در جمع خبرنگاران مطرح شد؛

توضیحات امیرآبادی فراهانی درباره اختصاص ارز دولتی به فرهاد مجیدی

توضیحات امیرآبادی فراهانی درباره اختصاص ارز دولتی به فرهاد مجیدی

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی توضیحاتی درباره دریافت ارز دولتی توسط یكی از فوتبالیست های مشهور كشورمان ارائه نمود.به گزارش ساماس به نقل از مهر، احمد امیرآبادی فراهانی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در حاشیه جلسه علنی امروز در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: یک ماه پیش یکی از واردکنندگان کشور گزارشی به بنده داد در خصوص اینکه «برخی از فوتبالیست های کشورمان رفت وآمدهایی به وزارت صنعت، معدن و تجارت دارند و ارزهایی را برای شرکت هایی که به نام خودشان نیست، دریافت می کنند».
وی اضافه کرد: این واردکننده ادعا کرد که با یکی از این فوتبالیست ها که نامش «فرهاد مجیدی» بوده، درگیر شده است و اعتراض کرده که فوتبالیست ها اینجا چه کار می کنند و هر کسی باید به کار خودش در جامعه بپردازد.
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بنده بر طبق این گزارش و جهت یافتن صحت و سقم آن، نامه ای را به وزارت صمت نوشتم و از این وزارتخانه درخواست کردم که این مورد را بررسی کند.
امیرآبادی فراهانی متذکر شد: این نامه در تاریخ دوم مهرماه به وزارت صمت، ارسال و در تاریخ ۱۹ آبان پاسخ آن به بنده ارسال شد در خصوص اینکه «فرهاد مجیدی در تاریخ های ۲۸ و ۳۱ تیرماه به دفتر خدمات بازرگانی وزارت صمت مراجعه نموده و درخواست وی به دستور مسؤلان این وزارتخانه تائید و در کارگروه تخصیص ارز مطرح شده است».
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی بیان نمود: درنهایت ۹ ثبت سفارش به نام شرکتی که این فوتبالیست پیگیر آن بوده، انجام شده و در فهرست تخصیص ارز دولتی قرار گرفته است.
وی اظهار داشت: امکان دارد فرهاد مجیدی مدیرعامل یا عضو هیئت مدیره آن شرکت نباشد اما دوربین های وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت، ورود وی را ثبت و ضبط کرده و حتی اسناد تلفن هایی که وی در ارتباط با این مورد با مسؤلان صحبت کرده، موجود است.
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بعضی از واردکنندگان دام هم چندین بار فرهاد مجیدی را در وزارت صمت دیده اند، اظهار داشت: نام یکی دیگر از فوتبالیست های مشهور کشورمان هم در این حوزه موجود است و این فوتبالیست هم در حال پیگیری است تا یک شرکت معدنی نهاده دامی را بگیرد؛ بنده اعلام می کنم این فوتبالیست بهتر است که دست از این کار بردارد.
امیرآبادی فراهانی عنوان کرد: در صورتیکه پاسخ استعلام درباره این فوتبالیست مشهور دیگر هم دریافت شود و اسناد آن به دست بنده برسد، اساسا مبحث را با مردم در بین خواهم گذاشت و اطلاع رسانی می کنم.
وی تاکید کرد: شخصی که درخواست فرهاد مجیدی را برای ثبت سفارش تحویل گرفته، مشخص است و حتی شب گذشته به بنده پیام داد و گفت «بهتر است که از این مورد کوتاه بیایید تا ما بیاییم و مبحث را در مجلس حل و فصل کنیم».
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: شب گذشته یکی از نمایندگان مجلس دهم هم به بنده پیام داد که «فرهاد مجیدی می خواهد بیاید و شما را ببیند و این فوتبالیست ادعا دارد ارزی را دریافت نکرده است».
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: امکان دارد اسم فرهاد مجیدی در بانک مرکزی نباشد اما صحبت اصلی بنده این است که چرا یک فوتبالیست به دنبال دریافت ارز دولتی برای یک شرکت بوده و فوتبالیست ها نباید چنین اقداماتی را انجام دهند.


منبع:

1399/08/28
13:52:19
5.0 / 5
1198
تگهای خبر: خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
ساماس - یوگا