باقری:

نگرانی های وزنه برداری با پاسخ ستاد مبارزه با دوپینگ برطرف نشد

نگرانی های وزنه برداری با پاسخ ستاد مبارزه با دوپینگ برطرف نشد

به گزارش ساماس، نایب رئیس فدراسیون وزنه برداری اظهار داشت: ما انتظار داشتیم ستاد نادو نسبت به ارسال نمونه های دوپینگ وزنه برداری پاسخ مستندی را بدهد.


به گزارش ساماس به نقل از ایسنا و به نقل از فدراسیون وزنه برداری، پیرو مصاحبه فرزاد شارکی در پاسخ به مصاحبه علی مرادی رئیس فدراسیون وزنه برداری در مورد اینکه ستاد مبارزه با دوپینگ به ما می گوید 30 نمونه ارسال شده و پاسخ همه منفی بوده، اما احساس ما این است که ارسال نشده و در این شرایط، اگر خدایی نکرده مشکلی به وجود بیاید، چه کسی پاسخگو است؟
در این رابطه داود باقری رئیس کمیته پزشکی و نایب رییس فدراسیون وزنه برداری در پاسخ به اظهارات قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با دوپینگ (نادو) اظهار داشت: دکتر شارکی در مصاحبه های اخیرش پاسخی را عرضه کردند که نگرانی و ابهامات رئیس فدراسیون وزنه برداری را برطرف نکرد. دغدغه ریاست فدراسیون، موفقیت برنامه های کنترل و مبارزه با دوپینگ، ایجاد عدالت و رقابت سالم در سطح ملی و حضور پاک در رقابت های بین المللی خصوصا کسب سهمیه المپیک است.
او افزود: دریافت نمونه در لیگ یا رکوردگیری تیم های ملی برای آگاه شدن از شرایط وزنه برداران، داشتن ارزیابی درست برای انتخاب نفرات برتر و همینطور پایش قهرمانان در طول سال است ؛ خصوصا که به علت همه گیری کرونا، ممنوعیت پرواز ها و عدم دسترسی نهادهای بین المللی و تعطیلی چند ماهه رقابت ها از آغاز سالجاری و کم شدن نظارت بر عملکرد ورزشکاران از جانب نادو، این پایش از حساسیت بیشتری برخوردار می شود.
نایب رییس فدراسیون وزنه برداری عنوان کرد: در گذشته و با ترافیک زیاد رقابت ها و ارسال نمونه های بی شمار از اقصی نقاط دنیا به آزمایشگاه کلن، پاسخ نمونه ها کمتر از ۴۰ روز به دستمان می رسید (در صورتی که رقبای ما در جهان کمتر از یک هفته به پاسخ آنالیز نمونه هایشان دسترسی دارند) و در موارد اورژانسی کمتر از 10 روز پاسخ توسط نادو به فدراسیون اعلام می شد. بجز یک نوبت که فدراسیون پزشکی ورزشی به دلیل اعمال تحریم های بانکی، در انتقال مالی توفیق نداشت و با تاخیر چندین ماهه آنرا انجام داد و پاسخ نمونه ها بعد از گذشت چندین ماه از زمان دریافت به دست ما رسید. همین مبحث ما را با مشکلات زیادی مواجه کرد و اگر اقای علی نژاد ورود نکرده بود، چه بسا با خسارت جبران ناپذیری روبرو می شدیم.
وی ادامه داد: با توضیح این مقدمه می خواهم حساسیت همکاری نادو با فدراسیون های المپیکی را نشان داده و توضیح دهم فدراسیون وزنه برداری همواره با پشتیبانی نادو کشور به موفقیت دست یافته و در شرایطی که دوپینگ بزرگترین و مهم ترین چالش دنیای امروز وزنه برداری بوده و آنرا در معرض حذف از المپیک قرار داده، این فدراسیون، با کمک و تلاش و فعالیت ستاد ملی مبارزه با دوپینگ خصوصا در دوره مدیریت آقای دکتر رامین طباطبایی شرایط بسیار مناسبی دارد.
باقری اظهار داشت: از واکنش نادو به مصاحبه ریاست فدراسیون متعجب شدم. انتظار داشتم پاسخ مستندی به دغدغه های رئیس فدراسیون بدهند و دلیل این تاخیر طولانی در پاسخ آنالیز نمونه ها را ارائه نمایند. با توضیحات قبل و در شرایطی که طبق قوانین مسابقات مجبوریم سه ماه پیش از برگزاری رویداد بین المللی اسامی نفرات تیم ملی را اعلام نماییم، پاسخ نمونه های دریافت شده از ۵۰ روز قبل تا کنون اعلام نشده است. از طرفی برای حضور در گزینشی المپیک در کلمبیا کمتر از یک ماه فرصت داریم و تا قهرمانی آسیا برای کسب امتیاز نفرات المپیکی و قهرمانی جوانان جهان کمتر از دو ماه ولی ارزیابی وزنه برداران ما از نظر عاری بودن از مواد ممنوعه با عدم دریافت پاسخ نمونه ها از جانب نادو در هاله ای از ابهام قرار دارد.
او متذکر شد: اگر انتظار حضور پاک و رقابتی قدرتمند و کسب مدال در المپیک و افتخارآفرینی در جهان و هدیه شادی و سرور ملی به مردم شریف کشور داریم، باید از فدراسیون های المپیکی به درستی حمایت کرده و دغدغه های آنها را مرتفع نماییم. اگر ضعف و مشکلی در این حمایت و پشتیبانی وجود دارد هم را صادقانه مطرح نماییم.
باقری اظهار نمود: باید اعلام کنم تا پاسخ نمونه های دریافت شده دریافت نشود، کمیته پزشکی فدراسیون نمی تواند مجوز اعزام ورزشکاران را صادر کند، مگر اینکه مسئولیت آنرا فرد صاحب صلاحیت دیگری بپذیرد.
او افزود: در مورد پاسخ دکتر شارکی در خصوص پیگیری مبحث از آزمایشگاه کلن و در خواست اعلام علل تاخیر ارسال پاسخ، پیشنهاد می کنم برای رفع ابهام و حل مشکل، نادو طی نامه ای از آزمایشگاه رفرانس تقاضای آنالیز اورژانسی کرده و همچون گذشته، پاسخ را در کمتر از یک هفته دریافت کند.
منبع:

1399/11/14
23:37:47
0.0 / 5
1177
تگهای خبر: پزشك , پزشكی , هدیه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
ساماس - یوگا