قهوه ناجی افراد کم تحرک است؟

قهوه ناجی افراد کم تحرک است؟

ساماس: خراسان رضوی آیا نگران این هستید که سبک زندگی بی تحرکتان بر سلامتی شما تاثیر بگذارد؟ پژوهشگران اظهار نمودند نوشیدن قهوه ممکنست خطر مرگ ومیر در رابطه با نشستن طولانی مدت را خنثی کند.


به نقل از مدیکال، پژوهشگران بیش از ۱۰هزار نفر در ایالات متحده را ارزیابی کردند تا ارتباط مشترک بین زمان نشستن روزانه و مصرف قهوه بر مرگ ومیر ناشی از همه علل و مرگ ومیرهای قلبی عروقی را تخمین بزنند.
شرکت کنندگان از نظرسنجی ملی سلامت و تغذیه (NHANES) بودند و حدود ۱۳ سال تحت پیگیری قرار گرفتند. این تحقیق بر تحلیل و بررسی مدت زمان نشستن روزانه شرکت کنندگان و میزان مصرف قهوه متمرکز شد.
پژوهشگران این شرکت کنندگان را برمبنای عادات نشستن، کمتر از چهار ساعت، چهار تا ۶ ساعت، ۶ تا هشت ساعت یا بیش از هشت ساعت در روز و عادات مصرف قهوه یعنی سه سطح مصرف در میان قهوه خورها و افرادی که قهوه مصرف نمی کردند گروه بندی کردند.
همانطور که در تحقیقات قبلی نیز مشخص شده بود، نتایج نشان داد شرکت کنندگانی که بیش از هشت ساعت در روز می نشستند، در مقایسه با افرادی که کمتر از چهار ساعت می نشستند، ۴۶ درصد بیشتر با خطر مرگ ناشی از همه علل و ۷۹ درصد خطر مرگ ناشی از بیماریهای قلبی عروقی مواجه بودند.
افرادی که روزانه بیش از ۶ ساعت بدون نوشیدن قهوه می نشینند، ۱.۶ برابر بیشتر در معرض خطر مرگ ومیر ناشی از هر علتی هستند. در مقابل، مصرف کنندگان قهوه در مقایسه با افرادی که قهوه نمی نوشند، ۳۳ درصد کمتر در معرض خطر مرگ ومیر کلی و ۵۴ درصد کمتر در خطر مرگ ومیر ناشی از بیماریهای قلبی عروقی قرار دارند.
وقتی پژوهشگران زمان نشستن و مصرف قهوه را با هم بررسی کردند، دریافتند که خطر مرگ ومیر بالاتر در رابطه با نشستن طولانی مدت فقط در بین افرادی که قهوه نمی نوشند، مشاهده می شود، نه در بین افرادی که قهوه مصرف می کنند.
این تحقیق مکانیسمی را که توسط آن قهوه، اثرات محافظتی بر رفتار بی تحرک دارد را بررسی نکرده است، با این وجود، پژوهشگران به این نتیجه رسیدند افرادی که بالاترین میزان قهوه را مصرف می کنند در مقایسه با افرادی که قهوه مصرف نمی کنند، خطر مرگ ومیر ناشی از همه علل و بیماریهای قلبی عروقی را کم می کنند.
بطور کلی، نشان داده شده است که رفتار بی تحرک خطر مرگ ومیر همه علل و بیماریهای قلبی عروقی را بیشتر می کند، برعکس، مصرف قهوه برای کاهش خطر مشاهده شده است. برمبنای دانش ما، این نخستین تحقیق جهت بررسی ارتباط مشترک زمان نشستن روزانه و مصرف قهوه با تمام علل و مرگ ومیر ناشی از بیماریهای قلبی عروقی است.
منبع:

1403/04/13
09:46:47
5.0 / 5
105
تگهای خبر: بیمار , بیماری , زندگی , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
لینک دوستان ساماس
ساماس - یوگا