بسته شدن پنجره نقل وانتقالاتی پرسپولیس با وعده های پوچ!

بسته شدن پنجره نقل وانتقالاتی پرسپولیس با وعده های پوچ!

به گزارش ساماس، با وجود وعده های مدیران پرسپولیس برای پرداخت مطالبات برانكو، در عمل اقدامی صورت نگرفت تا پرسپولیس در آستانه محورمیت از نقل وانتقالات و جریمه نقدی باشد.


به گزارش ساماس به نقل از ایسنا، در هفته های گذشته نگرانی های زیادی درباره مطالبات برانکو و نامه تهدیدآمیز فیفا وجود داشت و به همین خاطر بیشتر سوالات از مدیران باشگاه پرسپولیس درباره زمان پرداخت مطالبات برانکو ایوانکوویچ بود. هرچند چند هفته قبل رسول پناه بعنوان سرپرست و عضو هیأت مدیره باشگاه در مصاحبه های مختلف گفته بود که در فرصت یک ماهه فیفا تمام مطالبات برانکو پرداخت می شود و پرسپولیس نگران بسته شدن پنجره نقل وانتقالاتی نیست، ولی اکنون همه می بینند اظهارات آقای سرپرست، یک «وعده پوچ» و بوده فاصله بسیاری با عملی شدن دارد.
در همین حال در هفته گذشته علی رغبتی، عضو هیات مدیره پرسپولیس، در یک مصاحبه تصویری صراحتا تصریح کرد که مقدمات یک پرداخت فراهم شده و تا روز شنبه (یعنی ۱۵ شهریور) بخشی از مطالبات برانکو ایوانکوویچ پرداخت می شود. البته وی در صحبت های خود عنوان نمود که باز هم پرسپولیس زمان دارد و نباید از نقل وانتقالات محروم شود.
در کنار این عضو هیأت مدیره پرسپولیس، رضا یلوه معاون اقتصادی باشگاه هم در چند روز اخیر مانور زیادی رو تأمین پول برانکو داد تا بلکه محبوب هواداران پرسپولیس شود. او هم روز پنج شنبه هفته گذشته در صفحه شخصی خود نوشت: «بخشی از منابع ریالی طلب ⁧‫برانکو‬⁩ تأمین شده که در صدد هستیم ظرف چند روز آینده از راه بانک مرکزی حواله ارزی دریافت نماییم. با عنایت به وضعیت اقتصادی و نرخ صعودی ارز، در تلاشیم باقیمانده طلب ایشان را تأمین و پرداخت کنیم». البته این معاون اقتصادی پرسپولیس در آخرین مصاحبه رادیویی خود، درباره تمام مسائل مربوط به نقل وانتقالات، ماندن یا جدایی بازیکنان (که در حیطه وظایفش نبود) به صحبت پرداخت اما اشاره ای به وعده تأمین مطالبات برانکو (که در حیطه وظایفش است) نکرد.
بررسی قرارداد اقتصادی پرسپولیس و کارگزارش نشان می دهد، سرخ ها در عمل هیچ راه درآمدزایی جز کارگزار ندارند. به عبارت دیگر پرسپولیس که این روزها بحران بزرگ مالی را تجربه می کند، نمی تواند راهی برای درآمدزایی بیندیشد و یا به دنبال امضای قرارداد با اسپانسر دیگری باشد و فقط باید در انتظار پرداختی های کارگزار خود بماند. کارگزار هم که طبق پیش بینی درآمدی که در قرارداد ذکر شده، تاکنون مرتب پرداختی داشته و عملا نمی توان شرکت کارگزار را مجبور به پرداختی های بیشتر کرد.
نکته عجیب ماجرا این جاست که مدیران پرسپولیس با علم به این این که منابع ریالی لازم برای تأمین ۷۸۴ هزار یورویی را در اختیار ندارند، به وعده های پوچ روی آوردند تا این گونه سنگینی فشار هواداران را از روی دوش خود بردارند. نتیجه این بی تدبیری هم این است که پرسپولیس به خاطر ضعف مدیریتی که داشته، در آستانه لیگ قهرمانان آسیا باید خویش را باید برای محرومیت از نقل وانتقالات و جرایم سنگین تر کمیته انضباطی فیفا آماده کند.1399/06/19
13:11:01
5.0 / 5
1255
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان ساماس
ساماس - یوگا