تمدید مسابقات انتخابی المپیك وزنه برداری به نفع سهراب مرادی شد

تمدید مسابقات انتخابی المپیك وزنه برداری به نفع سهراب مرادی شد

ساماس: فدراسیون جهانی وزنه برداری برگزاری مسابقات انتخابی المپیك را تا اختتام ماه آوریل 2021 تمدید كرد.


به گزارش ساماس به نقل از ایسنا و به نقل از Inside the games، فدراسیون جهانی وزنه برداری برنامه ریزی خودرا برای برگزاری ادامه مسابقات انتخابی المپیک توکیو به کمیته بین المللی المپیک (IOC) ارائه کرد که مورد تایید قرار گرفت. بدین سان مسابقات انتخابی المپیک وزنه برداری تا اختتام ماه آوریل ۲۰۲۱ (۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۰) تمدید گردید. کمیته بین المللی المپیک هم از تمدید مسابقات انتخابی المپیک وزنه برداری حمایت می کند اما برگزاری اردوی آماده سازی الزامی را رد کرد.
همین طور هر وزنه بردار -حتی کسانی که امتیاز کافی را کسب کرده اند- مجبور است حداقل یک بار در مسابقاتی که بین بازه زمانی اول اکتبر ۲۰۲۰ تا ۳۰ آوریل ۲۰۲۱ (۱۰ مهر ۹۹ تا ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۰) برگزار می شود، شرکت نماید.
فدراسیون جهانی وزنه برداری همین طور در نظر دارد از هر ۱۹۶ ورزشکاری که واجد شرایط حضور در المپیک هستند، حتما پیش از بازی ها تست دوپینگ بگیرد تا اطمینان حاصل شود وزنه برداران پاک در بازی های توکیو شرکت می کنند.
مسابقات کسب سهمیه المپیک وزنه برداری به سه دوره شش ماهه تقسیم شده بود که دو دوره آن به انتها برسید و در دوره سوم هم مسابقات قهرمانی قاره ها به سبب شیوع ویروس کرونا کنسل شد. حالا ادامه مسابقات دوره سوم از اول اکتبر ۲۰۲۰ (۱۰ مهر ۹۹) آغاز می شود؛ به شرطی که شرایط ورزشکاران از لحاظ حفظ سلامتی و امکان مسافرت فراهم باشد.
هیچ مسابقه جدیدی نمی تواند به برنامه رقابت های انتخابی المپیک اضافه شود.
ورزشکارانی می توانند از تمدید مسابقات انتخابی المپیک بهره ببرند که لطمه دیدگی داشتند و یا عملکرد خوبی از خود به نمایش نگذاشتند. سهراب مرادی، قهرمان المپیک ریو یکی از این نفرات است.
به گزارش ساماس به نقل از ایسنا، سهراب مرادی، وزنه بردار دسته ۹۶ کیلوگرم ایران به سبب مصدومیت موفق نشد امتیاز بالایی برای کسب سهمیه المپیک بگیرد اما حالا با تمدید مسابقات، فرصت برای بازگشت به وزن های بالای خودرا دارد و می تواند در مسابقه انتخابی المپیک با مهار وزنه های سنگین، امتیاز بالایی را به دست آورد.
منبع:

1399/03/10
01:27:30
5.0 / 5
2251
تگهای خبر: سلامت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان ساماس
ساماس - یوگا