میزان فعالیت بدنی مناسب برای تمامی بازه های سنی

میزان فعالیت بدنی مناسب برای تمامی بازه های سنی

ساماس: میزان مناسب فعالیت بدنی برای هر بازه سنی متفاوت می باشد و شیوه خاصی در ارتباط با فعالیت بدنی وجود دارد كه بهتر است بر طبق آن عمل كرد.به گزارش ساماس به نقل از ایسنا، نوزادان کمتر از یک سال باید چندین بار در روز و کودکان کمتر از ۵ سال باید ۱۸۰ دقیقه در روز فعالیت بدنی داشته باشند، همین طور کودکان سه تا چهار سال باید یک ساعت در روز فعالیت متوسط یا شدید داشته باشند.
بر طبق این مطلب که از طرف فدراسیون پزشکی ورزشی در اختیار ایسنا قرار گرفته است، کودکان و نوجوانان پنج تا ۱۷ سال باید حداقل ۶۰ دقیقه در روز فعالیت بدنی متوسط تا شدید داشته باشند. این گروه سنی حداقل باید ۳ بار در هفته فعالیتهایی را انجام دهند که موجب تقویت عضلات و استخوان ها می شوند.
بزرگسالان ۱۸ تا ۶۴ سال باید حداقل ۱۵۰ دقیقه در هفته فعالیت بدنی با شدت متوسط یا حداقل ۷۵ دقیقه در هفته فعالیت بدنی شدید داشته باشند، این گروه سنی باید دو یا چند بار در هفته فعالیتهای تقویت کننده عضلات را انجام دهند.
سالمندان بیشتر از ۶۴ سال باید حداقل ۱۵۰ دقیقه در هفته فعالیت بدنی با شدت متوسط یا حداقل ۷۵ دقیقه در هفته فعالیت بدنی شدید داشته باشند؛ این گروه سنی باید دو یا چند بار در هفته فعالیتهای تقویت کننده عضلات را انجام دهند.
سالمندان با قدرت حرکتی ضعیف تر باید سه یا چند روز در هفته فعالیتهایی را انجام دهند که موجب افزایش تعادل و کاهش احتمال افتادن شود، فعالیت بدنی عملکرد ایمنی را بهبود بخشیده و التهاب را می کاهد، ازاین رو می تواند شدت عفونت ها را کمتر کند.
همین طور فعالیت بدنی می تواند شیوع بعضی از بیماری های زمینه ای همچون دیابت نوع ۲ و بیماری های قلبی عروقی را کم کند، این بیماران درصورت مبتلاشدن به بیماری کووید ۱۹ در معرض خطر بیشتری هستند و شیوع عوارض کووید ۱۹ در این بیماران بیشتر است.
فعالیت بدنی با کاهش علائم اضطراب و افسردگی می تواند بعنوان یک ابزار قدرتمند کنترل استرس عمل کند و استرس و اضطراب ناشی از شیوع بیماری کووید موجب اختلال در سطح کورتیزول می شود که اثر منفی بر عملکرد ایمنی و التهاب دارد.
علاوه بر این فعالیت بدنی می تواند سطح کورتیزول را در حد تعادل حفظ کند و داشتن فعالیت بدنی مناسب یکی از بهترین روش ها برای حفظ ذهن و بدن سالم می باشد.
منبع:

1399/09/09
23:01:01
5.0 / 5
1264
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان ساماس
ساماس - یوگا