با اشاره به صحبت های قاضی زاده؛

سعیدی: موضع كمیته ملی المپیك نسبت به فوتبال حمایتی است نه مداخله

سعیدی: موضع كمیته ملی المپیك نسبت به فوتبال حمایتی است نه مداخله

ساماس: دبیركل كمیته ملی المپیك با اشاره به صحبت های اخیر نماینده مجلس در خصوص ورود این كمیته به مبحث اساسنامه فدراسیون فوتبال اظهار داشت: موضع ما در این حوزه حمایتی و نظارتی است نه مداخله.به گزارش ساماس به نقل از مهر، کیکاوس سعیدی اظهار داشت: بر مبنای اعلام توماس باخ بازی های المپیک توکیو تحت هر شرایطی برگزار می گردد البته با رعایت پروتکل های بهداشتی؛ این مورد بارقه امیدی است برای همه ورزشکارانی که کسب سهمیه کردند.
وی افزود: تا زمانیکه میادین انتخابی المپیک در جریان بود ۵۲ ورزشکار ایران در ۱۱ رشته کسب سهمیه کردند. امیدواریم بتوانیم در فرصت باقی مانده و با برگزاری دیگر رویدادهای گزینشی سهمیه های جدیدی کسب نماییم.
دبیرکل کمیته ملی المپیک در مورد پشتیبانی از المپین ها در آستانه برگزاری بازی های المپیک توکیو هم خاطرنشان کرد: خوشبختانه کمیته ملی المپیک به تعهدات مالی خود بر مبنای برنامه های مصوب هیات اجرایی عمل کرده است به این صورت که حقوق مرحله دوم ورزشکاران و کادر فنی فدراسیون ها پرداخت گردید و حقوق مرحله سوم ورزشکارانی که بورسیه کمیته بین المللی المپیک هستند هم به حساب شان واریز شد.
سعیدی با اشاره به اینکه هفته گذشته با دستور صالحی امیری مرحله سوم بودجه فدراسیون ها به حساب ۴۶ فدراسیون واریز شد، تصریح کرد: حدودا به هدف مان رسیدیم. البته که نقطه مطلوب پرداخت صد درصدی است. امیدواریم بتوانیم طبق آنچه مد نظر رئیس کمیته و اعضای هیات اجرایی می باشد، این مهم را محقق نماییم. حتی به دنبال این هستیم بخش باقی مانده بودجه را قبل از موعد پرداخت نماییم تا کارگشا باشد.
صحبت های هفته گذشته احسان قاضی زاده هاشمی در خصوص اینکه کمیته ملی المپیک باید به مساله فدراسیون فوتبال و اساسنامه این فدراسیون ورود کند دیگر مبحث مطرح با دبیرکل کمیته ملی المپیک بود. وی در این حوزه و اینکه «موضع کمیته ملی المپیک چیست؟»، اظهار داشت: موضع کمیته ملی المپیک نسبت به همه فدراسیون ها و نه فقط فوتبال موضع حمایتی و نظارتی است. موضع مداخله نداریم.
وی با یادآوری اساسنامه فدراسیون فوتبال در چند مرحله بررسی و برای فیفا ارسال شده است، خاطرنشان کرد: نظرات کمیته ملی المپیک هم در این حوزه منعکس و لحاظ شده است. یکی از بحث ها در مورد عدم حضور نماینده کمیته ملی المپیک در مجمع بود که اصلاح گردید. به هر حال باید منتظر پاسخ فیفا بود تا پس از تاییدیه این نهاد اقدامات لازم برای برگزاری انتخابات صورت گیرد.
کیکاوس سعیدی در مورد اینکه «چند ماه از بلاتکلیفی فدراسیون فوتبال می گذرد. چرا کمیته ورودی ندارد تا پیگیر دلیل تاخیر در پاسخ فیفا باشد؟»، اظهار داشت: ما هم وظیفه خودمان را انجام می دهیم. فدراسیون فوتبال هم باید پیگیری های خویش را داشته باشد تا به نتیجه برسیم.

1399/07/06
21:24:19
5.0 / 5
1085
تگهای خبر: بهداشت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
لینک دوستان ساماس
ساماس - یوگا