ایران، دومین کشور آسیایی با بیشترین تعداد تکواندوکار در المپیک

ایران، دومین کشور آسیایی با بیشترین تعداد تکواندوکار در المپیک

ساماس: بعد از اتمام رقابت های کسب سهمیه المپیک پاریس در قاره آسیا، تعداد سهمیه کشورهای قاره کهن برای شرکت در این رویداد مهم مشخص شد.به گزارش ساماس به نقل از سایت insidethegames، مسابقات انتخابی المپیک پاریس ۲۰۲۴ در قاره آسیا به میزبانی شهر «تای آن» در کشور چین انجام شد و ۱۶ تکواندوکار از کشورهای مختلف قاره کهن حائز سهمیه المپیک شدند.
«سونگ ژائوکسیانگ» قهرمان بازی های آسیایی از چین و «آرین سلیمی» نایب قهرمان بازی های آسیایی از ایران به فینال ۸۰+ رسیدند و هر دو موفق به کسب سهمیه المپیک پاریس شدند. سونگ اتفاق مهمی را در تکواندوی چین رقم زد و ششمین تکواندوکار چینی لقب گرفت که به المپیک ۲۰۲۴ راه یافته است و به همین علت چین بیشترین ورزشکار را در میان کشورهای شرکت کننده جهان در پاریس خواهد داشت.
اما بعد از چین، در قاره آسیا کشورهای ایران اردن، کره جنوبی و ازبکستان ۴ نماینده در پاریس خواهند داشت. «مبینا نعمت زاده در وزن ۴۹- کیلوگرم، ناهید کیانی در وزن ۵۷- کیلوگرم، مهران برخورداری در وزن ۸۰- کیلوگرم و آرین سلیمی در وزن ۸۰+ کیلوگرم» نمایندگان ایران در این رویداد هستند.
«مبینا نعمت زاده» از ایران در وزن ۴۹- کیلوگرم در کنار «دنیا ابوطالب» از عربستان سعودی به المپیک راه پیدا کرد. ابوطالب نخستین زن تاریخ عربستان خواهد بود که در بازی های المپیک شرکت می کند. «کیم یو جون» از کره جنوبی در وزن ۵۷- کیلوگرم در کنار «لاتیشیا اون» از لبنان به فینال رسید.
«راما ابوالروب» از اردن و «منیره عبدالسالوموا» از تاجیکستان در وزن ۶۷+ کیلوگرم بانوان در بازی های المپیک به مصاف رقبا خواهند رفت. «ساسیکارن تونگچان» (تایلند) و «اوزودا سوبیرجونوا» (ازبکستان) نیز در وزن ۶۷- کیلوگرم به المپیک رسیدند.
سهمیه دوم قاره ای ازبکستان توسط «جسوربک جایسانوف» قهرمان آسیا در وزن ۸۰- کیلوگرم آقایان کسب شد. «باتیرخان تولئوگلی» (وزن ۸۰- کیلوگرم) و سمیرخون آباباکیروف (وزن ۵۸- کیلوگرم) دو سهمیه المپیک برای قزاقستان کسب کردند. «عمر یاسر اسماعیل» فلسطینی به فینال ۵۸- کیلوگرم آقایان رسید تا تنها سهمیه کشورش در تکواندو را کسب کند.
«علی رضا عباسی» از تیم پناهندگان و «بانلونگ توبتیمدانگ از تایلند» نایب قهرمان جهان به میزبانی باکو در سال ۲۰۲۳، در وزن ۶۸- کیلوگرم بازی های المپیک به رقابت می پردازد.
مسابقه بعدی انتخابی قاره ای در تاریخ ۶ آوریل برابر با «۱۸ فروردین ماه سال ۱۴۰۳» در «هونیارا- جزایر سلیمان» انجام خواهد شد. فینالیست های هر وزن در مسابقات مقدماتی کسب سهیه المپیک اقیانوسیه به المپیک پاریس ۲۰۲۴ راه خواهند یافت.
با پایان رقابت های قاره ای، در نهایت فدراسیون جهانی تکواندو ۱۶ مه سال ۲۰۲۴، سهمیه های باقی مانده را طی وایلد کارت و یا سهمیه مجزا به تکواندوکاران پناهنده برای المپیک پاریس ۲۰۲۴ مجدداً اختصاص خواهد داد.


منبع:

1402/12/27
13:49:18
5.0 / 5
177
تگهای خبر: بازی , سایت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
ساماس - یوگا