت نماییم. فدراسیون در حال مکاتبه با کشورهای مختلف است تا شرایط را بسنجد و ببیند در کدام مسابقه می توانیم شرکت نماییم.

سرمربی تیم ملی شنا اظهار داشت: ۵ شناگر داریم که شرایط فدراسیون و رکوردهای مورد نظر را قبلا کسب کرده بودند. در یکی دو مسابقه دیگر هم شرایط و آمادگی ورزشکاران را می سنجیم و در نهایت نفرات را به مسابقات انتخابی المپیک اعزام خواهیم کرد.

وی در مورد مسابقات رکوردگیری اظهار داشت: رکوردگیری آخر سال بود. شناگرانی که رده سنی آنها تغییر می کند می خواهند رکوردشان ثبت گردد. تنها در رده سنی ۱۱ تا ۱۲ سال رکوردها جابه جا شد. اینکه در سایر رده ها رکورد جابجا نشد هم طبیعی بود چون یک سال است که استخرها تعطیل می باشد. ورزشکاران تمرین نداشتند و با همین شرایط وارد مسابقات شدند.

حضرتی اظهار داشت: این رکوردگیری برای شناگران المپیکی هم یک مسابقه تمرینی بود. این دومین بار بود که در سال ۹۹ مسابقه می دادند. بایستی شرایط مسابقه در ذهن ورزشکار تداعی شود. آنها در شرایط تمرینی خوبی در مسابقه شرکت و رکوردهای خوبی هم ثبت کردند.

سرمربی تیم ملی اظهار داشت: مهم تر از رکوردگیری برای ما حضور در مسابقات مهم می باشد. ورزشکار باید استراتژی های مسابقه را تمرین کند. این برای ما اهمیتش از رکورد و هر چیز دیگری مهم تر بود. ورزشکار هر چقدر که تمرین کند اگر مسابقه ندهد شرایط و استرس مسابقه را تجربه نمی نماید. امیدوارم در سال آینده پیش از خرداد هم یکی دو مسابقه دیگر برگزار نماییم و بعد در مسابقات انتخابی المپیک حاضر شویم.

وی در انتها اظهار داشت: از حمایت های فدراسیون تشکر می کنم که در این زمان انتشار کرونا و شرایط سخت، امکان برگزاری اردوها را برای ورزشکاران فراهم نمود. در انتهای سال هم یکی دو مسابقه برگزار گردید. امیدوارم شرایط مالی و بیماری کرونا در سال آینده بهتر شود. استخرها هم با بازگشایی بیشتر و بهتر شرایط تمرین را برای شناگران همه کشور فراهم نمایند.

منبع:

1399/12/25
23:23:19
0.0 / 5
1437
تگهای خبر: بیمار , بیماری , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
ساماس - یوگا