رضایی:

واترپلوی قهرمانی آسیا به تعویق افتاده است

واترپلوی قهرمانی آسیا به تعویق افتاده است

ساماس: مربی تیم ملی واترپلو اظهار داشت: مسابقات از سال 2021 شروع می شود اما باید هرچه سریعتر اردوها آغاز شود، خیلی در این تعطیلات عقب افتاده ایم.وحید رضایی در گفت و گو با ایسنا، درباب مسابقات قهرمانی واترپلوی آسیا اظهار نمود: فعلا همه مسابقات سال ۲۰۲۰ لغو شده است و مقرر است مسابقات در سال ۲۰۲۱ اجرا شود. در نتیجه ما در سال ۲۰۲۰ هیچ مسابقه ای نخواهیم داشت. هنوز معین نیست که تاریخ دقیق مسابقات قهرمانی آسیا چه زمانی است و اینکه میزبان کدام کشور خواهد بود.
مربی تیم ملی واترپلو در ادامه درباب مسابقات انتخابی المپیک اظهار داشت: با توجه به این که همه شرایط المپیک تغییر نمود و هنوز فرصت باقی است ما امیدواریم مسابقه انتخابی که قرار بود با قزاقستان داشته باشیم صورت گیرد. یعنی ممکنست هنوز مسابقه انتخابی المپیک همان مسابقه ما با قزاقستان تعیین کننده باشد. ایران خواهان این مساله است و امیدوارم که بتواند از حقوق خود دفاع کند. دیگر هیچ دلیلی نیست که برگزار نشود.
وی درباب آغاز اردوی تیم ملی واترپلو اظهار داشت: ورزش ما واقعا دیربازده است و باید نسبت به رشته های دیگر زمان بیشتری گذاشت. همین حالا هم دیر شده است اما متاسفانه به فکر همه رشته ها هستند بجز رشته ما. رضوانی، کمیته شنا و واترپلو همه خیلی جنگیدند و خیلی تلاش کردند اما کسی گوشش بدهکار نیست.
مربی تیم ملی واترپلو اضافه کرد: خیلی مربی، نجات غریق، داور و شناگر در طول این مدت ۷ یا ۸ ماهه تعطیلی لطمه خوردند. در صورتیکه استخر به سبب وجود آب بسیار جای پاکیزه و قابل کنترلی است. بهانه رختکن می آورند که خوب در همه رشته ها رختکن هست، من متوجه این مساله نمی شوم. لیگ کشتی که انجام شد اساسا باید کشتی گیر در رختکن لباس تعویض کند و به شهرش بازگردد. رختکن بهانه است. تکلیف استخر هم که معلوم است. آب با سیستم مدرن ضدعفونی می شود.
رضایی اظهار داشت: ما واقعا این مدت خیلی عقب افتاده ایم. ملی پوشان تمرینات بدنسازی را در سالن های مختلف و با هزینه شخصی انجام می دهند. استخرهای سرپوشیده که مجوز ندارد. استخرهای روباز هم که محدود هستند. برخی از ملی پشان از استخر مجموعه ورزشی انقلاب استفاده می نمایند که با هزینه شخصی خودشان انجام می شود تا آمادگی شان حفظ شود. خیلی شرایط سختی است. باید هرچه زودتر اردوها را راه بیندازیم.
وی اضافه کرد: رضوانی تنها برای ۵ شناگر توانسته مجوز بگیرد تا در مجموعه آزادی تمرین کنند. ملی پوشان واترپلو تست کرونا داده اند و منتظریم پاسخش آماده شود تا اگر ستاد مقابله با کرونا مجوز داد ما هم بتوانیم تمریناتمان را در استخر آزادی شروع نماییم. ولی باید امکانات فراهم باشد تا راحت بتوانیم تمرینات را آغاز نماییم.
مربی تیم ملی واترپلو در پاسخ به این پرسش که آیا با آغاز تمرینات سرمربی تیم ملی چیریچ هم به ایران خواهد آمد اظهار داشت: بله او آماده است که برای تمرینات بیاید. قراردادش هم با فدراسیون ایران برقرار است. با هم صحبت کردیم گفت منتظر است که اردوها آغاز شود و بیاید. فدراسیون هم برای آوردن چیریچ مشکلی ندارد تنها باید مطمئن شود که تمرینات مداوم صورت خواهد گرفت. نه اینکه چیریچ چند روزی بیاید دو هفته تمرین نماییم، باردیگر بگویند بحران شده و او بخواهد برگردد. باز در این شرایط مشکل پرواز و هزینه های آن نیز مطرح می شود.
رضایی اضافه کرد: فدراسیون شنا برعکس سایر رشته ها بدون ریخت و پاش دنبال بهترین نتایج است. اما با این شرایط به چشم هیچ کس نمی آید و هیچ کمکی به این رشته نمی گردد. من مدیر فنی پرسپولیس بودم هنوز هیچ ورزشکاری یک ریال از قراردادش را دریافت نکرده است. یک شلوارک و تی شرت تنها پرداختی پرسپولیس به ورزشکاران برای یک فصل بوده است.
وی اظهار داشت: ما روزهای سخت تر از این ها را گذراندیم، جنگ داشتیم و تحریم همیشه بوده است. ما نمی خواهیم که اردوهایمان در مجارستان یا قرقیزستان برگزار شود، همین استخری که داریم و می توانیم از نظر بهداشتی کنترلش نماییم در اختیارمان باشد تا اردوها را برگزار نماییم. همه تصمیم گیری ها هم همیشه هم درست نیست.1399/07/13
13:53:30
5.0 / 5
1474
تگهای خبر: بهداشت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
ساماس - یوگا