اعلام اسامی تیم ملی بسكتبال پس از هفته نخست لیگ

اعلام اسامی تیم ملی بسكتبال پس از هفته نخست لیگ

به گزارش ساماس سرپرست تیم ملی بسكتبال ایران اظهار داشت: كادرفنی بعد از برگزار شدن هفته نخست لیگ به صورت متمركز، اسامی دعوت شدگان به اردو را اعلام می كند.مسعود قاسمی در گفت و گو با ایسنا، درباره جلسه رامین طباطبایی رئیس فدراسیون بسکتبال با مهران شاهین طبع سرمربی تیم ملی، توضیح داد: نخستین بحث مهم در این دیدار انتخاب و اعلام فهرست اصلی تیم ملی توسط سرمربی تیم ملی بود که کوشیدیم در این مورد تبادل نظر نماییم. به هر حال باید برای این کار شرایط اردویی نیز نظر قرار بگیرد که نحوه برگزاری اردوها هم مورد بررسی قرار گرفت.

او افزود: همانطور که می دانید، سه- چهار بازیکن ما خارج از کشور هستند و شرایط دعوتشان باید بررسی می شد چون هر کشور باتوجه به ویروس کرونا پروتکل های خاص خودرا دارد. دعوت کردن این نفرات به آسانی قابل انجام نیست و باید شرایط کشورها مد نظر قرار بگیرد. باید بررسی میکردیم که باتوجه به پروتکل ها چگونه می توانیم این نفرات را در تاریخ مقرر به اردو وارد نماییم.

سرپرست تیم ملی بسکتبال ایران درباره آخرین وضعیت این بازیکنان برای پیوستن به اردو نیز اظهار داشت: فکر نمی کنم شرایط یا مشکل خاصی باشد و در حال رایزنی هستیم تا با رعایت پروتکل ها وارد اردوهای تیم ملی ایران شوند. مهم تر از هرچیزی رعایت پروتکل ها است که این مسئله از جانب برگزار کننده ها سفت و سخت گرفته می شود. در ضمن مدتی هم که می خواهیم اردو برگزار نماییم چون سلامت بازیکنان مهم ترین موضوع می باشد، اهتمام می نماییم با بهترین شرایط تمرینات را پیگیری نماییم.

او درباره زمان اعلام اسامی بازیکنان دعوت شده به اردو نیز اظهار داشت: فعلا منتظر هستیم تا بازی های هفته اول لیگ به صورت متمرکز اجرا شود تا بعد از آن نفرات مد نظر کادرفنی را اعلام نماییم. اردونشینان تنها برمبنای بازی های هفته اول این فصل انتخاب نمی شوند و برمبنای شناخت نسبی کادرفنی نیز انتخاب خواهند شد. البته چون یک مقدار شرایط پر خطر است و یک مقدار کمبود وقت داریم، احیانا تعداد دعوت شدگان محدود شود.

قاسمی درباره دو بازی پیش روی تیم ملی ایران در پنجره دوم انتخابی کاپ آسیا ۲۰۲۱ نیز اظهار داشت: ما با عربستان و سوریه بازی داریم که عربستان دو بازیکن جدید را به تیم خود اضافه کرده و تقویت شده است. با این تیم خیلی آشنا نیستیم اما چون با سوریه بازی کرده ایم شناخت بیشتری داریم. همه حریفان قابل احترام هستند و ما چون یک مدت از اردو و تمرین دور بوده ایم نیاز داریم طی یک مدت کوتاه خودمان را آماده مسابقات نماییم که کار را سخت می کند. البته اهتمام می نماییم با آنالیز کادرفنی بازی های خوبی را انجام داده و به کشور بازگردیم.

مدیر سازمان تیمهای ملی درباره شرایط مالی فدراسیون برای اعزام تیم نیز اظهار داشت: خوشبختانه فدراسیون تا الان همه جور لطف داشته و تحت هر شرایطی بدون دغدغه شرایط را محیا کرده است. فدراسیوندهمه توان خودرا در بین میگذارد تا کادر و بازیکنان با اردوی خوب عازم مسابقات شوند.

منبع:

1399/08/13
13:46:43
5.0 / 5
1384
تگهای خبر: سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
ساماس - یوگا