دانشمندان اعلام كردند:

احتمال مبتلا شدن به كووید-۱۹ در باشگاه ورزشی اندك است

احتمال مبتلا شدن به كووید-۱۹ در باشگاه ورزشی اندك است

ساماس: خراسان رضوی نتایج تحقیق جدید نشان می دهد: بعید است كه فرد در زمان ورزش در باشگاه ورزشی به كووید-۱۹ مبتلا شود.


به گزارش جو کو، "داده های حاصل از مطالعه فعال ایمن (SafeACTiVE) نشان داده است که سالن های ورزشی در سرتاسر اتحادیه اروپا مکان های ایمنی برای ورزش هستند". مقرر است اواخر این هفته سالن های ورزشی در انگلیس بازگشایی شوند، اما در مورد مبتلا شدن به کووید-۱۹، نتایج یک تحقیق جدید می گوید: احتمال مبتلا شدن افراد به این بیماری در سالن ورزشی بعید است.
دانشمندان دانشگاه شفیلد هالام دریافتند که بعید است افرادی که به باشگاه ورزشی می روند، هنگام ورزش به ویروس کرونا مبتلا شوند.
این تحقیق بخشی از مطالعه SafeACTiVE (باهدف نشان دادن خطر نسبی کووید-۱۹) را تشکیل می دهد که توسط Europe Active، یک سازمان غیرانتفاعی بزرگ، سالن های ورزشی، مراکز تفریحی و کلوپ های تندرستی در سرتاسر قاره اروپا انجام شده است.
نتایج این تحقیق نشان داد که از ۶۲ میلیون بازدید سالن های ورزشی از ماه سپتامبر، میانگین میزان عفونت در سرتاسر اروپا در هر ۱۰۰ هزار بازدید، ۰.۷۸ است.
فقط ۴۸۷ مورد مثبت ویروس کرونا از ورزشگاه های مستقر در آلمان، فرانسه، سوئد، بلژیک، هلند، اسپانیا، پرتغال، نروژ، سوئیس، جمهوری چک، لهستان، دانمارک، لوکزامبورگ و انگلستان گزارش شده است.
پروفسور راب کوپلند، مدیر مرکز تحقیقات پیشرفته رفاه (AWRC) در دانشگاه شفیلد هالام اظهار داشت: باشگاه های ورزشی مکان ایمن برای تمرین ورزشی هستند.
وی تصریح کرد: "داده های حاصل از مطالعه SafeACTiVE نشان داده است که باشگاه های ورزشی در سرتاسر اتحادیه اروپا مکان های ایمنی برای ورزش هستند. "
کوپلند افزود: "پیشگیری از شیوع بیشتر کووید-۱۹ باید هدف اصلی ما باشد، اما باید اطمینان حاصل نماییم که جوامع ما پشتیبانی می شوند و این فرصت را دارند که فعال باقی بمانند. ما می دانیم که آمادگی جسمانی می تواند به کاهش شدت کووید- ۱۹ و سرایت آن کمک نماید و علاوه بر این، فعال بودن می تواند به ما کمک نماید تا از نظر روانی از عهده چالش های موج دوم همه گیری در سرتاسر اروپا، بربیاییم. باز و به صورت کامل دایر نگه داشتن مراکز تفریحی و باشگاه های آمادگی جسمانی برای اطمینان از سلامتی و تندرستی جوامع ما حیاتی می باشد. من فراتر می روم و پیشنهاد می کنم که دولت های سراسر اروپا باید به این فکر کنند که چگونه می توانیم دسترسی به فعالیت را افزایش دهیم، نه اینکه آنرا کاهش دهیم، چونکه ما یاد می گیریم که با کووید-۱۹ زندگی نماییم. "
دانشمندان اعتقاد دارند که این تحقیق دلیل محکمی برای باز نگه داشتن باشگاه های ورزشی و سالن های سلامتی در هنگام شیوع بیماری های عفونی در آینده را فراهم می آورد.1399/09/12
13:23:41
5.0 / 5
1380
تگهای خبر: بیمار , بیماری , رفاه , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان ساماس
ساماس - یوگا