رحمان رضایی:

حیدری سر تیم ما را برید و باز هم داور ماست

حیدری سر تیم ما را برید و باز هم داور ماست

ساماس: سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن اظهار داشت: کمک داور ویدیوئی لطمه بزرگ فوتبال ماست و باید هرچه سریع تر این مشکل حل شود و پیشرفت نماییم.


به گزارش ساماس به نقل از ایسنا، رحمان رضایی در نشست خبری قبل از بازی تیمش مقابل آلومینیوم اراک اظهار نمود: آلومینیوم تیم جوان و جنگنده ای است و کادر خوبی دارد. بازی فردا بسیار برای ما مشکل خواهد بود چونکه یکی دو بازیکن ما هم مصدوم هستند و آنها را در اختیار نداریم. کار سختی را در پیش داریم اما آمادگی داریم تا فردا بازی خوبی به نمایش بگذاریم. جدا از بحث بازی می خواهم از داوری بگویم. مشکلاتی مثل تصویربرداری ضعیف، دستمزد پایین و فشار تیم های لیگ موجب می شود استرس کاری داوران زیاد شود اما باید ببینید در ۹ بازی گذشته ما اتفاقاتی پیش آمده که در نوع خود جالب بود.
او افزود: بخصوص در بازی با شهرخودرو که قضاوتش به عهده دکتر حیدری بود. با همه احترامی که برای دکتر حیدری و همه داوران قائل هستم اما این چینش و برنامه ریزی داوران من را مجاب نمی کند که بپذیرم باردیگر او اینجا قضاوت کند چونکه در آن بازی سوت اشتباهی زد و تیم ذوب آهن را گرفتار مشکل کرد. یک پنالتی گرفت که همه کارشناسان داوری اذعان کردند که به اشتباه این سوت زده شد اما باردیگر متاسفانه در این بازی باز هم او قضاوت می کند. وی در خانه ما آمد و سر تیم ما را برید و این مساله را با برخی مسئولان در بین گذاشتم و گفتم. بسیاری از تیم ها مشکلات داوری دارند اما همه اشتباهات داوری به ضرر ذوب آهن است.
سرمربی ذوب آهن با اشاره به اینکه هر بازی مقابل ما اشتباه سوت زده می شد، اظهار داشت: در چهار بازی مقابل ما پنالتی اشتباه گرفتند و کارشناسان هم تایید کردند. یک بازی هم به اشتباه بازیکن ما را اخراج کردند و همه این اشتباه ها به ضرر ما به اتمام رسید. یک دفعه نشد این اشتباهات به نفع تیم ما باشد و هر وقت هم اعتراض می نماییم می گویند محروم می شوم یا داوران با من بد می شوند و لج می کنند. چرا باید لج کنند وقتی حقایق گفته می شود. شما بگویید کولینا داور بازی باشد. چه فرقی می کند وقتی سه امتیاز از تیم من گرفته می شود؟ ما این مسائل را یادآوری می نماییم و تذکر می نماییم اما باز هم همان اتفاقات می افتد.
او افزود: همان داور بازی ما مقابل پرسپولیس که کنسل شد، آمد و جلوی ما مقابل استقلال سوت زد و عمق محتوای این مطلب خیلی زیاد است. من فکر می کنم به آن داور قول پخش مستقیم دادند و جالب این است که به این اشتباه اعتراف می کنند اما باردیگر این کار را انجام می دهند. وقتی در ۸ بازی اول در داوری مقابل یک تیم اشتباهات صورت می گیرد باردیگر نباید از داور تکراری استفاده کنند و دیگر این سکوت فایده ندارد و باید پس از بازی یک سری حقایق را بگویم. من بعنوان سرمربی با تیمم قرارداد بستم و کارشناس داوری نیستم که بخواهم پس از هر بازی بحث داوری کنم. همه می دانند مقابل ما سوت زدند و بدون هیچ جریمه ای باردیگر این فرد، داور بازی تیم ما می َشود.
رضایی با اشاره به اینکه باید یک کارشناس داوری در کنفراس های خبری بیاورم که همیشه صحبت کند، اظهار داشت: باید از فوتبال لذت برد و یکی از دلایلی که پیشرفت نمی نماییم همین مسائل است. تیمی که خوب بازی نمی کند با اشتباه داوری می آید و نتیجه می گیرد. این اتفاق موجب می شود هیچ پیشرفتی برای فوتبال ما حاصل نشود و خواهشم این است که در این مسائل و چینش داوران بیشتر دقت کنند. متاسفانه این هفته باشگاه هیچ صحبتی راجع به داوری انجام نداد و باشگاه باید این چیزها را خودش تشخیص دهد. سخنگوی باشگاه چرا نباید درباره این مسائل صحبت کند؟ آیا مدیرعامل نباید صحبت کند؟
او درباره نبود کمک داور ویدیویی اظهار داشت: این خلاء از روز اول بوده و ما هم این مساله را عنوان کردیم. باید به این مساله رسیدگی شود. ما تابع تصمیمات هستیم اما نبود امکانات به ضرر فوتبال ماست و متاسفانه پرسپولیس بزرگ ترین ضربه را در فینال جام باشگاه آسیا خورد چونکه اگر بازیکن آگاه باشد چنین اتقاقی دیگر نمی افتد و از کمک داور ویدیویی ضربه نمی خورد. این لطمه بزرگ فوتبال ماست و باید هرچه سریع تر بتوانند این مشکل حل شود و پیشرفت نماییم.
سرمربی ذوب آهن درباره غایبان بازی تیمش مقابل آلومینیوم اظهار داشت: ما یکی دو مصدوم داریم اما بازیکنان کرونائی ما که خوب شدند هم متاسفانه یک سری عواقب را تجربه کردند. بیشتر آنها گرفتار ضعف و گرفتگی عضلانی شدند و بررسی کردیم و لطمه شناسی کردیم. تمرینات ما همان تمرینات سابق است اما این مشکلات برای بازیکنان به وجود آمده است و امیدوارم این مشکلات هم حل شود و بازیکنان بتوانند در وضعیت بهتری قرار بگیرند.
منبع:

1399/10/20
22:36:40
0.0 / 5
1137
تگهای خبر: فوتبال
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱