استقلال، شایسته ی غلبه بر پرسپولیس آشفته!

استقلال، شایسته ی غلبه بر پرسپولیس آشفته!

ساماس: این شاید بدترین عملكرد پرسپولیس با یحیی گل محمدی نبود اما یكی از تلخ ترین بازی هایی است كه هواداران پرسپولیس در این چند سال به خاطر می آورند.به گزارش ساماس به نقل از ایسنا، احسان محمدی در عصر ایران نوشت: «چقدر این پرسپولیس بد بود»، «راز قهرمانی پرسپولیس در لیگ نبودن اوساگونا بود»، «رادوشوویچ همه آمارهای خوبش را بر باد داد»، «مهدی شیری نشان داد رامین رضاییان چه بازیکن خوبی بود»، «عملکرد فنی یحیی گل محمدی فاجعه بود» و... اینها گوشه ای از حرف های هواداران پرسپولیس در شبکه های اجتماعی در طول ۱۲۰ دقیقه بازی و ضربات پنالتی بود.

این شاید بدترین عملکرد پرسپولیس با یحیی گل محمدی نبود اما یکی از تلخ ترین بازی هایی است که هواداران پرسپولیس در این چند سال به خاطر می آورند. آنها در ضربات پنالتی مقابل استقلال تهران شکست خوردند، فینال جام حذفی را از دست دادند و از همه بدتر این که آن قدر بی کیفیت بازی کردند که بعید است با تانک هم بتوانند از عملکردشان دفاع کنند.

بازی هنوز شکل نگرفته بود که مهدی قائدی پا به توپ شد و به سبک نیمار، به بشار رسن لایی زد و با یک کات توی پای دقیق دروازه رادوشوویچ را باز کرد. این آغاز آتش بازی پسران فرهاد مجیدی بود. آنها اگر کمی دقت می کردند روی هر حمله می توانستند به گل برسند. یحیی گل محمدی که به شکل عجیبی کمال کامیابی نیا را بیرون گذاشته بود در همان ۳۰ دقیقه او را جانشین مهدی شیری کرد. هافبکی که در طول یک سال به زحمت پنج سانتر قابل قبول می کند. پرسپولیسی ها به خاطر نمایش بدشان حتما از نتیجه نیمه اول راضی بودند. شکست یک بر صفر قابل جبران بود. در این نیمه انگار تاکتیک تیم این بود که توپ را به مهدی ترابی بدهند و او همه را از پیش رو بردارد و موقعیت بسازد!

نیمه دوم، محمد نادری جانشین سیدجلال حسینی شد، پرسپولیس خیلی زود به گل رسید. بشار رسن که در نیمه اول در شبکه های اجتماعی به سوژه طنز تبدیل گشته بود با شوتی سرکش بازی را به تساوی کشاند اما محمد نادری پس از 10 دقیقه بازی مصدوم گردید تا اوساگونا به زمین بیاید و خیلی ها را دلتنگ بودیمیر کند! پرسپولیس کمی جان گرفت ولی هنوز در خلق موقعیت درمانده بود تا این که در دقیقه ۸۹ علی علیپور که پاس گل اول را داده بود روی سانتر کامیابی نیا گل دوم را زد. پرسپولیس ۲-۱ استقلال.

همه چیز آن قدر تمام شده به نظر می رسید که مدافعان پرسپولیس به جای حفظ توپ، زیر آن می زدند. دفع توپ های مبتدیانه مقابل بازیکنان حریص استقلال خودزنی محض بود. دقیقه ۹۳ سانتر هروه میلیچ درست روی پیشانی محمد دانشگر نشست. بازیکنی که در 10 روز گذشته چند بار از استقلال اخراج شد و برگشت. او شاید مهم ترین گل زندگی اش را زد. این گل بیشتر از هر چیزی نشان داد که پرسپولیس شایسته بردن این بازی نیست. تیمی که چهار بار در لیگ قهرمان شده و بهترین خط دفاعی را در چند سال گذشته داشته است حق ندارد در چنین لحظاتی این همه ناشیانه عمل کند. پرسپولیس ۲-۲ استقلال.

بازی در دقایق اضافه تعریفی نداشت. در پنالتی اما دیاباته مثل همیشه گل زد، احمد نوراللهی مقهور شیرجه سیدحسین حسینی شد و اوساگونا یک ضربه دیگر را به سمت دریاچه آزادی زد تا نشان داد با این کیفیت هر دقیقه بازی کردنش ظلم به جوان های ایرانی است که از روی نیمکت باید بازی او را نگاه کنند. وریا غفوری، هروه میلیچ و ارسلان مطهری سه گل دیگر زدند تا تک گل امید عالیشاه بی اثر شود.

تیم بهتر بازی را برد. استقلال به فینال جام حذفی رفت تا فرهاد مجیدی به خوبی خودش را در دل هواداران استقلال جا کند. وی در دومین شهرآوردش پرسپولیس و یحیی گل محمدی را شکست داد. در لیگ هم تا آخرین دقایق پیروز بود ولی رسن آن بازی را به تساوی کشاند و نکته عجیب این که گل محمدی هم در آن بازی یک پرسپولیس آشفته و سردرگم را مقابل استقلال هدایت کرد.

حریف استقلال در فینال تراکتور است که یک روز بیشتر استراحت کرده و البته حریفش نفت مسجدسلیمان را در ۹۰ دقیقه بُرد ولی با این اشتهای سیری ناپذیر که بازیکنان استقلال از خود نشان دادند جام قهرمانی دور از دسترس نیست. جامی که با شکست پرسپولیس در راه فتح می تواند شیرین تر از هر زمان دیگری باشد. تبریک به استقلالی ها برای نمایش بهتر و شجاعانه ترشان.»
1399/06/06
22:48:23
5.0 / 5
1914
تگهای خبر: درمان , زندگی , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
ساماس - یوگا