نابودی ورزش زنان، نخستین پیامد دستورالعمل جدید بایدن؟

نابودی ورزش زنان، نخستین پیامد دستورالعمل جدید بایدن؟

ساماس: نخستین دستورالعمل رئیس جمهور جدید آمریکا درباره تبعیض نژادی با واکنش های تندی از طرف مخالفان روبرو شد.


به گزارش ساماس به نقل از ایسنا و به نقل از راشاتودی، دستورالعمل جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در مورد "مبارزه با تبعیض" که بتازگی امضا شده است، بحث و جدال خیلی از منتقدان را برانگیخته که می گویند این امر با اجازه دادن به ورزشکاران تراجنسیتی برای رقابت، ورزش زنان را نابود می کند.
بایدن در نخستین روز کاری خود ده ها دستور جدید را امضا کرد، همچون یکی از موارد تبعیض جنسیتی که به عقیده بسیاری کالج ها را موظف به تأیید ورزشکاران تراجنسیتی برای ورزش زنان می کند.
این دستور با عنوان "پیشگیری و مبارزه با تبعیض برمبنای هویت جنسیتی یا جهت گیری جنسی" به ورزشکاران اجازه می دهد تا در ورزش های دبیرستان و کالج مطابق با هویت جنسیتی خود و نه جنسیت بیولوژیکی شرکت نمایند.
در این مقاله آمده است: کودکان و نوجوانان باید بتوانند بدون نگرانی در مورد عدم دسترسی به دستشویی، رختکن یا ورزش در مدرسه به تلاش و فعالیت خود ادامه دهند.
این اتفاق بازتاب گسترده ای در میان فعال های ورزش زنان در آمریکا داشته و بعضی ها آنرا روز غم انگیز برای ورزش زنان دانستند. عده ای در شبکه اجتماعی خود با ناراحتی از این تصمیم بایدن اعلام نمودند به لطف دستورالعمل جدید بایدن، زنان باید در مقابل مردان بیولوژیکی در معرض خطر مصدومیت و از دست دادن عنوان قهرمانی خود قرار بگیرند. این اتفاق مخرب و نابود کننده است.
این دستور سبب خشم و عصبانیت در شبکه های اجتماعی شد و بسیاری اظهار داشتند که هجوم ورزشکاران تراجنسی ورزش های زنان را خراب می کند.
بر این اساس مراکزی که زیر بار اجرای این دستورالعمل نروند، از دریافت بودجه دولتی محروم خواهند شد.
منبع:

1399/11/04
14:54:11
0.0 / 5
904
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
ساماس - یوگا