محمدی راد:

بازی ما با مریوان با كیفیت نبود

بازی ما با مریوان با كیفیت نبود

ساماس: سرمربی تیم والیبال سپاهان اصفهان اظهار داشت: مسئولان تصمیم گرفته اند كه لیگ 15 تیمی باشد و باید پیروی نماییم، اما از نظر من لیگ ما ظرفیت 15 تیم را ندارد.


رحمان محمدی راد در گفت و گو با ایسنا، درباره عملکرد تیم والیبال سپاهان در دو هفته گذشته لیگ، توضیح داد: با توجه به این که شروع مسابقات است و در هفته های اول عدم شناخت از تیم ها و دوری از شرایط مسابقات در ماه های گذشته وجود دارد، تا حدودی روی عملکرد تیم ها تاثیر گذاشته است، اما کوشیدیم مقابل مریوان با ترکیب متفاوت نسبت به هفته اول بازی نماییم.
او افزود: باتوجه به شناختی که از تیم مریوان داشتیم از جوانان خود استفاده کردیم و در جریان بازی نفرات اصلی خودرا هرجا که نیاز بود اضافه کردیم تا به تیم کمک کنند. در حقیقت بازی با کیفیتی نبود، اما زود است تیم مریوان را قضاوت نماییم چون تازه تشکیل شده و اساسا آرش صادقیانی می تواند تیم بهتری را برای ادامه فصل تشکیل دهد. البته همین که روی هم رفته دو برد را در شروع لیگ داشتیم رضایت بخش است. برای این هفته اما دو مسابقه مهم با تیم هایی چون هراز داریم که امیدوارم نتیجه قابل قبول را کسب نماییم.
سرمربی تیم والیبال سپاهان، درباره کیفیت لیگ در دو هفته ابتدایی اظهار داشت: به جهت اینکه سطح و کیفیت کامل تیم ها را ببینیم هنوز زود است و فکر می کنم فعلا لیگ به آن مرحله نرسیده باشد تا درباره اش نظر بدهیم. البته همین مسابقات اول فصل کمک کننده است تا تیم ها به شرایط آرمانی برسند، انگیزه و نشاط هم به والیبال برگشته و در هفته های بعد اساسا تیم ها بهتر خواهند شد.
او در پاسخ به این پرسش که آیا لیگ ایران ظرفیت ۱۵ تیم را دارد؟ توضیح داد: تصمیمی است که گرفته شده و مسئولان باید درباره اش جواب بدهند، اما به نظر من نه، لیگ ظرفیت این تعداد تیم را ندارد و نهایتا با همان ۱۳ یا ۱۲ تیم واقعا لیگ با کیفیتی را شاهد بودیم. برای این فصل ۱۲ تیم به اندازه کافی تمرین کرده بودند و اضافه شدن چند تیم دیگر به نظرم خوب نبود. بعنوان مثال مسیر مسافرت ها زیاد است و علنا کار را سخت می کند. لطمه دیدگی ها افزایش می یابد و با این کرونا هم واقعا محافظت از اعضای تیم ها کار بسیار سختی است. همه تیم ها هر ۱۰ روز باید تست بدهند که مسئولیت بسیار زیادی بر گردن باشگاه ها دارد. هزینه ها خیلی سنگین است. شاید اگر تعداد تیم ها امسال کمتر می شد می توانست به باشگاه ها کمک نماید. به هر حال مسئولان و فدراسیون دلیلهای خودشان را دارند و باید از تصمیمات آنها پیروی کرد.
محمدی راد در پاسخ به این پرسش که آیا پروتکل های بهداشتی در دو هفته اول لیگ به خوبی رعایت شد؟ اظهار نمود: واقعا تجربه جدیدی است و اجرای پروتکل ها خیلی دشوار است، سخت از این نظر که ما باید عادت های قدیمی مانند احوال پرسی در ابتدای بازی و... را کنار بگذاریم. فعلا برخی مسائل خوب جا نیفتاده و همه نیاز به تجربه داریم. بنده یک پیشنهاد هم مبنی در اینکه در هر ست زمین ها را عوض نکنیم دادم که موافقت نشد. به نظرم می توانیم این مساله را هم در پروتکل ها قرار دهیم که تیم ها در طول بازی تنها در یک سمت زمین مستقر شوند که به نظرم شدنی است.
او افزود: ما الان دیگر تابلو تعویض نداریم و به نظرم می شود زمین ها را هم تعویض نکنیم. فدراسیون گفته بود که پیشنهادات خودرا ارائه نمایید که بنده این مساله را مطرح کردم، اما فعلا تایید نشده است. به نظر من ایده بدی نبود. در مجموع باید بگویم که اجرای پروتکل ها موضوع جدیدی است و برای رسیدن به کمال، باید همه بیشتر و با دقت تر تلاش نماییم. در این دو هفته تیم ها نخستین تجربه میزبانی خود در این شرایط کرونایی را تجربه کردند و فعلا برخی موضوعات جا نیفتاده است و نیاز به حساسیت بیشتری دارد. هیات های استانی، ناظرهای فدراسیون و بخصوص خود مسئولانی که از سمت ستاد ملی مبارزه با کرونا به سالن ها می آیند باید سخت گیری بیشتری کنند.
سرمربی تیم والیبال سپاهان، در پاسخ به این پرسش که آیا زرد پوشان برای هفته پیش رو مصدوم یا مبتلا به کرونا ندارند؟ توضیح داد: از نظر فیزیکی شکر خدا هیچ مصدومی نداریم و امروز هم باردیگر تست می دهیم که جوابش را پیش از بازی می گیریم. خوشبختانه تا این لحظه بازیکنی که به کرونا مبتلا شده باشد نداشته ایم، عملا خودمان را آماده می نماییم تا این روند خوب را طی نماییم.
محمدی راد در آخر اظهار داشت: همانطور که همه می دانند در هفته سوم ما با هراز بازی داریم که یکی از بازی های خوب لیگ است، باتوجه به شرایط موجود متاسفانه نمی توانیم بازی های خودرا یه صورت پخش مستقیم از شبکه استانی اصفهان در اختیار علاقه مندان قرار دهیم. می خواهم از مسئولان صدا و سیمای مرکز اصفهان خواهش کنم در این وضعیت این مسابقات حساس ما را از شبکه استانی پخش کنند، چونکه در سطح استان و کشور خیلی ها می خواهند چنین بازی های خوبی را تماشا کنند. امیدوارم مسئولان صدا و سیمای استان اصفهان این درخواست بنده را مورد توجه قرار دهند.
منبع:

1399/06/29
15:06:42
5.0 / 5
1484
تگهای خبر: بهداشت , كیفیت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
لینک دوستان ساماس
ساماس - یوگا