احمدی:

اگر قهرمانی محدود به پاداش و سكه شود ماندگار نخواهد بود

اگر قهرمانی محدود به پاداش و سكه شود ماندگار نخواهد بود

ساماس: معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان می گوید بخش ماندگار ورزش، منش پهلوانی است.به گزارش ساماس به نقل از ایسنا، عبدالحمید احمدی در حاشیه مراسم سالروز ثبت ورزش های زورخانه ای در یونسکو و آئین رونمایی از تمبر پهلوان حاج سید حسن رزاز اظهار داشت: از فدراسیون ورزش زورخانه و ورزش پهلوانی بخاطر برگزاری مراسم تشکر می کنم. جا دارد از تمام کسانی که در این راه تلاش کردند هم قدردانی خودرا اعلام کنم. ورزش زورخانه ای ریشه در تاریخ کهن ایران دارد و بعنوان یک میراث آئینی، فرهنگی و ورزشی باارزش توانسته جایگاه والا و بالایی را در جهت معرفی ورزش ایران در سطح جهان داشته باشد.

وی اضافه کرد: ظرفیت های این آئین ورزشی بی نظیر است. کمتر ورزشی را در جهان سراغ داریم که علاوه بر مهارت های ورزشی قابل توجه بتواند ارزشهای فرهنگی را نیز با خود همراه داشته باشد.

احمدی اشاره کرد: ورزشکاران این رشته علاوه بر برخوردار بودن از قدرت بدنی از ظرفیت های روحی بالایی نیز برخوردار می باشند. اگر امروز به پهلوانی در ورزش افتخار می نماییم این پهلوانی برخاسته از ورزش زورخانه ای است. جا دارد هر چه بیشتر در جهت ترغیب ورزش پهلوانی و زورخانه ای در سایر رشته های ورزشی نیز تلاش نماییم.

معاون وزیر اشاره کرد: بخش ماندگار ورزش، منش پهلوانی است. اگر ما صاحب قهرمانان ورزشی در رشته های مختلف ورزشی هستیم، این قهرمانان ماندگاری خودرا با منش پهلوانی به دست آورده اند. هر چقدر ما بتوانیم فرهنگ و منش پهلوانی را در ورزش جاری نماییم قهرمانان ما باارزش و ماندگار خواهند بود. اگر ارزش پهلوانی کمرنگ شود و قهرمانی ها محدود به پاداش و سکه شود، این قهرمانان پایدار و ماندگار نخواهند بود. امیدوارم قدر این آئین زورخانه ای و پهلوانی را بیشتر بدانیم.

احمدی افزود: باید در جهت توسعه و گسترش این آئین فرهنگی و ورزشی تلاش نماییم و ظرفیت های بیشتری را به خدمت بگیریم تا این گنجینه ماندگار را به نسل های آینده با شرایط مناسب تری منتقل نماییم. ما باید بتوانیم ورزش زورخانه ای و پهلوانی را خیلی بیشتر از گذشته در میان جوانان و نوجوانان ترویج و از این میراث باارزش نسبت به گذشته حمایت نماییم.

وی همین طور در ادامه با اشاره از رونمایی از تمبر جهان پهلوان سید حسن رزاز، اظهار نمود: اگر امروز وی در تاریخ پهلوانی کشور ماندگار است و مورد توجه قهرمانان این مرز و بوم قرار گرفته است، به خاطر این است که او سال ها در خدمت مردم و ضعفا بوده است و همیشه تلاش می کرده به مردم کمک نماید. رزاز از پهلوانانی بوده که هیچ گاه پشتش به خاک نرسیده اما در مقابل مردم خدمتگذار و متواضع بوده است. اگر نام این قهرمان بعنوان پهلوان در دل و ذهن مردم یادگار مانده مهمترین علت آن متواضع بودن این پهلوان در مقابل مردم و خدمتگذاری به مردم بوده است.

احمدی اشاره کرد: خوشحالم که امروز در دهمین سالگرد ثبت آئین ورزش زورخانه ای از این پهلوان ماندگار کشور نیز یادی کردیم. از مدیرعامل شرکت پست ایران نیز تشکر می کنم که این همکاری را با جامعه ورزش کشور داشتند تا بتوانیم با رونمایی از تمبر این پهلوان نام او را گرامی بداریم. ما برای معرفی شخصیت هایی مثل سید حسن رزاز باید بیش از گذشته تلاش می کردیم و باید بتوانیم این شخصیت های باارزش فرهنگی و اخلاقی را به جامعه بیشتر معرفی نماییم.

وی در آخر اظهار داشت: در ادامه این مسیر فدراسیون ورزش زورخانه ای باید بتواند سایر پهلوانان نامدار همچون شهید ابراهیم هادی و حاج قاسم سلیمانی را نیز به مردم و نسل های آینده معرفی نماید.

منبع:

1399/08/25
21:03:37
5.0 / 5
1224
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان ساماس
ساماس - یوگا