دروازه بان فرانسوی آنتورپ:

از بازی كردن بیرانوند تعجب كردم

از بازی كردن بیرانوند تعجب كردم

به گزارش ساماس دروازه بان فرانسوی تیم فوتبال آنتورپ بلژیک ضمن اشاره به قرار گرفتن علیرضا بیرانوند درون دروازه این تیم برای دو بازی، اظهار داشت: ایرانیان حتی برای همسر من هم پیام اعتراضی فرستادند.به گزارش ساماس به نقل از مهر، علیرضا بیرانوند دروازه بان ایرانی تیم فوتبال آنتورپ بلژیک که چند ماه در این تیم نیمکت نشین بود، در بازی با تاتنهام انگلیس (لیگ اروپا) و کلاب بروژ (لیگ بلژیک) فرصت بازی پیدا کرد اما پس از بازی با بروژ، با اظهارات عجیب «ایوان لکو» سرمربی آنتورپ باردیگر نیمکت نشین شد.
رقیب بیرانوند در آنتورپ «ژان بوتز» فرانسوی است که در تازه ترین مصاحبه خود، ضمن اشاره به اتفاقات رخ داده در هفته های گذشته تصریح کرد می دانسته که روزی جایگاهش را در آنتورپ از بیرانوند پس می گیرد.
بوتز ۲۵ ساله در گفتگو با سایت «nieuwsblad» بلژیک درباره اشتباهش در بازی با خنک که سبب نیمکت نشینی وی در بازی با تاتنهام شد، اظهار داشت: همه چیز با آن پاس برگشتی در آن بازی آغاز شد. من همیشه تلاش می کنم زیبا بازی کنم اما مواقعی پیش می آید که باید توپ را دور کنم. همانطور که در بازی با واسلند بورن آنرا انجام دادم بویژه وقتی که بازیکنی مثل "امبوکانی" را در جلو داشته باشید.

ژان بوتز
وی افزود: اگر بخواهم همه توپ ها را به سمت امبوکانی بزنم (پاس بلند بدهم) مطمئناً مثل هم اکنون بازی نخواهیم کرد و کل تاکتیک سرمربی خراب می شود. روش ما در فوتبال گاهی اوقات ترکیب های خارق العاده ای بوجود می آورد. به همین خاطر توانستیم تاتنهام را در خانه خودمان غافلگیر نماییم.
«آیا آن پاس بد مقابل خنک که سبب شد ۳-۱ بازنده شوید، بزرگترین ناامیدی شما در این فصل بود؟» بوتز در پاسخ به این سوال اظهار داشت: خیر. این اشتباه یکی از اشتباهات فوتبال است. بزرگترین ناامیدی من در بازی با تاتنهام و کلاب بروژ بود (زمانی که بیرانوند درون دروازه آنتورپ بود). فکر می کنم لیاقت بازی را داشتم. من در بازی با خنک اشتباه کردم؛ بسیار خب اما تا آن زمان اشتباهی نداشتم و مربی هم راضی بود. برای همین دلیل تغییر را درک نکردم.
بوتز درباره اینکه سرمربی آنتورپ پس از بازی با تاتنهام گفته بود که «بوتز به استراحت جسمی و روحی نیاز داشت» تصریح کرد: به هر حال من چنین احساسی نداشتم اما مربی تجربه بیشتری دارد و شاید ایده متفاوتی داشته باشد. من این انتخاب را پذیرفتم. این فقط اشتیاق و انگیزه مرا برای بازگشت به مسیر قبل افزایش داد.
به گزارش ساماس به نقل از مهر، ایوان لکو سرمربی آنتورپ پس از بازی با تاتنهام از احتمال بازی کردن باردیگر بوتز صحبت کرده بود. این سایت بلژیکی ضمن اشاره به این صحبت ها، از بوتز سوال کرده است که چرا علیرغم این گفته ایوان لکو، بازهم بیرانوند در بازی با کلاب بروژ درون دروازه قرار گرفت.
دروازه بان فرانسوی آنتورپ در پاسخ اظهار داشت: این برای من هم سورپرایز و شگفتی بود. او برای من روشن کرد که پس از عملکرد خوبش در لندن می خواهد علی (بیرانوند) را در سطح لیگ هم ببیند. این فوتبال است. فراز و نشیب به تناوب وجود دارد. می دانستم که روزی جای خودم را پس می گیرم.

بیرانوند در بازی با کلاب بروژ
بوتز درباره اینکه بازگشتش به درون دروازه آنتورپ خیلی سریع و پس از بازی با کلاب بروژ رخ داد اظهار داشت: من در وهله اول با علی همدلی کردم. برای او وضعیت مشخص نبود که آیا دروازه بان شماره یک سرمربی است اما پس از آن مسابقه این طور نبود. من چنین چیزی را در تیم موسکرون تجربه کرده بودم وقتی که مربی مجبور بود بین لوگان بیلی، اولیویه ورنر و من یکی را انتخاب نماید. اما از سوی دیگر من بعنوان دروازه بان باید کمی خودخواه باشم.
دروازه بان آنتورپ درباره دشواری بازگشتش به دروازه این تیم پس از نیمکت نشین شدن بیرانوند اظهار داشت: این یک مساله ذهنی است. مسلماً من بیشتر از گذشته خودم را زیر سوال می برم. شما باید ثابت قدم باشید و آنچه که پشت سرتان است رها کنید. اعتماد به نفس من بیشتر از قبل شده است. اتفاقات ماه دسامبر را مرحله ای از کارم می دانم که سبب قوی تر شدن من می شود. در بازی با زولته وارخم کمی نامطمئن بودم اما در بازی با واسلند باردیگر از نو شروع کردم و احساس خوبی به خودم دارم.
سئوال پایانی از رقیب علیرضا بیرانوند در آنتورپ درباره اعتراض هواداران ایرانی به وی بابت بازی کردن است. بوتز در پاسخ به این سوال اظهار داشت: در اینستاگرام گریزی از حملات نبود (باخنده). این خنده دار و سرگرم کننده بود که برخی از ایرانیان بابت واکنش هموطنان خود عذرخواهی می کردند. حتی "ماریون" همسرم هم پیام هایی دریافت کرده است (از سوی ایرانی ها). او بیشتر از من نگران این واکنش ها بود. در فوتبال شما همیشه طرفداران و مخالفانی خواهید داشت. علی (بیرانوند) جایگاه فوق العاده ای در ایران دارد. البته که آنها می خواهند بازی قهرمانی خویش را ببینند.


منبع:

1399/10/07
19:46:53
5.0 / 5
1374
تگهای خبر: سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
ساماس - یوگا