توضیح رئیس فدراسیون هندبال در مورد میزبانی قهرمانی جوانان آسیا

توضیح رئیس فدراسیون هندبال در مورد میزبانی قهرمانی جوانان آسیا

ساماس: علیرضا پاکدل در مورد گرفتن میزبانی مسابقات قهرمانی جوانان آسیا شیراز توضیحاتی را ارائه کرد.به گزارش ساماس به نقل از ایسنا، رئیس فدراسیون هندبال در مورد میزبانی ایران در رقابت های قهرمانی جوانان آسیا در شیراز اظهار نمود: بعد از اعلام رسمی فدراسیون هندبال آسیا در خصوص میزبانی کشورمان در مسابقات جوانان آسیا بیشتر از یک سال است که در تلاش هستیم، این میزبانی را به نحو احسن انجام دهیم و کلیه تمهیدات لازم را اندیشیده ایم و حتی مرحله آخر لیگ برتر هندبال را هم به منظور تمرینی برای میزبانی رقابت های قهرمانی جوانان آسیا در شیراز برگزار کردیم. تمام دستگاههای اجرایی استان فارس ماه ها تلاش می کنند و در سطح کلان هم مجموعهای از دوستان من و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی پیگیر مبحث بودند و هستند.

وی ادامه داد: چند هفته پیش هم بعد از ارسال نامه آسیا در مورد تشریح وضعیت کرونا در ایران و پرسیدن سوالات مختلف در این عرصه، فرم ها و تعهد نامه های در ارتباط با میزبانی را که بیشتر در ارتباط با ویروس کرونا بود را با همکاری وزارت بهداشت تکمیل کردیم و کلیه سوالات مطرح شده در مورد کووید ۱۹ را پاسخ دادیم و پروتکل بهداشتی تدوین شده خودمان که به تأیید وزارت بهداشت ایران رسید را ارسال کردیم.

علیرضا پاکدل افزود: یکی دو هفته پیش خبری در خصوص گرفتن میزبانی این رقابت ها را شنیدیم که بلافاصله نامه نگاری های خویش را با کنفدراسیون آسیا انجام دادیم و گزارش کلیه اقدامات خویش را هم با وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک در بین گذاشتیم و با حمایت و رایزنی و جلسه مثبت صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک با رئیس فدراسیون هندبال آسیا در اجلاس المپیک آسیا در عمان انجام دادند و از شخص شیخ احمد قول گرفتند که اگر مشکلی وضعیت ایران در اسفند قرمز نباشد، این رقابتها در شیراز برگزار می شود.

رئیس فدراسیون هندبال اضافه کرد: بامداد امروز نامه ای در خصوص احتمال گرفتن میزبانی از ایران به علت شیوع کرونا و اینکه برخی از کشورها اعلام نموده اند بدلیل شرایط کرونا در ایران حاضر به حضور در ایران نیستند، دریافت کردیم که بلافاصله کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان را در جریان گذاشتیم و اعتراض ایران در مورد این مورد را هم رسما به کنفدراسیون آسیا اعلام خواهیم کرد و از وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک هم در خواست پیگیری کردیم که بلافاصله پیگیری ها شروع شد. ما کلیه تعهدات لازم و اجرای پروتکل های بهداشتی را گارانتی کردیم و اصلا مشکلی برای میزبانی ایران در شرایط فعلی کشور ما وجود ندارد. البته در مورد اعطای میزبانی به کشوری دیگر هیچ خبر و اطلاع رسمی به ما داده نشده است. ازاین رو نه می توانیم تائید نماییم و نه می توانیم تکذیب نماییم تا زمانی که کنفدراسیون هندبال آسیا به صورت رسمی به ما چیزی را اعلام نکند، نمی توانیم اظهار نظر قطعی نماییم.

پاکدل اضافه کرد: به هر حال ما تابحال هر آنچه در توان داشته ایم برای گرفتن و حفظ این میزبانی به کار گرفته ایم و همچنان تمام تلاش خویش را برای این میزبانی خواهیم کرد و از تمام ظرفیت خودمان برای نگه داشتن این میزبانی در ایران استفاده می نماییم ولی ما هم تا جایی می توانیم پیش برویم و مسأله عنوان شده در مورد کرونا خارج از حیطه و توان ماست که امیدوارم دستگاه دیپلماسی کشور به کمک هندبال بیاید تا بتوانیم از این حق ایران به خوبی دفاع نماییم.

منبع:

1399/10/09
12:30:19
5.0 / 5
1386
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵