پیروزی عجیب فیروزجا در رقابت های سوپرتورنمنت حضوری شطرنج

پیروزی عجیب فیروزجا در رقابت های سوپرتورنمنت حضوری شطرنج

به گزارش ساماس علیرضا فیروزجا در سوپرتورنمنت حضوری شطرنج با وجود تاخیر ۱ دقیقه و ۴۰ ثانیه ای موفق شد حریفش را شكست دهد.


به گزارش ساماس به نقل از ایسنا، بعد از انتشار کرونا تمامی رقابت های شطرنج به صورت آنلاین مورد پیگیری قرار|گرفت. پس از گذشت ماه ها و کنترل این بیماری در بعضی کشورها، اهالی شطرنج تصمیم به برگزاری مسابقات حضوری گرفتند. در جدید ترین رقابت ها امشب (پنج شنبه) سوپرتورنمنت شطرنج پس از ماه ها به صورت حضوری مسابقات خویش را دنبال کرد.
علیرضا فیروزجا نابغه ایرانی شطرنج جهان در روز چهارم این رقابت ها مقابل لوون آرونیان ارمنی قرار گرفت. حریف ارمنی فیروزجا با ریتینگ ۲۷۶۷ در رده نهم بهترین شطرنج بازان جهان قرار دارد. فیروزجا که با ریتینگ ۲۷۲۸ در این رقابت ها دست به مهره شده موفق شد این حریف قدرتمند ارمنی را در بازی های کلاسیک متوقف نماید. بعد از تساوی در بازی های کلاسیک این دو شطرنج باز در بازی آرماگدون رو به روی یکدیگر قرار گرفتند. فیروزجا توانست با وجود تنگی زمان این حریف قدرتمند را شکست دهد. سایت میزبان این رقابت ها در مورد این مسابقه نوشت که علیرضا حدود ۱ دقیقه و ۴۰ ثانیه در بازی آرماگدون تاخیر داشته است! با وجود اینکه فیروزجا حدود ۲ دقیقه دیرتر به رقابت آخر خود رسیده بود توانست به پیروزی برسد. البته لازم به ذکر است که دو شطرنج باز در رقابت آرماگدون نتوانستند کیفیت خویش را نشان دهند چون که هر دو شطرنج باز هنگام رقابت با یک دیگر اشتباهات زیادی داشتند.
باید توجه داشت که زمان یکی از پارامترهای مهم در شطرنج است و زمان باقی مانده در بازی های آرماگدون می تواند در نتیجه نهایی بسیار اثرگذار باشد.
همینطور در بازی امشب تقابل نفر اول و دوم شطرنج جهان به هیجان این رقابتها افزوده بود. مگنوس کارلسن و فابیانو کاروآنا به مصاف یکدیگر رفتند که در آخر مگنوس پیروز میدان شد و بار دیگر نشان داد که لیاقت لقب نفر اول شطرنج جهان را دارد.
با نتایج کسب شده فیروزجا و کاروآنا مشترکا در رده سوم این رقابتها ایستادند. کارلسن با درخششی که امشب از خود نشان داد در صدر این مسابقات قرار گرفت.
در این رقابت ها شش شطرنج باز به مصاف یکدیگر رفتند. مگنوس کارلسن نفر اول شطرنج جهان، فابیانو کاروآنا، لوون آرونیان، یان کریشتف دودا و آرین طاری در این رقابت ها حضور دارند. هم چنین علیرضا فیروزجا ستاره بی چون و چرای شطرنج جهان در این رقابت ها دست به مهره شده است.
این سوپرتورنمنت پس از ماه ها برگزاری شطرنج آنلاین به صورت حضوری در نروژ پیگیری می شود.
مجموع جوایز این رقابتها ۱۶۲ هزار یورو پیشبینی شده است که نفر اول این رقابت ها ۶۳ هزار یورو و نفر دوم این رقابت ها ۳۳ هزاریورو جایزه دریافت می کند. نفر آخر این رقابت ها هم ۱۴ هزار یورو را به خانه می برد.
این رقابت ها با تفسیر و به صورت زنده از تلویزیون نروژ بخش می شود. علاقه مندان هم می توانند این رقابت ها را به صورت آنلاین تماشا کنند.
این سوپرتورنمنت که از ۱۴ مهر شروع شده، تا بیست و پنجم این ماه ادامه خواهد داشت.
منبع:

1399/07/18
10:50:22
5.0 / 5
1407
تگهای خبر: بیمار , بیماری , سایت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان ساماس
ساماس - یوگا