از سوی مالك تراكتور صورت گرفت؛

افشاگری مقابل یك دلال سودجو و پشت پرده افزایش قیمت فوتبالیست ها

افشاگری مقابل یك دلال سودجو و پشت پرده افزایش قیمت فوتبالیست ها

به گزارش ساماس مالك باشگاه تراكتور تبریز ضمن افشای برخی اتفاقات پشت پرده افزایش قیمت بازیكنان، اظهار داشت: بعضی از مدیران دولتی به خاطر حفظ جایگاه شان بدون توجه به اعداد، رقم قراردادها را می افزایند.به گزارش ساماس به نقل از مهر، محمدرضا زنوزی مطلق، درباب وضعیت نقل و انتقالات فوتبال کشور گفت: چند روزی است که به یک شعری فکر می کنم که مصداق بارز این مسئله است. «خرج که از کیسه میهمان بود، حاتم تایی شدن آسان بود». ما چهار باشگاه خصوصی در لیگ برتر داریم که هیچ کدام وارد نقل و انتقالات نشده اند، چون یک سری از مدیران دولتی آمدند و یک سری کارها انجام دادند. نمی دانم چه اتفاقی افتاد که در ۲۴ ساعت یک باشگاه با ۱۵ نفر قرارداد امضا کرد.
وی افزود: اینها به خاطر صندلی و میزشان، احساس نمی کنند که این صفرها به چه شکل است و نسبت به آن اعداد حسی دارند یا نه. آنها فرض می کنند که ما دو سال اینجا هستیم و زیر فشار نباشیم. هر اتفاقی می افتد، بیفتد. ما بخش خصوصی هستیم و تا آخرش می مانیم. ما به یک باره تصمیم نمی گیریم. بازیکنان ما را مربی انتخاب می کند.
زنوزی در گفت و گو با برنامه «از فوتبال چه خبر؟» رادیو ورزش اشاره کرد: من یک سری اعدادی را در قرارداد بازیکنان می شنوم که اعجاب برانگیز است. اینها توسط یکی دو مدیر برنامه اتفاق می افتد. با وجود احترامی که برای مدیر برنامه ها قائلم، اما یکی دو نفر کم لطفی می کنند و موجب می شوند که قیمت ها بالا برود.
مالک تراکتور خاطرنشان ساخت: باشگاه های دولتی چطور می خواهند در میانه فصل پول این قراردادها را پرداخت کنند؟ باشگاه ما خصوصی است و من امروز هر چه قرارداد ببندم، توانایی پرداخت آنرا دارم و مشکلی نیست، اما باشگاه های دولتی نمی توانند این کار را انجام بدهند، چون درآمدشان کفاف این همه هزینه را نمی دهد.
وی اضافه کرد: بازیکن متوسط با بازیکن خوب از لحاظ فنی ۲۰ درصد فرق دارد؟ بهترین بازیکن ایران با معمولی ترین بازیکن ایران چقدر تفاوت دارد؟ آن طور که کارشناسان می گویند، نهایتاً ۲۵ درصد است. نمی توان برای بازیکن معمولی و یک بازیکن درجه یک قیمت یکسانی در نظر بگیریم. نظر من این است که یکی دو نفر در نقل و انتقالات نقش اصلی را بازی می کند که یکی از آنها به ما «گیر» داده است.
مالک سرخ پوشان تبریز بیان داشت: یکی از بازیکنان ماشین سازی به نام پیمان بابایی که با او برای حضور در تراکتور صحبت کردیم، دو سال با این تیم قرارداد داشت. «امیر هوشنگ سعادتی» مدیر برنامه این بازیکن است. از مراجع زیربط می خواهم که به امورات ایشان ورود کرده و بررسی های لازم را درباب کارهای او انجام بدهند. این بازیکن با وجود اینکه با ماشین سازی قرارداد دارد، اما حتی سر تمرینات ماشین سازی هم نرفته است و الان به ما می گوید که برای حضور در تراکتور ۵.۵ میلیارد تومان می خواهد. برای عقد قراداد با این مبلغ، باید شما حداقل ۱۲ میلیارد برای رضایت نامه او به باشگاهش پرداخت کنید. همان مدیر برنامه، این بلا را سر تیم های تهرانی و برخی تیم های شهرستانی هم آورده است. اگر این مدیر برنامه می تواند پاسخ بدهد، حاضر هستم که ایشان هم صحبت کند و من جواب شان را بدهم.
زنوزی اشاره کرد: همین مدیر برنامه، کارهای فسخ قرارداد یکی از بازیکنان استقلال که را با این تیم قرارداد داشت، یک روزه در سازمان لیگ انجام داده و باردیگر با ۵ برابر قیمت قرارداد جدیدی برای این بازیکن با همان باشگاه امضا نموده است. این مسائل در فوتبال وجود دارد که به صورت گزاف و غیر شفاف انجام می شود.
وی گفت: ما با آقای منصوریان ۲ میلیارد تومان برای یک فصل قرارداد بستیم، اما من شنیده ام با ۸ برابر این قیمت یک مربی قرارداد بسته است. آقای منصوریان هم می تواند بگوید که قراردادش با تراکتور دو میلیارد تومان است.
مالک سرخ پوشان درباب آخرین وضعیت رشید مظاهری و علاقه این باشگاه به جذب حسینی اظهار داشت: کمیته وضعیت بازیکنان فدراسیون فوتبال همچنان در حال بررسی پرونده رشید مظاهری بوده و هنوز حکم خودرا صادر نکرده است. اینکه می گویند ما در مقابل جذب دروازه بان استقلال از شکایت مان مقابل رشید مظاهری صرف نظر می نماییم، درست نیست و من این را تکذیب می کنم. ما اصلاً آقای حسینی را نمی خواهیم. آن مدیر برنامه ای که گفتم، بازیکنان را به یک باشگاه در اروپایی در بلژیک می برد و سپس آنها را به صورت قرضی به ایران برمی گرداند و برای آنها قرارداد ارزی با باشگاه های داخلی می بند. من می گویم که «آیا کسی نیست که به این مسائل رسیدگی کند؟». نمی دانم که برای اینها از لفظ «دلال» یا «ایجنت» استفاده کنم. سال قبل یک فردی مسئول نقل و انتقالات تراکتور بود که تلاش می کرد قرارداد بازیکنان را کاهش بدهد، نه اینکه بالا ببرد. او امسال از باشگاه ما رفته و دیگر با او همکاری نداریم، اما کار کردن با این مدیربرنامه ها راهکار خودش را دارد.
زنوزی اظهار داشت: من بعنوان بخش خصوصی می دانم که چطور باید با این مدیربرنامه ها همکاری کنم. «دلال» باید به نفع من کار کند. اگر او به ضرر تراکتور کار کند، ما با او کار نمی نماییم. شما قراردادهای سال قبل تراکتور را بررسی کنید؛ کل قرارداد بازیکنان ما حدود ۱۷، ۱۸ میلیارد تومان بود. اگر ما همین تیم را امسال می بستیم، باید به لطف ارقام به وجود آمده توسط این آقایان، ۱۵۰ میلیارد تومان خرج می کردیم. گران ترین بازیکن ما در فصل گذشته رشید مظاهری بود که قراردادی به ارزش ۲.۵ میلیارد تومان با ما امضا کرد.
مالک تراکتور در خاتمه بیان داشت: بحث قرارداد اشکان دژاگه و مسعود شجاعی متفاوت می باشد، چون در قرارداد این بازیکنان مباحث اسپانسری نیز وجود دارد. البته قرارداد این بازیکنان ریالی است. اگر قیمت ارز نسبت به سال قبل دو برابر شده، قیمت بازیکنان به ۸ برابر فصل گذشته رسیده است. چه کسی به این مسائل رسیدگی می کند؟ چه کسی قیمت ها را بالا برده است؟


منبع:

1399/07/07
23:48:45
5.0 / 5
1281
تگهای خبر: هزینه , هوش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
ساماس - یوگا