نبی:

ایران روی كاغذ بهترین گزینه میزبانی انتخابی جام جهانی است

ایران روی كاغذ بهترین گزینه میزبانی انتخابی جام جهانی است

به گزارش ساماس دبیرکل فدراسیون فوتبال اظهار داشت: ایران روی کاغذ بهترین گزینه میزبانی مرحله متمرکز مقدماتی جام جهانی است.به گزارش ساماس به نقل از ایسنا، مهدی محمدنبی، دبیرکل فدراسیون درباره سال ۹۹ و فعالیتهای فدراسیون در این سال اظهار داشت: پیش از هر چیز ولادت حضرت علی(ع) و فرارسیدن روز مرد را به عموم مردم تبریک می گویم. بحث کرونا بر همه شئون زندگی در جهان تأثیر گذاشته بود و فوتبال هم از این مورد مستثنی نیست. ما در کل کشور باشگاه ها، هیات های فوتبال استان ها، سازمان لیگ در رشته های فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی آقایان و بانوان ده ها هزار مسابقه برگزار می گردد. بعد از شیوع کرونا، با تشکیل ستاد مبارزه با کرونا در فوتبال و همینطور همکاری ستاد مبارزه با کرونا در ورزش فدراسیون فوتبال، سازمان لیگ و هیات های استانی با شجاعت و رعایت چارچوب های پروتکل ها موارد پیشبینی شد و چرخه فوتبال از حرکت نایستاد و مسابقات بر مبنای تقویم پیش رفت.
وی افزود: اردوهای تیم ملی در سال ۹۹ چه در داخل و چه در خارج از کشور به بهترین شکل انجام شد. البته تقویم رقابت های ملی به سال ۱۴۰۰ موکول شد. تیم های ملی ما برای حضور در رویدادهای مربوطه بسیار آماده بودند اما به هر حال مسابقات به تعویق افتاد. تیم ملی بزرگسالان در ابتدای فروردین اردوی خویش را آغاز می کند. در این اردو لژیونرها هم بر مبنای لیست آقای اسکوچیچ حضور دارند چون این اردو در مقطع زمانی فیفا دی خواهد بود. این اردو زمینه ساز بازی های تیم ملی در خرداد ماه سال آینده است. لیگ بهترین محل برای آزمایش بازیکنان شاغل در لیگ کشورمان است. کادر فنی مرتبا بازی ها را می بیند. لژیونرها هم در شرایط خوبی هستند و جوانان بسیار مستعدی در کشورهای خارجی داریم که مدنظر آقای اسکوچیچ هستند و همه نفرات زیر ذره بین کادر فنی تیم ملی هستند.
دبیرکل فدراسیون فوتبال اضافه کرد: فدراسیون فوتبال درخواست میزبانی متمرکز رقابت های مقدماتی جام جهانی را داده است. در خردادماه بهترین آب و هوا در تهران است و از بعد ورزشگاهها هم شرایط خوبی برای میزبانی داریم. این پیشبینی در فدراسیون صورت گرفته و فکر می کنم روی کاغذ ما بهترین گزینه برای میزبانی مرحله متمرکز مقدماتی جام جهانی هستیم.
وی افزود: در بحث اساسنامه در سنوات گذشته به تایید فیفا نرسیده بود اما در ۲۲ آبان سال جاری برای اولین بار به تایید فیفا رسید و در نهایت ۸ آذر هم به تصویب مجمع رسید. خوشبختانه از این فاز عبور کردیم و مراحل در ارتباط با ثبت نام ها انجام شد. کمیته های انتخاباتی فدراسیون در این بخش بسیار پر کار بودند و متعاقب آن کمیته اجرایی برگزاری مجمع جلسات گوناگونی داشتند و امیدواریم برای ۱۰ اسفند انتخابات به بهترین شکل برگزار گردد. شرایط به خوبی مهیاست و امیدواریم در مجمع شاهد رقابتی مناسب باشیم و هر کسی این امانت را به دست می گیرد بتواند امانت دار خوبی برای مردم عزیز کشورمان باشد و مضافا فدراسیون فوتبال سالهای سال در آسیا و همینطور جهان خودش را نشان داده است. امیدواریم افرادی که رد هیات رییسه فدراسیون انتخاب می شوند با عنایت به استاندارهای موردنظر چرخ فوتبال را به گردش در بیاورند و در آتیه بتوانیم گام های بلندی برداریم. این مجمع آزمایش خوبی برای ۱۱ عضو جدید هیات رییسه است. بطور حتم مسولیت فقط در حرف زدن نیست و مهم این است که در عملگرایی موفق باشیم.
دبیرکل فدراسیون درباره اینکه چه صحبتی با اعضای مجمع و کاندیداها دارد اظهار نمود: اعضای مجمع فدراسیون افرادی هستند که دستی بر آتش دارند و در فوتبال زندگی کرده اند. این اشخاص مسولیت مهمی دارند که بهترین تشخیص را داشته باشند و به شکلی هم افزایی کنند تا فردی که برنامه محور است و در کارش به نظرات جمع توجه می کند انتخاب گردد. هیات رییسه یک کار جمعی است و انفرادی نیست. نزدیک به ۶۹ کاندیدا در سمت های مختلف وجود دارند و امیدواریم اشخاصی که جمع بندی مجمع است برگزیده شوند تا فوتبال به بهترین شکل به توسعه خودش ادامه دهد. امیدواریم در این کار موفق و موید باشند.
وی درباره آخرین وضعیت پیشنهاد ایران برای میزبانی جام ملت های آسیا ۲۰۲۷ اظهار داشت: ما مطابق دستورالعمل کنفدراسیون فوتبال آسیا مرحله به مرحله پیش رفتیم. قرار بود بازرسان کنفدراسیون در اسفندماه به ایران بیایند که این سفر به علت مبحث کرونا به تعویق افتاد. منتظر تاریخ جدید هستیم تا با هماهنگی صورت گرفته بحث بازرسی صورت گیرد.
نبی درباره ورودی و خروجی های مالی فدراسیون فوتبال عنوان کرد: مبالغ و مخارج فدراسیون فوتبال بالانس نیست. ورودی ها کاملا مشخص است که سهل الوصول است که وصول می شود اما بعضی از آنها دریافتش دشوار است که فعلا نباید فکرش را نماییم. برای مثال حق پخش که البته مجلس محترم در اینباره مقرراتی را تصویب کرده و منتظر اجرایش هستیم. فوتبال خواسته عام و خاص و پیر و جوان است و باید هزینه هایش را از حقوق خود دریافت کند. برای توسعه به سرمایه گذاری نیاز است و طبیعی است وقتی می توانیم موفق باشیم که بستر فراهم گردد. امیدواریم حقوق حقه فوتبال وجود داشته باشد که موضوعات را جمع نماییم.
منبع:

1399/12/06
22:05:33
0.0 / 5
1187
تگهای خبر: زندگی , فوتبال , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
ساماس - یوگا