محمدی:

تیم های جوانان و نوجوانان شایستگی صعود به جام جهانی را دارند

تیم های جوانان و نوجوانان شایستگی صعود به جام جهانی را دارند

ساماس: رئیس كمیته جوانان فدراسیون فوتبال معتقد می باشد هیچ حریف آسانی در دور نهایی مسابقات قهرمانی جوانان و نوجوانان آسیا وجود ندارد و نباید باتوجه به نام كشورها درباب كیفیت تیم ها قضاوت كرد.به گزارش ساماس به نقل از ایسنا، اکبر محمدی بعد از اعلام نتایج قرعه کشی مسابقات فوتبال قهرمانی جوانان و نوجوانان آسیا اظهار داشت: هر دو تیم ملی نوجوانان و جوانان ما در گروه نخست بازی ها قرار گرفته اند و طبیعتا با تیم های میزبان رقابت ها یعنی ازبکستان و بحرین دیدار می کنند. با تمام اعتقاد و باوری که به توانایی بچه های خودمان داریم باید در اینجا بگوییم که هیچ تیم آسانی در این رقابت ها وجود ندارد و نمایندگان کشورها برای کسب سهمیه صعود به جام جهانی با قدرت به میدان می آیند. نباید باتوجه به نام کشورها درباب کیفیت فنی آنها قضاوت نادرست و عجولانه نماییم چون هیچ تیم ضعیفی وارد این مسابقات نمی گردد و همه تیم ها در مرحله انتخابی شایستگی خودشان را نشان داده اند که حالا بین ۱۶ تیم برتر آسیا در رده سنی خودشان قرار دارند. از سویی تیم های آسیایی در رده های پایه پیشرفت شایان توجهی داشته اند.

محمدی افزود: نباید تصور نماییم کشوری مثل کامبوج یا اندونزی در رده جوانان برای ما حریف آسانی است یا در رده نوجوانان کره شمالی اساسا حریف بسیار قدرتمند و خوبی است که مطمئنا یکی از مدعیان جام است. بطور کلی درباب تیم نوجوانان باید بگویم کره شمالی معمولا با بازیکنانی وارد مسابقات می شود که برخی از آنها با overage (صغر سن) انتخاب می شوند و AFC هنوز نتوانسته تدبیری درباب این تیم داشته باشد. گروه نوجوانان ما نسبتا مناسب مسیر صعود به جام جهانی هم خصوصا در مرحله پلی آف هموار است. البته تیمی که می خواهد به جام جهانی صعود کند باید هر حریفی را از سر راه بردارد. در نهایت امیدواریم نوجوانان ما که تیم بسیار خوبی هستند و ظرفیت بالایی در میان بازیکنان و اعضای کادر فنی این تیم وجود دارد پس از یک دوره غیبت به جام جهانی راه یابند.

رئیس کمیته جوانان همین طور درباب تیم ملی جوانان اظهار داشت: ما تیم خوبی داریم و در گذشته هم در تاجیکستان و در تورنمنت کافا هم برابر ازبکستان بازی کرده ایم و یک مسابقه دوستانه مقابل اندونزی داشتیم که با شناخت کافی برابر این دو تیم قرار می گیریم اما نکته جالب این است که هر دو تیم میزبان هم گروه ما هستند ازبکستان میزبان این رقابت ها در مرحله قهرمانی آسیا و اندونزی میزبان جام جهانی جوانان که نشان میدهد این دو کشور با برنامه ریزی و سرمایه گذاری مناسب وارد رقابت ها می شوند. پس از گروه باید نگاهی هم به مرحله پلی آف داشته باشیم که گروه دوم به واقع گروه مرگ است و مدعیان اصلی جام در یک گروه قرار گرفته اند و فکر می کنم سخت ترین بازی ما همین مسابقه خواهد بود و این بازی می تواند ما را به جام جهانی ببرد. امیدوارم در هر دو سطح هرچه سریعتر برنامه های آماده سازی را شروع نماییم و تیم های ما با شناخت و توان کافی وارد رقابت ها شوند چونکه هر دو تیم شایستگی صعود به جام جهانی را دارند.

منبع:

1399/03/30
12:27:01
5.0 / 5
1995
تگهای خبر: كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
ساماس - یوگا