مربی اسبق تیم جوانان:

كشتی كشور به مدال داران جهانی و المپیك خلاصه نمی گردد

كشتی كشور به مدال داران جهانی و المپیك خلاصه نمی گردد

ساماس: مربی اسبق تیم کشتی جوانان اظهار داشت: توجه به اهرم کاری ها و فنون ناب کشتی چیزی است که در کشتی ما کمتر دیده می شود.به گزارش ساماس به نقل از مهر، محمدحسین دباغی دارنده مدال نقره بازی های آسیایی و از مربیان سازنده کشتی اضافه کرد: کار فدراسیون کشتی در تجلیل از پیشکسوتانی که کمتر دیده شده اند قابل تقدیر است. خیلی از پیشکسوتان کشتی هستند که دستشان از مدال های جهانی و المپیک کوتاه مانده اما در کشتی حرف های زیادی برای گفتن داشته اند.
وی خاطرنشان کرد: بعنوان مثال هم اکنون چند کشتی گیر مطرح پشت سر حسن یزدانی وجود دارند که اگر آنها هم به رقابت های جهانی اعزام شوند، اساسا صاحب مدال می شوند، اما با عنایت به توانمندی های بسیار بالای یزدانی، آنها پشت خط مانده اند.
دباغی افزود: کشتی کشور به دارندگان مدال های جهانی و المپیک خلاصه نمی گردد و جامعه کشتی کشور بسیار بزرگ است.
این مربی سازنده مازندرانی اظهار داشت: در شرایطی که من نایب قهرمان و نفر سوم المپیک را برده بودم، با عنایت به شرایط کشور به خاطر وقوع جنگ نتوانستیم در رقابت ها حضور یابیم و دستمان از مدال های جهانی و المپیک کوتاه ماند.
وی اضافه کرد: خیلی ها مانند من هستند که به همین گونه اند اما در کشتی حرف های بسیاری برای گفتن دارند.
این مربی سازنده مازندرانی خاطرنشان کرد: البته نباید فراموش نماییم که نسل جوان باید با قهرمانان گذشته ایران همچون امامعلی حبیبی، عبداله موحد و … آشنا گردند و این امر هم امری لازم و ضروریست اما اینکه فدراسیون توجه خویش را به سایر پیشکسوتان هم دارد کاری بسیار پسندیده است.
دباغی در مورد اینکه بعنوان یک پیشکسوت و مربی کشتی چه پیشنهادی برای پیشبرد اهداف در فدراسیون کشتی دارد اظهار داشت: یک قانونی گذاشته شد که مربی بالای ۶۰ سال نتواند مربیگری کند، این واقعاً ظلم به کشتی است چونکه خود من هم اکنون ۶۷ سال سن دارم اما حاضرم با یک جوان بر روی تشک تمرین و مسابقه بدهم.
مربی اسبق تیم کشتی جوانان خاطرنشان کرد: مربیان سازنده و با تجربه بسیاری در کشور می باشند که به لحاظ فنی و سطح دانش مربیگری در جایگاه بالایی قرار دارند اما این قوانین سبب می شود تا نتوانند دانش فنی خویش را به نسل جدید انتقال دهند.
این مربی سازنده کشور اظهار داشت: مهندسی در کشتی امری است که به آن توجه نمی گردد، توجه به اهرم کاری ها و فنون ناب کشتی چیزی است که در کشتی ما کمتر دیده می شود.
وی افزود: باید از تمامی مربیانی که به هر نحوی در هر فنی مهارت دارند دعوت شود و فیلم آموزش فنون آنها تهیه و در اختیار سایر مربیان و کشتی گیران قرار گیرد تا این دانش فنی به دیگران هم منتقل شود.
دباغی در انتها تصریح کرد: باید مربیان را به صورت میدانی بررسی کرد شاید یک مربی در سن ۶۰ سالگی از وضعیت جسمانی خوبی برخوردار نباشد اما خیلی از مربیان را می شناسم که در سن بالای ۶۰ سال هم انرژی بالایی برای کار دارند و هرکدام بر روی آموزش یک یا چند فن کاربردی مسلط هستند و فدراسیون باید جهت استفاده از دانش این گنجینه های کشتی برنامه داشته باشد.

1399/11/05
13:36:31
0.0 / 5
1134
تگهای خبر: آموزش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
ساماس - یوگا