گرشاسبی:

منع جذب بازیكن خارجی به ضرر ماست

منع جذب بازیكن خارجی به ضرر ماست

ساماس: مدیرعامل باشگاه پیكان می گوید قانون منع جذب بازیكن و مربی خارجی به ضرر فوتبال ایران خواهد بود.حمیدرضا گرشاسبی در گفت و گو با ایسنا، درباره وضعیت باشگاه پیکان اظهار نمود: باتوجه به این که در میانه فصل پیکان شرایط نامناسبی داشت و بازیکنان روحیه خودشان را باخته بودند من مدیر عامل باشگاه شدم وتمام اهتمام مان بر این بود که بتوانیم شرایطی را در این باشگاه رقم بزنیم که تیم فوتبال پیکان در لیگ برتر بماند. در آن مقطع که من مدیرعامل شدم تیم در رده ۱۶ بود و همه کارشناسان فکر می کردند تیم به لیگ یک سقوط خواهدنمود اما ما با کمک آقای ویسی و همه بازیکنان و کادر فنی توانستیم شرایط خوبی را رقم بزنیم و در نهایت در لیگ برتر بمانیم. هفته های پایانی برای ما خیلی مشکل بود چون با تیم های بالای جدول بازی داشتیم و فقط به پرسپولیس باختیم با این وجود خوشبختانه تیم ما شرایط خوبی برای خود رقم زد.

وی در ادامه درباره مباحث داوری در هفته های پایانی لیگ هم اظهار داشت: وقتی بازی ها به حساسیت می رسد طبیعی است که همه روی مباحث داوری هم توجه کند. البته حرکاتی هم صورت گرفت که موجب ایجاد شبهاتی شد و ذهن ها را مخدوش کرد. البته ما به سازمان لیگ که بازی ها را برگزار کردند تبریک می گویم که شرایط خوبی فراهم کردند که بازی ها اجرا شود. در هیچ کدام از لیگ ها شرایط این گونه حساس نبود که هم در بالا و هم انتهای جدول رقابت شدید وجود داشته باشد. به اعتقاد من در بخش عمده ای از مسائل داوران مظلوم واقع می شوند اما به هر صورت من می خواهم به داوران خسته نباشید بگویم که با تمام وجود کار کردند تا بازی ها کم اشتباه قضاوت شود.

مدیرعامل باشگاه پیکان در بخش دیگر از صحبت هایش در باره حواشی پرونده مارک ویلموتس و فدراسیون فوتبال هم اظهار داشت: درباره پرونده ویلموتس باید صبر نماییم تا رای نهایی توسط دادگاه عالی ورزش صادر شود وبعد قضاوت نماییم. البته باید بطور دقیق بررسی شود که چطور با این مربی قرارداد امضا شده و از جانب دیگر بررسی نمایند و ببنید چه کسانی در انعقاد قرارداد نقش داشتند اگر اعضای هیات رئیسه فدراسیون می گویند از بالا به ما گفته شده که امضا نماییم باید مشخص شود این بالا دقیقا چه کسانی هستند. همین ابهامات موجب می شود توجه ها به پرونده ویلموتس زیاد باشد. الان باید همه به فوتبال ایران کمک نماییم و با به کار گیری یک تیم حقوقی قدرتمند تلاش نماییم رای در دادگاه عالی ورزش شکسته شود و پس از آن به دنبال پیدا کردن مقصرها باشیم اما در هر صورت آقای تاج باید دقیقا توضیح بدهند که در زمان انعقاد قرارداد با چه کسانی به دیدار آقای ویلموتس رفتند. قرار نیست هر مربی هر بندی که خواست در قرارداد گنجانده شود یادم می آید زمانی که می خواستم قرارداد برانکو را با پرسپولیس تمدید نماییم او اصرار داشت بندی در قرارداد گنجانده شود که بر طبق آن هر زمانی دلش خواست فسخ کند و برود. اما من موافقت نکردم اگر آن زمان با این بند موافقت می کردم الان سرم بالای دار بود.

وی در ادامه درباره قانون سازمان لیگ در خصوص ممنوعیت جذب بازیکنان و مربیان خارجی هم اظهار داشت: متاسفانه ما مسیر را گم کردیم یعنی اگر ما مدیر سالم و کاربلد بر سر کارها بگذاریم اساسا مشکلاتی که با بازیکنان و مربیان خارجی به وجود آمده دیگر تکرار نمی گردد وقتی هیچ متر و معیاری جهت بررسی عملکرد مدیران وجود ندارد همین اتفاقات هم رخ می دهد. متاسفانه مدیران ما بر طبق رابطه و سفارش پست می گیرند و برخی شاید تخصص لازم را نداشته باشند. الان با این قانون سازمان لیگ خودمان را در مجامع بین المللی زیر سوال می بریم همین الان برخی از تیم ها بازیکن و مربی خارجی دارند پس می خواهند با اینها چه کار کنند؟ باشگاه های ما می خواهند در لیگ قهرمانان آسیا بازی کنند اگر قرار به جذب بازیکن خارجی نباشد آنها چگونه می تواند مقابل رقبا صف آرایی کنند. این که چند بازیکن خارجی بی کیفیت به لیگ ایران آمده درست است اما آیا درست است به خاطر آنها جذب بازیکن خارجی کلا ممنوع شود. تمام باشگاه ها هیات مدیره و مدیرعامل دارند که خودشان به آسانی می تواند دراین زمینه برنامه ریزی کنند این تصمیم ها فقط برای گول زدن مردم اتخاذ می شود. البته مدیران هم باید عواقب تصمیمات خودرا بپذیرند یعنی اگر باشگاهی می خواهد بازیکن خارجی جذب کنند باید بودجه آنرا هم تامین کنند و عواقب آنرا بپذیرد اما این درست نیست و بیایم و یک دفعه ورود بازیکن خارجی را ممنوع نماییم این مساله به ضرر فوتبال ایران است.

منبع:

1399/06/05
17:51:15
5.0 / 5
1422
تگهای خبر: كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
لینک دوستان ساماس
ساماس - یوگا