محمد تابع در نشست خبری:

بهترین شرایط را برای اردوهای ورزشكاران فراهم می نماییم

بهترین شرایط را برای اردوهای ورزشكاران فراهم می نماییم

به گزارش ساماس دبیر كل كمیته ملی پارالمپیك تصریح كرد در راه آماده سازی ورزشكاران برای حضور در بازیهای پارالمپیك سال آینده بهترین شرایط را برای آنها فراهم خواهند كرد.به گزارش ساماس به نقل از مهر، محمد تابع دبیرکل کمیته ملی پارالمپیک امروز سه شنبه در نشست خبری خود که به صورت آنلاین برگزار گردید در مورد موارد مطرح در نشست اخیر ستاد بازی های پارالمپیک توکیو این کمیته و مصوبات آن که مربوط به بازی های پارالمپیک توکیو و آماده سازی ورزشکاران و تیم ها برای اعزام به آن بود، توضیح داد.
وی در آغاز این نشست اظهار داشت: طبق اعلام کمیته بین المللی پارالمپیک، بازی های توکیو بطور حتم سال آینده برگزار می گردد و همین مساله امید و انگیزه ها را برای ورزشکاران زنده کرد.
تابع با تاکید بر حمایت بیشتر مجموعه پارالمپیک از ورزشکاران و ایجاد شرایط مناسب برای ورزشکاران جهت نتیجه گیری آنها تصریح کرد: هفته گذشته جلسه ستاد بازی های پارالمپیک برگزار گردید و با مصواتی همراه بود. این مصوبات حدودا در جهت مصوبات قبلی بود مثل اینکه صرف کسب سهمیه به منزله اعزام نیست، ورزشکاران صاحب سهمیه حتما باید در گروه های مورد نظر به لحاظ مدال آوری باشند تا اعزام آنها قطعی شود.
دبیر کل کمیته ملی پارالمپیک با اشاره به اینکه با عنایت به شرایط موجود و در پیش بودن فصل سرما شرایط ویژه ای برای اردوها در نظر گرفته شده، افزود: البته که شروع اردو منوط به کسب مجوز لازم است. در این صورت هزینه لازم برای اردو به فدراسیون های مربوطه داده می شود تا اردو را در شهرهای با وضعیت سفید یا زرد برگزار گردد.
وی با تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی در تمام مراحل تصریح کرد: برای اعزام ورزشکاران به شهر محل برگزاری اردو و بابت هر یک از آنها دو صندلی رزرو می شود، در محل اسکان ورزشکاران هم رعایت فاصله گذاری اجتماعی الزامی است.
به گفته تابع عمل به مصوبه قبلی در خصوص پرداخت حقوق ماهیانه به ورزشکارانی که شانس مدال نقره و برنز هستند یا در گروه چهارم قرار دارند، از نیمه دوم اجرا می شود.
وی در این حوزه اظهار داشت: تا به امروز حقوق ورزشکاران شانس مدال طلا پرداخت شده و از نیمه دوم هم پرداخت حقوق ورزشکاران سه گروه دیگر را آغاز می نماییم.
دبیر کل کمیته ملی المپیک در مورد صحبت های مطرح در ارتباط با اسبقیان و ترک فدراسیون جانبازان توسط وی و بازگشتش به وزارت اظهار داشت: در مورد امور مدیریتی فدراسیون ها واقعا اطلاع خاصی ندارم، نمی توانم در این مورد نظری داشته باشم فقط امیدوارم هر اتفاقی می افتد به خیر باشد.
وی تصریح کرد: وزارت ورزش در مورد امور مدیریتی فدراسیون ها تصمیم گیرنده است، از مبحث مطرح شده در ارتباط با آقای اسبقیان و بازگشتش به وزارت من بی اطلاعم.
تابع در مورد مبحث استخدام ورزشکاران پارالمپیکی و انتقادات مطرح توسط بعضی از آنها هم خاطرنشان کرد: آئین نامه استخدامی برای ورزشکاران داریم که مصوبه دارد، باید تلاش شود تا در صورت امکان و به نفع برخی ورزشکاران جوانتر، تغییراتی در این آئین نامه اعمال شود. پیگیر این مساله هستیم.
دبیر کل کمیته ملی پارالمپیک در مورد بسکتبال با ویلچر و مهلت مقرر برای کلاس بندی ورزشکارانش اظهار داشت: مواردی از سوی کمیته بین المللی پارالمپیک مطرح شده در خصوص اینکه برخی کلاس بندی ها فاقد اعتبار است، مقرر است برخی کلاس بندی ها باید تغییر کند. مقرر است در این حوزه کمیته ملی پارالمپیک با کشورها مذاکره کند. نوبت ایران برای روز گذشته بود که نشد. طی روزهای آینده بطور قطع صحبت هایی با کمیته بین المللی پارالمپیک خواهیم داشت.
وی همینطور در مورد سهمیه مرحوم راضیه شیرمحمدی در تیر و کمان و وضعیت آن اظهار داشت: اول اینکه برخی سهمیه ها به کشور داده می شود نه به فرد ضمن اینکه ملاک اعزام فقط سهمیه نیست. شاید در تیر و کمان در صورت وجود شرایط و رکوردهای مناسب فردی جایگزین شود.
تابع در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر در ارتباط با ایجاد شرایط قرنطینه برای ورزشکاران اظهار داشت: اولویت سلامت ورزشکاران است، بطور قطع در صورت کسب مجوز هم اردو را در شرایط عمومی برگزار نمی نماییم، ایجاد شرایط قرنطینه یکی از ملاک ها برای اردوهای پارالمپیکی است اما در هر صورت باید مجوز اردو را داشته باشیم تا شرایط مورد نظر را اعمال نماییم.
وی همینطور در مورد تیم ملی تیراندازی و اعزامی به مسابقات جهانی صربستان که مهرماه برگزار می گردد هم تصریح کرد: اعزام این تیم به شرایط پرواز بستگی دارد.
دبیر کل کمیته ملی پارالمپیک در مورد رشته های پارالمپیکی که به فدراسیون ها واگذار شده اند و مشکلاتی که برای آنها وجود دارد هم اظهار داشت: قاعدتا وقتی جابه جایی وجود دارد، مشکلاتی ایجاد می شود که تلاش داریم آنها را برطرف نماییم.


منبع:

1399/06/25
12:58:41
5.0 / 5
1533
تگهای خبر: بهداشت , سلامت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
ساماس - یوگا