معاون بهداشت وزارت بهداشت:

برنامه سلامت خانواده با محوریت مادران در حال اجرا می باشد

برنامه سلامت خانواده با محوریت مادران در حال اجرا می باشد

به گزارش ساماس، معاون بهداشت وزارت بهداشت با اعلان اینکه کشورهای عضو گروه ۵ باید برای حفظ خانواده یک حرکت اساسی انجام دهند، اظهار داشت: وزارت بهداشت ایران، برنامه «سلامت خانواده» را بمنظور حفظ خانواده اجرا کرده است.


به گزارش ساماس به نقل از ایسنا، دکتر حسین فرشیدی در آیین افتتاحیه «بیست وهشتمین اجلاس کشورهای گروه پنج» با مبحث سلامت زنان و خانواده که بامداد امروز، سه شنبه ۲۴ بهمن ماه برگزار شد، اظهار نمود: دبیرخانه اجلاس کشورهای عضو گروه ۵، «سلامت زنان و خانواده» را بعنوان مبحث برگزاری بیست و هشتمین اجلاس کشورهای عضو این گروه در نظر گرفته است.
وی افزود: تعریف مبحث سلامت زنان و خانواده از لزوم توجه به مبحث خانواده و اهمیت نقش زنان در خانواده حکایت می کند.
معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به اینکه مسؤلان جمهوری اسلامی همواره بر اهمیت مبحث خانواده تاکید کرده اند، اضافه کرد: مبحث خانواده به قدری برای جمهوری اسلامی ایران اهمیت دارد که این مورد لزوم و اهمیت آن توسط رئیس جمهور در سازمان ملل متحد عنوان شد.
فرشیدی با اشاره به اینکه کشورهای عضو گروه ۵ باید برای حفظ خانواده یک حرکت اساسی انجام دهند، تصریح کرد: وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران، برنامه «سلامت خانواده» را به منظور حفظ خانواده اجرا کرده است. برنامه سلامت خانواده با محوریت مادران در حال اجرا می باشد.
وی ضمن اشاره به اجرای برنامه سلامت خانواده و نظام ارجاع وزارت بهداشت اظهار داشت: سلامت خانواده از اهمیت فراوانی برای ما برخوردار می باشد. اجرای برنامه سلامت خانواده را باید یک اقدام مهم در زمینه پوشش سلامت در نظر گرفت.
معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به اینکه کشورهای عضو گروه ۵ دارای اشتراکات فراوانی هستند، اضافه کرد: این کشورها با داشتن اشتراکات فرهنگی می توانند در جهت ارتقاء سلامت منطقه گام بردارند.
فرشیدی در رابطه با بیست و هشتمین اجلاس کشورهای عضو گروه ۵ اظهار نمود: ایران، میزبانی این اجلاس را بر عهده دارد. ما کشورهای عضو گروه پنج با اجرای یک برنامه جدید و جدی می توانیم جهت سلامت مادران که مهم ترین رکن یک خانواده هستند، گام برداریم. ترویج زایمان سالم و سلامت مادران سبب می شود آنها در جهت تحقق ارتقاء سلامت خانواده گام بردارند. سلامت خانواده می تواند نتایج سودمندی به همراه داشته باشد.1402/11/25
09:13:05
5.0 / 5
319
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
ساماس - یوگا