پرهیزكار :

۴ پیشنهاد خوب به AFC داده ایم

۴ پیشنهاد خوب به AFC داده ایم

به گزارش ساماس رئیس كمیته فوتسال ایران با اشاره به احتمال برگزاری جام ملت ها در آبان، اظهار داشت: چهار پیشنهاد خوب همچون افزایش تعداد نمایندگان ایران در جام باشگاه های آسیا را به AFC عرضه كرده ایم.پرهیزکار رئیس کمیته فوتسال ایران در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره آخرین وضعیت زمان برگزاری جام ملت های فوتسال آسیا که گفته می شود آبان ماه خواهد بود، اظهار داشت: هنوز نامه رسمی برای ما نیامده است. از چند کشور که با آنها در ارتباط هستیم پیگیری کرده ایم که آنها هم آبان را تأیید کرده اند.
برای ما آبان بهتر از مرداد است
وی اضافه کرد: به هر حال برگزاری این مسابقات در آبان ماه، بهتر از مرداد است. در این صورت حداقل برای برنامه ریزی و برگزاری بازی های دوستانه فرصت داریم. چون که برای مرداد ماه زمان کافی در اختیار نداشتیم. همینطور ممکن بود بازیکنان گرفتار صدمه جدی بشوند و کیفیت مسابقات هم پائین بیاید.
تورنمنت کاسپین را پیش از جام ملت ها برگزار می کنیم
رئیس کمیته فوتسال ایران در ادامه و در پاسخ به این سؤال که در صورت برگزاری جام ملت ها در آبان ماه، تورنمنت کاسپین چه زمانی برگزار می شود؟ اظهار داشت: تلاش ما این است که تورنمنت کاسپین را پیش از جام ملت های آسیا برگزار نماییم. فکر می کنم اواخر شهریور ماه بتوانیم این بازی ها را برگزار نماییم.
دعوت ایران از لیتوانی برای حضور در تورنمنت تایلند
پرهیزکار در ادامه درباره وضعیت تورنمنت بین المللی تایلند و انتخاب تیم چهارم این تورنمنت پس از ایران و اسپانیا، خاطرنشان کرد: نظر ما این بود که کشور لیتوانی بعنوان میزبان جام جهانی هم در تورنمنت تایلند حاضر باشد. صحبت های شفاهی با مسؤلان فوتسال این کشور انجام داده ایم و آنها هم موافقت اولیه خویش را اعلام نموده اند. از تایلند درخواست کرده ایم مکاتبات لازم را با لیتوانی انجام بدهند. از طرفی روابط تایلند با اسپانیا هم مناسب می باشد و طبق ادعای تایلندی ها، این تیم هم در تورنمنت حاضر خواهد شد.
تاریخ تورنمنت تایلند قطعی نیست
وی افزود: تایلندی ها یکی دو تاریخ برای برگزاری این تورنمنت مدنظر دارند اما قطعی نشده است. من هم اخیراً این مورد را پیگیری نکردم اما فکر می کنم نزدیک به بازی های آسیایی، این تورنمنت برگزار گردد.
۴ پیشنهاد خوب به AFC دادیم
رئیس کمیته فوتسال ایران در بخش دیگری از صحبت هایش در واکنش به درخواست بعضی از باشگاه های ایران برای افزایش تعداد سهمیه کشورمان در جام باشگاه های آسیا، تصریح کرد: سال قبل یک کارگاه دو روزه با حضور روسای کمیته فوتسال تمام کشورها در مقر کنفدراسیون فوتبال آسیا برگزار گردید. ما چهار پیشنهاد خوب به AFC عرضه دادیم که همه حاضران هم از آن استقبال کردند. تصویب نهایی آن به تصمیم هیئت رئیسه کنفدراسیون بستگی دارد.
ایران، تایلند و ژاپن باید دو نماینده در جام باشگاه های آسیا داشته باشند
پرهیزکار اضافه کرد: یکی از پیشنهادات ما همین افزایش تعداد تیم های جام باشگاه های آسیا بود. درخواست کردیم کشورهایی که در فوتسال آسیا حرفی برای گفتن دارند همچون ایران، ژاپن و تایلند دو نماینده در جام باشگاه ها داشته باشند. در این صورت ما می توانیم یا نایب قهرمان لیگ را به این مسابقات بفرستیم یا جام حذفی خویش را تقویت نماییم و قهرمان را به همراه قهرمان لیگ به مسابقات آسیایی اعزام نماییم.
پیشنهاد برای افزایش پاداش و جایزه قهرمان آسیا
رئیس کمیته فوتسال ایران تاکید کرد: یکی دیگر از پیشنهادات ما افزایش مبلغ جایزه مسابقات جام باشگاه های آسیا برای قهرمان بود تا حداقل انگیزه تیم ها از حضور در این جام بیشتر شود. پیشنهاد سوم افزایش پاداش قهرمان جام ملت های آسیا بود تا بخشی از هزینه های تیم قهرمان جبران شود.
ارائه طرح برگزاری جام باشگاه های بانوان آسیا
وی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از پیشنهادات ما برگزاری جام باشگاه های فوتسال آسیا برای بانوان بود که حداقل با ۶ یا ۸ کشور آغاز شود. این مورد پویایی فوتسال در آسیا را به دنبال خواهد داشت. به ما اعلام نمودند باید بخش های مختلف AFC این پیشنهادات را بررسی و چکش کاری کنند.
مهدی تاج هنوز رئیس است
پرهیزکار در پاسخ به این سؤال که آیا مهدی تاج رئیس مستعفی فدراسیون فوتبال همچنان رئیس کمیته فوتسال آسیا است؟ اظهار داشت: بله؛ ایشان هنوز رئیس و تصمیم گیر اصلی است اما تصویب چنین پیشنهاداتی صرفا در حیطه اختیار کمیته فوتسال آسیا نیست. بلکه باید بخش های مختلف کنفدراسیون درباره آن تصمیم بگیرد. مشکل عمده کنفدراسیون هم همان بحث بودجه است اما اعتقاد داریم اگر پیشنهادات ما عملی شود، تحول بزرگی در فوتسال آسیا رقم می خورد.
فوتسال با حضور استقلال و پرسپولیس تکان می خورد
رئیس کمیته فوتسال ایران همینطور در واکنش به احتمال تیم داری استقلال و پرسپولیس در لیگ برتر فوتسال اظهارداشت: این مورد در رابطه با سازمان لیگ فوتسال است اما نظر شخصی ام این است که با حضور این دو تیم، فوتسال تکان می خورد. موافق حضور تیم هایی در لیگ برتر فوتسال هستم که پشتوانه خوبی از نظر مالی و تماشاگر دارد. به خصوص استقلال و پرسپولیس که برند فوتبال هم محسوب می شوند.
در جریان جزئیات بازگشت کفاشیان نیستم
وی درباره احتمال بازگشت علی کفاشیان رئیس سابق کمیته فوتسال به فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: کفاشیان ۹ سال رئیس فدراسیون بوده و از تجربه بالایی برخوردار می باشد. ان شاءالله هر کسی در فدراسیون فعالیت می کند به فوتبال و فوتسال کمک نماید. من در جریان جزئیات بازگشت ایشان نمی باشم.
حق فوتسال داشتن نماینده بیشتر در مجمع فدراسیون است
رئیس کمیته فوتسال ایران در انتها درباره احتمال افزایش نمایندگان فوتسال در مجمع فدراسیون فوتبال اظهار داشت: با من در این حوزه صحبتی نشده اما حق فوتسال است که تعداد بیشتری نماینده در مجمع داشته باشد.

1399/03/23
15:12:53
5.0 / 5
2221
تگهای خبر: كیفیت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴