سفارش های تغذیه ای طب سنتی به دانشجویان و دانش آموزان در روزهای امتحانات

سفارش های تغذیه ای طب سنتی به دانشجویان و دانش آموزان در روزهای امتحانات

ساماس: یک متخصص طب ایرانی به دانشجویان و دانش آموزان سفارش کرد که برای غلبه بر استرس و اضطراب که برخی ها شب پیش از امتحان به آن گرفتار می شوند، شربت زعفران و شربت سنبل الطیب را در نزدیکی زمان خواب و استراحت مصرف کنند.


به گزارش ساماس به نقل از ایسنا، دکتر آزاده زارعی - پزشک و متخصص طب ایرانی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به فصل امتحانات دانش آموزان و دانشجویان به سفارش های طب سنتی برای راندمان بیشتر آنان پرداخت و گفت: در طب سنتی اصول شش گانه داریم که بحث تغذیه فقط یکی از این اصول را در بر می گیرد و خواب و بیداری، آب و هوا و حالت های روحی و روانی از دیگر اصول سلامتی هستند.
وی اشاره کرد: درباره ی تغذیه که شامل خوردنی ها و آشامیدنی ها می شود عموما طب ایرانی برمبنای مزاج افراد نسخه می پیچد اما یکسری از خوردنی ها و آشامیدنی ها هستند که خواص عمومی دارند مانند مصرف بادام و مویز که مقوی مغز هستند.
زارعی اشاره کرد: تعدادی از نوشیدنی ها مثل شربت زعفران و نوشیدنی هایی که حاوی زنجبیل یا دارچین باشند انرژی بدن را در هنگام مطالعه بالا می برند و فرد کمتر احساس خستگی می کند و موجب افزایش راندمان دانش آموزان می شود.
بنابر اعلام وزارت بهداشت، این پزشک و متخصص طب ایرانی اظهار داشت: مصرف برخی خوردنی ها مثل رب انار و رب سیب که با میخک و یا دارچین مخلوط شده باشند نیز می تواند انرژی افراد را بالا برند.
زارعی در ادامه، خواب کافی و مناسب را نیز در راندمان دانشجویان و دانش آموزان بسیار مناسب عنوان نمود.
وی همین طور به دانشجویان و دانش آموزان سفارش کرد برای غلبه بر استرس و اضطراب که برخی ها شب پیش از امتحان به آن گرفتار می شوند، از شربت زعفران و شربت سنبل الطیب در زمان نزدیک به خواب و استراحت بهره گیرند.
منبع:

1403/03/13
14:47:27
5.0 / 5
133
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , پزشكی , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
ساماس - یوگا