نماینده ولی فقیه در فارس:

فتوت و مردانگی خصلت های كشتی گیران است

فتوت و مردانگی خصلت های كشتی گیران است

ساماس: فارس نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز اظهار داشت: اهالی کشتی، اهل فتوت و جوانمردی هستند و مردانگی و فتوت خصلت هایی است که بین کشتی گیران ما موج می زند.


آیت الله لطف الله دژکام در دیدار علیرضا دبیر، رئیس فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: کشتی بغیر از اینکه یک ورزش محبوب ملی است، برای ما یک ورزش راهبردی هم شمرده می شود.
به گزارش ساماس به نقل از دفتر نماینده ولی فقیه در استان فارس، آیت الله دژکام توضیح داد: کشتی هم خاستگاه ایرانی دارد و هم بارها نام ایران و پرچم ایران در مجامع بین المللی به خاطر این ورزش به اهتزاز درآمده و افتخارآفرین شده است.
امام جمعه شیراز با اعلان اینکه ورزش های کشتی و زورخانه ای را دوست دارم، اظهار داشت: این ورزش ها علاوه بر سلامت بدن، سلامت روح را نیز به همراه می آورد و آدمی را با مروت و مرد تربیت می کند.
آیت الله دژکام اظهار داشت: ورزش های دیگری هم هستند که فقط جنبه جسمانی دارند و نقشی در تربیت روح و نفس آدمی ندارند ولی این نقش در کشتی وجود دارد، بدین سبب باید خیلی بیش از این به کشتی اهمیت دهیم و تلاش نماییم بار دیگر این ورزش، فراگیر شده و جوانان به سمت آن گرایش پیدا کنند.
نماینده ولی فقیه در استان فارس اظهار داشت: بنده امیدوارم طرح ترویج کشتی و ورزش های پهلوانی روزی در شورای فرهنگ عمومی فارس طرح و تصویب شود و حداقل فضا را در استان فارس برای اوج گیری مجدد این ورزش فراهم نماییم و شاهد روی آوردن عموم جوانترهایمان به سمت این ورزش اصیل باشیم.1399/11/15
13:02:43
0.0 / 5
1153
تگهای خبر: سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲