نبود دیپلماسی یا بودجه؟

7 ماه تا المپیك تمرین و مسابقه المپین های تیراندازی با سلاح مشكل دار

7 ماه تا المپیك تمرین و مسابقه المپین های تیراندازی با سلاح مشكل دار

ساماس: با وجود اینکه زمان زیادی تا مسابقات المپیک 2020 نمانده اما هنوز تیراندازان المپیکی ایران با مشکل فنی و به روز نبودن سلاح هایشان مواجهند، مشکلی که فدراسیون تیراندازی هنوز نتوانسته است آنرا حل کند.


به گزارش ساماس به نقل از ایسنا، حدود ۷ ماه دیگر تا آغاز مسابقات المپیک زمان داریم و باتوجه به شیوع ویروس کرونا و تحریم ها، ملی پوشان تیراندازی با مشکلات زیادی مواجهند. کمبود فشنگ و مهمات از عمده ترین مشکلات تیراندازان ایرانی است که بگفته مسئولان فدراسیون علت آن تحریم ها است. مشکل بزرگ دیگر قدیمی و به روز نبودن سلاح تپانچه زنان المپیکی است. این مشکل سبب شده تا عملکرد ملی پوشان تحت تاثیر قرار بگیرد.
پنج شنبه گذشته مسابقات تیراندازی آنلاین بین المللی مصر انجام شد اما هانیه رستمیان ورزشکار المپیکی ایران به سبب اشکال فنی سلاحش از حضور در این رقابت انصراف داد. البته او قبل از این هم در مسابقات آنلاین بین المللی قزاقستان با وجود عملکرد خوب به سبب اشکال فنی اسلحه اش در رده یازدهم ایستاده بود.
قطعا اشکال فنی سلاح هانیه رستمیان تنها در حین مسابقه موجب دردسر نیست و وی در زمان تمرین نیز با این مشکل روبه رو است؛ مشکلی که تنها با تعویض سلاح می توان آنرا برطرف کرد اما فدراسیون تیراندازی هنوز پس از مدت ها نتوانسته بقولش عمل کرده و سلاح دو المپین تپانچه را به روز کند.
البته گویا در بخش تفنگ به سبب دیپلماسی و ارتباطاتی که الهام هاشمی دارد این مشکل برطرف شده است. هاشمی سال قبل توانسته از شرکت های سازنده، سلاح المپین ها را به صورت رایگان و سلاح غیر المپین ها را با پرداخت مبلغی به روز کند.
اولین رویدادی که تیراندازان پس از مدت ها تعطیلی مسابقات به سبب شیوع ویروس کرونا در آن شرکت کردند مسابقات آنلاین قزاقستان بود که علی دادگر رئیس فدراسیون بلافاصله پس از مشکل پیش آمده برای سلاح رستمیان (حدود یک ماه و نیم قبل) قول خرید هر چه سریعتر دو اسلحه جدید و مدرن برای رستمیان و فروغی را داده بود؛ قولی که هنوز هم به مرحله عمل نرسیده است.
البته در ابتدا قرار بود شرکت سازنده، سلاح المپین ها را به روز کند اما مربیان تپانچه اعلام نمودند به سبب محدودیت های تردد به جهت کرونا، فدراسیون قول خرید سلاح جدید را به ملی پوشان داده است. حال باید دید فدراسیون تیراندازی یا مربیان تپانچه می توانند با دیپلماسی و بدون پرداخت وجهی سلاح ها را به روز کنند یا باید با پرداخت وجه این سلاح ها به روز شود. البته یک ماه و نیم از قول رئیس فدراسیون می گذرد و زمان برای المپیکی های تیراندازی در حال از دست رفتن است.
زمان زیادی تا المپیک نداریم و باید هر چه سریعتر سلاح المپینها به روز شود تا آنها فرصت داشته باشند با سلاح جدید تمرین و به آن عادت کنند. تیراندازی ایران ۶ سهمیه المپیک دارد و انتظار می رود فدراسیون همه انرژی و بودجه را در طول این مدت اندک صرف کسب مدال المپیک کند، اما طولانی شدن حل مشکلاتی از قبیل تمدید قرارداد سرمربی تفنگ، تغییر سلاح المپین ها، عدم برگزاری لیگ تفنگ و تپانچه و... نشان دهنده عدم توجه فدراسیون به ماده های المپیکی است.
منبع:

1399/09/22
12:25:59
5.0 / 5
1149
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
ساماس - یوگا