در گزارش ساماس عنوان شد؛

اولویت برگزاری اردوهای تیم ملی است، نه لیگ كشتی!

اولویت برگزاری اردوهای تیم ملی است، نه لیگ كشتی!

ساماس: دارنده چهار مدال طلای كشتی جهان اعتقاد دارد در این شرایط حساس، اولویت از سرگیری برنامه های كشتی با برگزاری اردوهای تیم ملی است.به گزارش ساماس به نقل از مهر، اخیرا ستاد مقابله با کرونا در ورزش، مجوز برگزاری اردوهای تیم ملی کشتی را صادر کرد تا این رشته المپیکی بعد از ماهها تعطیلی بتواند باردیگر وارد فاز اجرایی برنامه هایش شود.
اما انگار این مورد چندان به مذاق متولیان فدراسیون کشتی خوش نیامده و آنها معتقدند به موازات مجوز اردوها، می بایست مجوز برگزاری رقابتهای لیگ برتر هم صادر می شد. به هر حال فدراسیون کشتی با وجود صدور مجوز از جانب ستاد کرونا، همچنان در انتظار ابلاغ رسمی آن است تا بتواند با اطلاع از جزئیات این مجوز، اردوهای کشتی را طبق پروتکل های بهداشتی به صورت محدود برگزار کند.
ابراهیم جوادی دارنده مدال برنز کشتی آزاد المپیک ۱۹۷۲ مونیخ و چهار مدال طلای قهرمانی جهان در این خصوص به خبرنگار مهر اظهار داشت: اولویت مسؤلان فدراسیون کشتی در مقطع کنونی که همه چیز زیر سایه سنگین کرونا قرار دارد، باید حفظ سلامتی و سپس آمادگی قهرمانان ملی و کشتی گیران باشد. بنابراین نباید تصمیماتی اتخاذ شود تا تاوان سنگینی همچون بیماری ورزشکاران را بدنبال داشته باشد.
وی خاطرنشان کرد: گویا اخیرا مجوز صدور برگزاری اردوهای تیم ملی از جانب ستاد مقابله با کرونا صادر شده و بچه ها می توانند به طور محدود در سالن تمرین که قرنطینه خواهد شد، حضور یابند. اما این بدان معنا نیست که چون لیگ کشتی مجوز برگزاری نگرفته، حالا باید ناراحت و ناراضی باشیم.
پیشکسوت کشتی کشورمان افزود: هر چند لیگ کشتی می تواند در بحث معیشتی و منبع درآمد کشتی گیران موثر باشد، اما نباید فراموش کرد اولویت ما باید برگزاری اردوهای تیم ملی باشد. طبیعتا می توان اردوهای تیم ملی را با عنایت به تعداد محدود کشتی گیران از لحاظ کرونا، مدیریت و کنترل کرد، اما لیگ کشتی فراتر از این مسایل است و حجم بالاتری از تماس اهالی کشتی و دست اندرکاران لیگ را بدنبال دارد.
جوادی در انتها به یک مبحث فنی در این خصوص اشاره نمود و اظهار داشت: کشتی گیران ما مدتهاست که ار روند تمرینات منسجم و گروهی دور بوده اند و نمی توان آنها را بدون تمرین روانه رقابتهای لیگ کرد. در نتیجه متولیان کشتی بهتر است ابتدا تمرینات گروهی کشتی گیران را به صورت ایمن و قرنطینه ای برپا کنند و سپس بدنبال برگزاری لیگ بروند.
به گزارش ساماس به نقل از مهر، غلامرضا محمدی سرمربی تیم ملی کشتی آزاد کشورمان هم اخیرا در حاشیه مراسم روز ملی کشتی اظهارات مشابهی را مطرح و اعلام نمود حالا که مجوز تمرین کشتی گیران صادر شده، حضور در اردوهای آماده سازی بر برگزاری لیگ اولویت دارد، چونکه کشتی گیران بعد از چند ماه نمی توانند یک باره وارد مسابقه شوند. به نظرم اول باید اردو را برگزار کرد و بعد سراغ مسابقات لیگ برتر رفت.


منبع:

1399/06/08
13:59:56
5.0 / 5
1437
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان ساماس
ساماس - یوگا