هیچ حذفی صورت نگرفته؛

كمیته ملی المپیك قبلا هم عضو مجمع فدراسیون فوتبال نبوده است

كمیته ملی المپیك قبلا هم عضو مجمع فدراسیون فوتبال نبوده است

ساماس: فدراسیون فوتبال درباره مطالب منتشره در رسانه ها پیرامون عدم عضویت کمیته ملی المپیک در مجمع عمومی فدراسیون فوتبال توضیحاتی ارائه نمود.به گزارش ساماس به نقل از مهر، بعد از تغییراتی که اساسنامه فدراسیون فوتبال صورت گرفت، کمیته ملی المپیک با استناد به این مساله که این کمیته از حضور در مجمع انتخابات این فدراسیون حذف گردیده است، به فدراسیون بین المللی فوتبال شکایت نمود که متعاقباً اینفانتینو به این اعتراض پاسخ داد.
پس از این رفت و برگشت نامه نگاری فدراسیون فوتبال با انتشار اطلاعیه ای به موضع کمیته ملی المپیک پاسخ داد. متن این توضیح به شرح زیر است:
۱- کمیته ملی المپیک به سبب اساسنامه قدیمی فدراسیون هم عضو مجمع عمومی فدراسیون فوتبال نبوده است. بدین سبب طرح این مساله که کمیته ملی المپیک از عضویت مجمع عمومی خارج شده است از اساس اشتباه است و این کمیته اصولاً عضو مجمع عمومی نبوده که متعاقباً از عضویت خارج شده باشد.
۲- آنچه فیفا در نامه مورخ ۲۲ دسامبر ۲۰۲۰ به کمیته ملی المپیک پاسخ داده با آنچه در رسانه ها مطرح شده متفاوت می باشد.
فیفا در پاسخ به درخواست کمیته ملی المپیک عنوان کرده که فدراسیون فوتبال ایران می تواند ناظرانی را بدون حق رای و بدون حق اظهار نظر به مجمع عمومی دعوت کند.
۳- آنچه مشخص است فدراسیون فوتبال هیچ نوع الزام و تکلیفی در این زمینه ندارد و آنچه فیفا پاسخ داده فقط اشاره به اختیاری است که مجمع عمومی فدراسیون برمبنای اساسنامه دارا می باشد و مستلزم طی مراحل قانونی و تشریفات مقرر در اساسنامه است.


منبع:

1399/10/13
23:15:54
0.0 / 5
1027
تگهای خبر: فوتبال
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
ساماس - یوگا