زرنگی وكلای سرمربی بلژیكی؛

كلمه جنجالی در قرارداد ویلموتس

كلمه جنجالی در قرارداد ویلموتس

به گزارش ساماس تمام دعوای فدراسیون فوتبال ایران با مارك ویلموتس سرمربی سابق تیم ملی در دو حرف خلاصه می شود؛ or كلمه ای است كه امكان دارد ایران را به پرداخت ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار یورو محكوم كند!به گزارش ساماس به نقل از مهر، مهدی تاج رئیس پیشین فدراسیون فوتبال ایران مظنون اصلی پرونده ای است که در این روزها کل فوتبال ایران را تحت تاثیر قرار داده است. افشای جزئیات قرارداد مارک ویلموتس با تیم ملی فوتبال ایران که در زمان ریاست مهدی تاج در فدراسیون بسته شد، به تدریج زوایای جدیدی را از آنچه که می توان آن را «ترکمنچای» فوتبال کشورمان نامگذاری کرد، رو می کند.
تاج شب گذشته با حضور در یک برنامه تلویزیونی، در مقام دفاع از این قرارداد برآمد و با اشاره به اینکه قرارداد با ویلموتس «خوب» بوده است، در لابه لای صحبت هایش به موضوعی اشاره نمود که کمتر مورد توجه قرار گرفت.
مهمترین و خبرسازترین بخش قرارداد مارک ویلموتس مربوط به بند فسخ قرارداد این مربی است. در این بخش آمده چه سرمربی قرارداد را فسخ کند چه فدراسیون باید سه ماه مبلغ بعنوان غرامت پرداخت گردد یا (or) یک مبلغ مشخص.
تاج در واکنش به اینکه کلمه or می تواند پاشنه آشیل قرارداد باشد و منجر به محکومیت ایران بشود، ابتدا تفسیر عجیبی از این کلمه دو حرفی داشت و اظهار داشت که اگر مثلاً ویلموتس فاکتوری را برای هزینه هایش در تیم ملی عرضه کرد، باید پولش را بدهیم و کلمه or در واقع همین را می گوید!
وی درباره اینکه تفسیر ویلموتس از این کلمه مثل تفسیر ما نیست و همسر و وکلای این سرمربی بلژیکی می توانند ادعای دریافت تمام مبلغ قرارداد را به خاطر همین دو کلمه داشته باشند افشاگری ناخواسته ای داشت و اظهار داشت: وقتی ویلموتس و وکلایش دیدند که ما بند «سه ماه» را اضافه کرده ایم، این بخش (یا یک مبلغ مشخص) را اضافه کردند!
توجیهات مهدی تاج برای اضافه شدن این بند از قرارداد در نوع خودش عجیب است. پرداختن هزینه های اضافه و شاخص های دیگر سرمربی تیم ملی باید در جای دیگری از قرارداد و با همین عنوان ذکر می شد و یا حتی الامکان در همین بخش به جای کلمه «یا»، کلمه «و» ذکر می شد (و یک مبلغ مشخص) اما تاج اصرار دارد که فرق این دو کلمه زیاد نیست!
ویلموتس که برای گرفتن باقیمانده قراردادش از ایران به مبلغ ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار یورو تمام تلاشش را به کار گرفته و به هیچ عنوان قصد کوتاه آمدن ندارد، تمرکز خویش را روی همین کلمه گذاشته است. هرچند هنوز رأی فیفا در این ارتباط صادر نشده و فدراسیون فوتبال هم نامه نگاری هایی را با فیفا انجام داده است.
اما نکته مهمتر این است که چه کسی کلمه or را به قرارداد اضافه کرده و چرا فدراسیون ایران بدون توجه به ابعاد مختلف حقوقی این کلمه، زیر بار آن رفته است. تاج درباره اینکه گنجاندن این بند در قرارداده ایده وزارت ورزش بوده است؟ اظهار داشت: ایده هرکسی بوده است! اصلاً ایده من بوده! تفسیر ما این است که کلمه «یا» همان فاکتورها و هزینه های اضافه است!
ضد و نقیض گویی رئیس سابق فدراسیون فوتبال ایران، عدم شفاف سازی در قرارداد مارک ویلموتس و دفاعیات نه چندان محکم که بیشتر به «استنباط شخصی» نزدیک است، می تواند به این معنا باشد که ایران یکی از سنگین ترین آرای انضباطی فیفا را در پیش خواهد داشت. محکومیت از جانب «مربی نجیبی» که قرار بود عصای دست فدراسیون و فوتبال ایران باشد اما حالا به بزرگترین دشمنش تبدیل گشته، شاید برای مهدی تاج طعم دیگری داشته باشد.

1399/03/20
14:53:33
5.0 / 5
1941
تگهای خبر: هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان ساماس
ساماس - یوگا