علی نژاد:

انتقاد از خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس از بی اطلاعی است

انتقاد از خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس از بی اطلاعی است

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان با اشاره به برگزاری مجامع استقلال و پرسپولیس اظهار داشت: عدم شفافیت و بی برنامگی مشکل دیرینه این دو باشگاه بود و امروز با مهیا کردن زمینه واگذاری آنها،   هم به قانون عمل کردیم و هم مشارکت مردم را بالا بردیم.


به گزارش ساماس به نقل از ایسنا و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مهدی علی نژاد در آستانه ورود دو باشگاه پرسپولیس و استقلال به بازار سرمایه اظهار داشت: خوشبختانه گزارش های حسابرسی دقیق، شفاف و تاییده شده آماده است و الان به موعد عمل به یک آرزوی قدیمی و بحق فوتبالدوستان و قانون واگذاری استقلال و پرسپولیس نزدیکتر شده ایم.
معاون وزیر ورزش و جوانان از روند مفصل کارشناسی و نشست گوناگون با کارشناسان و صاحب نظران و تعامل گسترده با وزارت اقتصاد، سازمان خصوصی سازی و سازمان بورس به عنوان محور موفقیت و تسریع در واگذاری استقلال و پرسپولیس یاد کرد و اظهار داشت: حالا در زمان تاریخی و مهمی برای این دوباشگاه قرارداریم و اساسا واگذاری آنها ضمن تقویت مشارکت هواداران و علاقمندان ورزش و فوتبال در اداره فوتبال کشور، فرصت بزرگی برای بروز توانایی مدیریتی این بخش به وجود می آورد و به نظر من بخش خصوصی با حمایت های منطقی و اصولی دولت، توانایی مدیریت استقلال و پرسپولیس را دارد.
وی اضافه کرد: باید به ظرفیت ها و توانایی های مردم و بخش خصوصی اعتماد نماییم چونکه از این مسیر به توسعه ملی فوتبال کمک کرده ایم و همزمان بستری برای رقابت و رشد سالم فوتبال و باشگاهداری ایجاد می نماییم.
معاون وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت: این دولت مصمم به اجرای قانون واگذاری استقلال و پرسپولیس بود و خوشبختانه آمادگی فکری برای پذیرش بخش خصوصی در مجموعه دولتمردان وجود دارد.
علی نژاد افزود: با خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس، بار بزرگی را از گردن فوتبال و کشور و حتی دولت بعد بر می داریم و اساسا یکی از ثمرات بزرگ واگذاری شفاف و قانونی و کارشناسانه سرخابی ها جمع شدن بساط دلالان و ناکامی سود جویان در این دو تیم است چونکه مردم و سهامداران بخوبی از داشته های خود محافظت می کنند.
وی با اشاره به آماده شدن گزارشات حسابرسی استقلال و پرسپولیس اظهار داشت: عدم شفافیت مشکل دیرینه این دو باشگاه بود و امروز با مهیا کردن زمینه واگذاری آنها، هم با رعایت مصلحت های کلان ملی به قانون عمل کردیم و هم مشارکت مردم را بالا بردیم و هم انگیزه بخش خصوصی را افزایش دادیم.
علی نژاد انتقاد بعضی از مدیران سابق دوباشگاه به روند خصوصی سازی را ناشی از عدم اطلاع آنان از بازار سرمایه والزامات آن دانست و اظهار داشت: شاید هم شفاف شدن گزارشات مالی و ارزیابی عملکرد مدیران قبلی در پروسه خصوصی سازی آنها را نگران کرده است.1399/10/19
22:59:13
0.0 / 5
1314
تگهای خبر: پذیرش , فوتبال
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
ساماس - یوگا