در گزارش ساماس مطرح شد؛

اكبری و رضایی بهترین گزینه های دستیاران ایرانی برای الكنو

اكبری و رضایی بهترین گزینه های دستیاران ایرانی برای الكنو

ساماس: پیشکسوت والیبال ایران درباره انتخاب دستیاران ایرانی الکنو اظهار داشت: با عنایت به مدت زمان کم باقیمانده تا المپیک، پیمان اکبری و سعید رضایی بهترین گزینه برای دستیاری الکنو می باشند.محمود افشاردوست در گفتگو با خبرنگار مهر درباره تاثیر هیئت رئیسه بر انتخاب دستیار ایرانی الکنو سرمربی تیم ملی والیبال در المپیک توکیو اظهار داشت: وظایف هیئت رئیسه و رئیس فدراسیون در اساسنامه مشخص است. هیئت رئیسه مسئول تصمیم گیری های کلان والیبال کشور در موضوعات مهمی مانند آینده نگری، چشم انداز، اهداف و … می باشد و هیئت رئیسه بعنوان گلوگاه ارتباطی بین فدراسیون و دولت، فدراسیون و وزارت ورزش می تواند تأثیرگذار باشد.
عضو هیئت رئیسه فدراسیون والیبال افزود: در کنار اینها هیئت رئیسه خط مشی هم می دهد. برای مثال در انتخاب سرمربی تیم ملی، هیئت رئیسه مشخص کرد که باید سرمربی سطح اول برای تیم ملی انتخاب گردد. سایر اتفاقات برعهده زیرمجموعه فدراسیون بود و زمانی که سرمربی انتخاب شد، در هیئت رئیسه مصوب می شود. خیلی روی انتخاب دستیاران، هیئت رئیسه تصمیم گیری ندارد.
وی افزود: اما بعنوان کارشناس والیبال که سابقه حضور در تیم ملی را هم بعنوان بازیکن و هم مربی داشته ام و سابقه کار اجرایی دارم، نظرم این است افرادی می توانند بعنوان دستیار در کنار الکنو بیشترین کمک را کنند که در یکی دو سال گذشته در تیم ملی حضور داشته اند.
افشاردوست تاکید کرد: نه اینکه سایر مربیان شایستگی حضور در کنار الکنو را نداشته باشند، اتفاقاً ما مربیان خوبی داریم اما درباره المپیک صحبت می نماییم. نظر شخصی ام این است که اکبری و رضایی می توانند کمک بسیاری به الکنو کنند چون که در یکی دو سال گذشته در کنار کولاکوویچ در تیم ملی حضور داشته اند و شناخت خوبی دارند.
کارشناس والیبال اضافه کرد: با عنایت به مدت زمان کمی که تا المپیک باقی مانده، بهتر است دستیارانی انتخاب شوند که بسیاری از تیم ملی دور نبوده و در یکی دو سال گذشته تجربه حضور در تیم ملی را داشته اند.
افشاردوست تاکید کرد: البته یک رویکرد مهم در میان سرمربیان دنیا وجود دارد که در زمان حضور در تیم دست به تغییرات بزرگ می زنند، مانند کاری که ولاسکو در تیم ایران کرد. نمی دانم رویکرد الکنو چیست اما بعضی از سرمربیان این گونه اند که نمی خواهند تفکرات کادر فنی گذشته در تیم حکمفرما باشد و حتی پزشک تیم را هم تغییر می دهند ولی نکته مهم در این برهه زمانی این است که ما فرصت زیادی تا المپیک نداریم. پس طبیعی است که الکنو از افرادی کمک بگیرد که در یکی دو سال گذشته در تیم ملی حضور داشته اند.
افشاردوست در انتها اظهار داشت: امیدوارم در مدت زمان باقیمانده تا آخر لیگ، بازیکنان به سلامت مسابقات را به پایان برسانند و مردم هم نکات بهداشتی را رعایت نمایند تا کشور هر چه سریع تر به شرایط عادی بازگردد.


منبع:

1399/09/20
12:49:29
5.0 / 5
1272
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳