تبعات انصراف از لیگ؛

از سقوط به دسته پایین تر تا محرومیت از شركت در دوره های آینده لیگ

از سقوط به دسته پایین تر تا محرومیت از شركت در دوره های آینده لیگ

به گزارش ساماس ناظر سابق كنفدراسیون فوتبال آسیا و كارشناس مدیریت ورزشی اظهار داشت: فیفا عملاً تصمیم گیری درمورد برگزاری یا عدم برگزاری مسابقات لیگ را به عهده فدراسیون ها گذاشته است.به گزارش ساماس به نقل از مهر، ایمان فرزین اظهار داشت: فیفا عملاً تصمیم گیری درمورد برگزاری یا عدم برگزاری مسابقات لیگ را به عهده فدراسیون ها گذاشته است. در این رابطه فدراسیون و سازمان لیگ تصمیم گیرنده هستند و ستاد ملی مبارزه با کرونا نیز کارهای ورزشی را بلامانع اعلام نموده است.
وی با اشاره که مقررات سختگیرانه فیفا در ارتباط با انصراف از مسابقات اضافه کرد: در بخشنامه انضباطی فیفا صراحتاً عنوان شده که برگزارکننده می تواند با تیم یا تیم هایی که از حضور در مسابقات انصراف دهند، برخورد شدید انضباطی داشته باشد. این برخورد می تواند شامل محرومیت از حضور در دوره بعدی مسابقات لیگ و عدم حضور در مسابقات بین المللی یا حتی سقوط به دسته پایین تر باشد.
فرزین با اشاره به برگزاری مسابقات لیگ فوتبال در دیگر کشورها نیز اظهار داشت: در کشور ایتالیا هم آمار مبتلایان به کرونا از ایران بیشتر بوده، هم تعداد کسانی که بدلیل شیوع و ابتلاء به این ویروس فوت کرده اند. این بدان مدلول است که وضعیت ایتالیا در مقابل مقابله و کنترل بیماری کووید -۱۹ بمراتب از کشور ما وخیم تر بوده است، با این وجود شما می بینید که مسابقات لیگ ایتالیا شروع شده و هیچیک از تیم ها انصراف نداده اند.
وی همین طور افزود: اگر چنین رویه ای در کشور ما باب شود، در آینده شاهد بی انضباطی های بیشتر و تخطی از مقررات خواهیم بود و این مسأله فوتبال ما را بویژه در ابعاد بین المللی گرفتار مشکلات فراوانی خواهدنمود. بدین جهت فدراسیون فوتبال می بایست برخورد جدی و محکمی در مقابل این اقدام نسنجیده تیم های انصراف دهنده داشته باشد. به لحاظ اجرایی حتی این امکان وجود دارد که لیگ برتر بدون حضور این تیم ها ادامه پیدا کند و تیم های انصراف دهنده به دسته پایین تر سقوط کرده یا از حضور در فصل آتی مسابقات محروم شوند.
ناظر سابق کنفدراسیون فوتبال آسیا در آخر با اشاره به هزینه تراشی ایجاد پرونده ها در محاکم بین المللی برای کشور اظهار داشت: فیفا و AFC به وضوح تصمیم گیری را به فدراسیون های کشورهای عضو واگذار کرده اند و شکایت احتمالی تیم ها در دادگاه عالی ورزشی CAS راه به جایی نخواهد برد و فقط هزاران یورو هزینه برای شاکیان خواهد داشت. بعلاوه اینکه این تیم ها دقیقاً از چه چیزی شکایت دارند و با استناد به کدام قانون تصمیم به انصراف از لیگ گرفته اند؟ در سالهای اخیر به دفعات شاهد این بودیم که پرونده های پیش پا افتاده و قابل حل را با تصمیمات نسنجیده به محاکم قضائی خارجی سپرده اند و به جز هدر رفتن پول بین المال چیزی به ارمغان نیاورده اند. به شخصه امیدوارم فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ شدیدترین برخورد را، یک دفعه برای همیشه با این اقدامات غیرحرفه ای داشته باشند.

1399/03/26
23:45:25
5.0 / 5
2168
تگهای خبر: بیمار , بیماری , شركت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳