بیشتر از 110 هزار درخواست برای اقدام ضد رئیس المپیك توكیو

بیشتر از 110 هزار درخواست برای اقدام ضد رئیس المپیك توكیو

به گزارش ساماس، بیشتر از ۱۱۰ هزار نفر طوماری را امضا کردند و خواهان اقدام ضد رئیس المپیک توکیو ۲۰۲۰ بعد از اظهارات جنجالی وی درباره زنان شدند.به گزارش ساماس به نقل از ایسنا و به نقل از سایت insidethegames، یوشیرو موری چندی قبل اظهاراتی در خصوص اینکه افزایش تعداد زنان در کمیته های ورزشی و فدراسیون ها به علت پرحرف بودن زن ها منجر به طولانی شدن جلسات می شود را به زبان آورد که جنجال زیادی به پا کرد چون که یکی از اصل های المپیک برابری جنسیتی است.

درخواست هایی به یوشیهیده سوگا نخست وزیر و سیکو هاشیموتو وزیر المپیک و همینطور کویکه، رئیس کمیته المپیک ژاپن ارسال شده است که از آنها خواسته شده است ضد این اظهارات اقدام فوری صورت گیرد. در این درخواست آمده است که هر چند موری عذرخواهی کرده ولی دیدگاه و نظر خویش را که پر از تعصب و یک جانبه نگری بوده به معرض نمایش گذاشته و باید اقدامی درباره او صورت گیرد و از سمت خود برکنار شود.

کمیته المپیک ژاپن می خواهد درصد مدیران زن را به ۴۰ درصد یا بیشتر برساند.

به گفته موری، در کمیته المپیک ژاپن فقط پنج تن از ۲۴ عضو هیئت اجرایی زن هستند و هفت زن هم در هیئت اجرایی توکیو ۲۰۲۰ وجود دارند.

به همین خاطر مقرر است حداقل ۴۰ درصد از مشاغل کمیته سازماندهی را زنان به عهده داشته باشند و همینطور این کار سبب ایجاد تنوع در بین مدیران سازمان شود.

نائومی اوزاکا، ستاره تنیس ژاپن و قهرمان سه گرند اسلم زنان هم با انتقاد از این اظهارات آنها را "نابخردانه" توصیف کرد.

منبع:

1399/11/18
21:27:52
0.0 / 5
1083
تگهای خبر: سایت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان ساماس
ساماس - یوگا