سرمربی تیم:

قهرمانی تیم وزنه برداری فولاد دور از انتظار نیست

قهرمانی تیم وزنه برداری فولاد دور از انتظار نیست

به گزارش ساماس، خوزستان سرمربی تیم وزنه برداری فولاد خوزستان با بیان این كه این تیم در نخستین حضور خود نگاهی به كسب عنوان قهرمانی لیگ برتر دارد، اظهار داشت: كسب سكوی قهرمانی برای فولاد دور از انتظار نیست.


حمید رشیدی در گفت و گو با ایسنا درباب حضور باشگاه فولاد در لیگ برتر کشور، اظهار نمود: از چند ماه پیش رایزنی هایی از طرف اداره کل ورزش و جوانان خوزستان و هیات وزنه برداری استان با باشگاه فولاد جهت تیم داری و سرمایه گذاری در لیگ برتر وزنه برداری انجام شد که خدا را شکر امسال برخلاف سال های گذشته، هم مدیرعامل و هم اعضای هیات مدیره با یکدیگر همدل شدند و در نهایت فولاد در لیگ برتر وزنه برداری تیم داری کرد.
وی بیان کرد: سعید آذری، مدیرعامل فولاد نیز جزو مدیران باسابقه و از وزنه برداران قدیمی تیم ملی ایران است که نگاه خوبی به تیم داری در این رشته داشت و در نهایت نیز مسئولان باشگاه فولاد تصمیم گرفتند، باشگاه داری شان تنها تیم داری در فوتبال نباشد و به سمت رشته های دیگر نیز گسترش داشته باشد که این مهم برای رشته وزنه برداری صورت گرفت.
سرمربی تیم وزنه برداری فولاد خوزستان اظهار داشت: در حال آماده سازی وزنه برداران تیم برای حضور در لیگ برتر هستیم که با یکسری از بازیکنان خوزستانی همچون سیدایوب موسوی نیز که در آمادگی خوبی قرار دارد و همین طور یکسری از ملی پوشان، قرارداد همکاری امضا کردیم.
وی اشاره کرد: هفته اول لیگ برتر وزنه برداری از هفدهم تا بیستم آذرماه به میزبانی فولاد برگزار می شود که دراین زمینه اداره کل ورزش و جوانان خوزستان قول مساعد همکاری داده است تا در کنار باشگاه فولاد بماند و تا وقتی که به زیرساخت های مناسبی برای این رشته برای میزبانی نائل شود، از زیرساخت های موجود در هیات وزنه برداری و اداره کل ورزش خوزستان جهت میزبانی استفاده نماید.
رشیدی درباره هدف فولاد از حضور در لیگ برتر وزنه برداری کشور عنوان کرد: در ابتدا هدف این بود که باشگاه فولاد به سمت باشگاه داری ورزشی برود و تنها در یک رشته کار نکند. در مرحله دومِ هدف گذاری، تصمیم باشگاه فولاد پشتیبانی از رشته های المپیکی و مظلومی بود که پتانسیل آن در خوزستان و کشور بسیار است. برای سال اول بودجه ای در نظر گرفته شده است تا در وزنه برداری نیز همچون فوتبال، شان باشگاه فولاد حفظ شود و بتوانیم در نخستین حضور روی سکو برویم. البته از آن جایی که هر تیمی که پا به لیگ برتر می گذارد، مطمئنا نیم نگاهی به کسب عنوان قهرمانی دارد، فولاد نیز صد درصد نگاهی به قهرمانی در لیگ برتر دارد و سکوی قهرمانی برای ما دور از انتظار نیست. امسال تیم های خوبی در لیگ برتر حضور دارند که امیدوارم رقابت خوبی با آنها داشته باشیم، هرچند هدف رشد وزنه برداری ایران است و این قهرمانی ها می آیند و می روند.
ایشان سپس نیز بیان کرد: وزنه برداری رشته ای است که ورزشکار حتما باید به پروتئین و ویتامین بدن خود اهمیت دهد و اگر در رساندن پروتئین و ویتامین به بدن خود کوتاهی کند، توانایی وزنه زدن و رقابت را نخواهد داشت. بنا بر این به جرات می گویم که یک وزنه بردار ۵۰ درصد از مبلغ قرارداد خودرا صرف خرید مکمل های مجاز می کند و این در حالیست که مبلغ قرارداد وزنه برداران چندان زیاد نیست و شاید بین ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان باشد. یک وزنه بردار اگر بخواهد باید ماهانه مبلغ ۸۰۰ هزار تومان را تنها صرف هزینه خرید پروتئین کند و بقیه ویتامین ها و داروهای مجاز هم بماند.
سرمربی تیم وزنه برداری فولادخوزستان عنوان کرد: دراین زمینه نیز خواهان این هستم که باشگاه ها در بحث عقد قرارداد با وزنه برداران از آنها حمایت کنند و به سمت و سویی برویم که باشگاه ها قراردادهای خیلی بهتری با وزنه برداران منعقد کنند، البته این مستلزم این است که از مسابقات وزنه برداری پخش تلویزیونی صورت بگیرد و این رشته رسانه ای تر شود. وزنه برداران مظلوم هستند و پول چندانی دست آنها را نمی گیرد و تنها بواسطه عشق و علاقه شان، به این رشته می پردازند. البته خدا را شکر که باشگاه فولاد به تیم داری در این رشته پرداخت که امیدوارم این مهم تداوم داشته باشد.
منبع:

1399/08/07
23:44:51
5.0 / 5
1605
تگهای خبر: پروتئین , دارو , مكمل , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
ساماس - یوگا