در مراسم تقدیر از سهراب مرادی؛

صالحی امیری: تلاش داریم روح اخلاق و فرهنگ را در ورزش بدمیم

صالحی امیری: تلاش داریم روح اخلاق و فرهنگ را در ورزش بدمیم

به گزارش ساماس رئیس کمیته ملی المپیک در مراسم تقدیر از سهراب مرادی با تاکید بر شاخصهای اخلاق و فرهنگ در ورزش اظهار داشت: تلاش ما و وزارت این است که روح اخلاق و فرهنگی را در ورزش بدمیم.


به گزارش ساماس به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک، در مراسمی که امروز چهارشنبه با حضور سیدرضا صالحی امیری در اصفهان انجام شد از سردیس و تمبر سهراب مرادی قهرمان پر افتخار وزنه برداری جهان و المپیک رونمایی گردید ضمن اینکه به پاس قدردانی از تلاش ها و قهرمانی های وی کلید یک واحد آپارتمان هم در اختیار وی قرار گرفت. در شروع این مراسم طباطبایی مدیر کل ورزش و جوانان استان اصفهان ضمن خیر مقدم به دکتر صالحی امیری و هیات همراه از تلاش ها و حمایت های کمیته ملی المپیک از ورزش و قهرمانان رشته های مختلف ورزشی تقدیر و تشکر کرد.

در ادامه رضایی استاندار اصفهان نیز حضور دکتر صالحی امیری و هیات همراه را خیر مقدم گفت و اظهار نمود: کشورهای مختلف با تمدن های مختلف و مردمانشان برای قهرمانان ورزشی خود ارزش ویژه قائل هستند در ایران نیز این افراد همیشه مورد احترام مردم بوده و خواهند بود. وی افزود: سهراب مرادی به عنوان نخستین مدال آور طلای المپیک استان اصفهان متعلق به این شهر و استان نیست، وی در دل و قلب تمام ایرانیان سراسر دنیا جای دارد و مطمئنا تلاش ها و افتخارآفرینی های وی هیچگاه از ذهن و یاد مردم بیرون نخواهد رفت. رضایی تصریح کرد: امیدوارم نشست و اقدام امروز مقدمه و گامی مثبت برای جوانان و آینده سازان استان باشد تا آنان بدانند که مسئولان تلاش ها و زحمات قهرمانان خودرا فراموش نکرده اند و برای اعتلای ورزش از هیچ همت و تلاشی فروگذار نمی کنند. او در آخر از زحمات طباطبایی و تیم مدیریتی اداره کل ورزش استان تقدیر و تشکر کرد و اظهار داشت: مطمئنم اداره کل ورزش استان با تیم باارزش و کاربلدی که در کنار طباطبایی فعالیت می نمایند به توفیقات روزافزونی خواهند رسید. دکتر صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان نیز از برگزاری این جلسه و توجه استاندار و مسئولان استان به آتیه قهرمانان و ورزشکاران تقدیرکرد و گفت: خدا را شاکرم توفیق شد بار دیگر در استانی حضور یابم که فخر ایران و ایران زمین است. این جغرافیای رمز و رازآلود همیشه نگینی باارزش بر انگشتری تمدن ایران زمین بوده است.

وی افزود: نمی توان از ایران سخن گفت و بلافاصله از اصفهان در قالب تمدن ایران زمین نام نیاورد. در چندین دیدارم با توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک از اصفهان و شیراز صحبت کردم و باخ اظهار داشت که کامل این دو استان را می شناسم و به سبب علاقمندی به این تمدن چندین بار بصورت شخصی از آثار تاریخی این استانها دیدن کرده ام. صالحی امیری تصریح کرد: آن چیزی که ایران را در دنیا شناسانده و می درخشاند همین تمدن و شعر و میراث ارزشمندی است که در استان هایی نظیر اصفهان جای دارد. رئیس کمیته ملی المپیک اضافه کرد: از اصفهان ندای وحدت می آید که باید این اتحاد و همدلی را مدیون نگاه ویژه استاندار محترم دانست که از حواشی دوری کرده است و به متن توجه ویژه دارد. همین طور از طباطبایی به عنوان یکی از ساعی ترین مدیران ورزش در استان های کشور و علی مرادی رئیس سخت کوش فدراسیون وزنه برداری تقدیر و تشکر می کنم.
وی افزود: جا دارد از پیشکسوت دلسوزی که ورزش و وزنه براری استان اصفهان همیشه مدیون زحمات او بوده است و خواهد بود تقدیر نماییم، این فرد که خود از پیشکسوتان رشته وزنه برداری است و زندگی خودرا وقف این رشته کرده است کسی جز استاد سیف زاده نیست. دکتر صالحی امیری اضافه کرد: در تاریخ ایران زمین قهرمانان فراوانی داریم اما آنهایی شایسته تقدیر هستند که به مرام پهلوانی نیز رسیده باشند. قهرمان به دنبال سکه و سکوست اما پهلوان در متن جامعه خود زیست می کند و با مردم خود می خندد و می گرید، توجه پهلوان به دردها و آلام مردمش است و هویت خودش را از مردم می گیرد. از شروع ورزش تا کنون بسیار مدال و مدال آور در ایران داشته ایم اما نام تختی و مرامش در ذهن و یادها مانده چونکه پرشی خوب از سکوی قهرمانی به سکوی پهلوانی داشت. رئیس کمیته ملی المپیک اشاره کرد: سهراب مرادی چه مدال بگیرد و چه نگیرد برای مردمش محترم است چونکه مرام و منش پهلوانی دارد. او ورزشکاری نجیب است؛ بنا بر این نیز قناعت دارد و زیاده خواه نیست و از همین رو شجاعت نیز دارد و به همین دلیلهای ظرفیتی ویژه برای استان و کشوش محسوب می شود؛ شک نداشته باشید این قهرمان با نام نیک، نجابت و شجاعتش برای نسل های بعد نیز زنده و ماندگار خواهد ماند.

وی افزود: متاسفانه در جامعه سرمایه ها را مادی تعریف کرده ایم. ورزش یک جسم و یک روح دارد، یک نکره و یک معرفه دارد؛ جسم همان میدان، سکه و سکوست و روح ورزش فرهنگ اخلاق است. تلاش وزارت، کمیته ملی المپیک و ۵۲ فدراسیون این است که بتوانیم روح اخلاق و فرهنگ را در ورزش بدمیم وگرنه مانند برخی کشورهای منطقه می توان قهرمان اجاره ای آورد و به سکو رسید اما سرمایه ما در ورزش سرمایه فرهنگی است. علی مرادی رئیس فدراسیون وزنه برداری در ادامه نشست ضمن تشکر از استاندار و مدیر کل ورزش استان اصفهان به مناسبت برگزاری این جلسه اظهار نمود: از دکتر صالحی امیری و هیات همراه که وقت گذاشتند وبرای این مراسم تشریف آوردند تقدیر و تشکرمی کنم و بدون اغراق باید بگویم با حضور دکتر صالحی امیری در راس کمیته ملی المپیک نگاه ها به این ارگان بین المللی عوض شده و چهره ای فرهنگی ورزشی با رعایت اصول فرهنگی و اخلاقی را نظاره گر هستیم. وی افزود: همین طور ازخانواده خیری که برای تامین یک واحد آپارتمان جهت هدیه به سهراب مرادی حمایت کردند، تقدیر و تشکر می کنم. مرادی اظهار داشت: ورزش پدیده ای اجتماعی است که می تواند با الگوسازی نقش بی بدیلی در پرورش و تربیت نسل بعدی ایران زمین داشته باشد. سهراب در ورزش امروز الگویی اخلاقی مناسب برای آینده سازان این سرزمین است و کردار و رفتار نیک او جای تقدیر دارد.


منبع:

1399/12/14
12:53:27
0.0 / 5
1370
تگهای خبر: زندگی , قلب , هدیه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
لینک دوستان ساماس
ساماس - یوگا