در پی عدم اعطای میزبانی به ایران؛

وزارت ورزش: از فیفا و AFC انتقاد كنید نه از داخلی ها!

وزارت ورزش: از فیفا و AFC انتقاد كنید نه از داخلی ها!

ساماس: وزارت ورزش با انتشار اطلاعیه ای به عدم اعطای میزبانی مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال و همین طور رقابت های لیگ قهرمانان آسیا واکنش نشان داد و از منتقدان خواست این فشار را به طرف خارجی بیاورند!به گزارش ساماس به نقل از مهر، عدم اعطای میزبانی به تیم ملی فوتبال ایران در رقابت های انتخابی جام جهانی و همین طور مسابقات لیگ قهرمانان ۲۰۲۱ آسیا، واکنش های مختلفی را در چند روز گذشته به دنبال داشته است. همچون با اهمیت ترین واکنش ها می توان به انتقادات شهاب الدین عزیزی خادم رئیس جدید فدراسیون اشاره نمود که مدیران سابق این فدراسیون را مقصر این اهمال دانست.
همچنین برخی از نمایندگان مجلس وزارت ورزش و وزارت خارجه را مقصر این اتفاق قلمداد کرده اند در صورتیکه امروز وزارت ورزش با انتشار اطلاعیه ای، به این مسائل واکنش نشان داد.
در بیانیه وزارت ورزش آمده است:
«پس از انتشار شایعه عدم میزبانی ایران برای مسابقات برگشت انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ و رقابت های لیگ قهرمانان آسیا، مسعود سلطانی فر، به درخواست فدراسیون فوتبال در تاریخ ۱۹ اسفند سال جاری (سه روز پیش از ابلاغ تصمیم AFC به ایران) دو نامه را به شیخ سلمان، رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا و اینفانتینو رئیس فیفا ارسال کرد و در این دو نامه ضمن اشاره برحق فدراسیون فوتبال ایران در میزبانی مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ بر حمایت وزارت ورزش و جوانان از برگزاری این رویدادها در ایران تاکید نمود.
این اقدام در امتداد نقش حاکمیتی وزارت ورزش در پشتیبانی از فوتبال ایران صورت گرفت و چنانچه هر فدراسیونی نیاز به کمک داشته باشد متولی ورزش کشور با همکاری دستگاه های ذیربط به وظیفه خود عمل خواهدنمود.
تاکید می شود، وظیفه اصلی در ارتباطات بین المللی فدراسیون ها بر عهده خود آنها است و وزارت ورزش و جوانان فقط نقش کمک کننده و حمایتی دارد و همیشه اهتمام کرده به وظیفه حاکمیتی خود و بابهره گیری از ظرفیت همه دستگاهها به بهترین نحو عمل کند.
توصیه می نماییم باتوجه به این نوع تصمیم گیری های ناعادلانه از طرف کنفدراسیون فوتبال آسیا برخی افراد و عناصر بجای سو استفاده سیاسی از اقدامی که مقابل منافع ایران صورت گرفته که قسمتی از پازل فشارهای حداکثری مقابل جمهوری اسلامی ایران است، با درک صحیح از این اتفاقات در عوض انتقاد از مقامات ورزش ایران، این فشارها را به طرف خارجی بیاورند و از ظرفیت های خود برای دفاع از حقوق ایران استفاده کنند.
در همین راستا و جهت تنویر افکار عمومی، دو نامه یاد شده در ادامه منتشر می شود. بدیهی است باوجود ابلاغ تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا، وزارت ورزش و جوانان در کنار ارکان حاکمیتی و ورزشی دیگر، پشتیبان فدراسیون فوتبال ایران جهت احقاق حقوق خود خواهد بود.»
منبع:

1399/12/24
22:48:36
0.0 / 5
1296
تگهای خبر: دستگاه , فوتبال
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
لینک دوستان ساماس
ساماس - یوگا